MED600X3D

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Με τα αρχεια .iso ολα καλα. Με τα αρχεια bdmv ομως εχω θεματακι. Μου γραφει unsupported format. Το bd menu ειναι off.
Δε ξερω τι φταιει. Θα δοκιμασω και με αλλη ταινια μηπως αυτη ειναι corrupted.
Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Δε νομιζω ότι χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση.Δοκίμασε και με άλλο bdmv folder και πες μας.
 


Μηνύματα
37
Reaction score
0
Απάντηση: MED600X3D

Επανέρχομαι στο πρόβλημά μου και ζητάω τη βοήθειά σας. Είναι αξιοπερίεργο το ότι μέσω δικτύου (switch, router, καλώδια, όλα 1000άρια) βλέπω αψεγάδιαστα πολύ μεγάλα αρχεία bd iso με smb, από τις 3 συνδεδεμένες πηγές μου (MED400X , MED400X2 , POPCORN C-200). Αγοράζοντας το νέο μου απόκτημα MED600X3 και βάζοντας το στη θέση του MED400X2 , δυστυχώς απογοητεύτηκα. Τα ίδια μεγάλα αρχεία bd iso που παίζουν τέλεια στα άλλα δύο (MED400X !!!! , POPCORN C-200) πάντα μέσω δικτύου στο MED600X3 έχω κομπιάσματα στην εικόνα και στον ήχο. BD settings στο off. Βάζω πάλι το med 400x2 όλα πάλι τέλεια!!!! Δοκίμασα και μέσω nfs αλλά νομίζω χειροτέρεψαν τα πράγματα. Παρακαλώ τις συμβουλές σας γιατί αφού ξαναπέρασα το V1.0.4 firmware, νομίζω ότι έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι!!
Σημειώνω ακόμη ότι τα ίδια αρχεία σε συνδεδεμένο με usb εξωτερικό σκληρό στο MED600X3 παίζουν τέλεια!!!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Δοκιμασε να συνδέσεις στο 600x3d κάποιο από καλώδια ethernet των άλλων συσκευών και κάνε δοκιμές.Μου είχε συμβεί ανάλογο πρόβλημα (δες το νήμα του 1000x3d) και έφταιγε το καλώδιο.
Επίσης το firmware πως το περνάς?Μέσα από το μενού του player ή με emergency reboot?
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Απάντηση: MED600X3D

Δοκιμασε να συνδέσεις στο 600x3d κάποιο από καλώδια ethernet των άλλων συσκευών και κάνε δοκιμές.Μου είχε συμβεί ανάλογο πρόβλημα (δες το νήμα του 1000x3d) και έφταιγε το καλώδιο.
Επίσης το firmware πως το περνάς?Μέσα από το μενού του player ή με emergency reboot?
Στο ίδιο καλώδιο ethernet που παίζει το MED400X2 τέλεια αλλάζοντας και βάζοντας το νέο MED600X3 αρχίζουν τα προβλήματα. Το νήμα σου στο 1000X3D το έχω διαβάσει και όλα τα καλώδιά μου είναι cat6. To firmware το πέρασε και ο Αποστόλης και εγώ με emergency reboot.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Την 1.0.5 open beta τη δοκίμασες?


Firmware for MED600X3D / MED1000X3D
Download - V1.05 - 14 Dec 2012-BETA
http://www.mede8er.org/beta/Firmwares_Beta/MED1000X3D/MED100X3D_V1.0.5_14December_BETA/install.img

MD5 - 84A449483B456F03EE11DEF197A098AA

V1.0.5 - 14Dec_BETA
Changelog
1) Added NFS options ----> Network ---> NFS Options
For Synology users select
Proto -- Auto or UDP
rsize -- 32768
Now Synology users can connect at the correct NFS 32k block size and stream FULL 3DBDISO
2) Fixed the My_Movies.xml that was interfering with Mede8er xml
3) Fixed the crashing with Sony HDR-TD10 MTS file
4) Fixed spelling on some city names Setup Menu ---> Time Zone

IF YOU MAKE ANY CHANGES TO NFS SETUP THEN REBOOT X3D AND THEN CONTINUE TO TEST

USER MANUALS
MED1000X3D
http://www.mede8er.org/artwork/temp/Mede8er_med1000x3D_user_rev2_22July_corelX6.pdf

AFTER THE UPDATE WE SUGGEST YOU UNPLUG AND REBOOT THE X3 AND THEN CONTINUE

If you installing a new Hard Drive then it should be formatted in the X3 for correct operation. After the format the Hard Drive should be shown as HDD: in the Media Library. (Not the Devices Page) If it not shown as HDD then you must format the Hard Drive a second time. Existing Pre Formatted Hard Drives or NTFS only Hard Drives may show as (C)

Emergency Procedure
Download the latest Mede8er Firmware from www.mede8erforum.com. UnZIP or UnRAR or join with HJ Split and will find one file named install.img. Copy this file to the root directory of a Flash Drive. Plug the flash drive into the Mede8er. Unplug the power to the X2. Plug the power jack back in and hold the ON/OFF button on the Mede8er (not the remote) down for 15sec and then release. After the firmware has been checked (+-5-10sec) it will start to update. You will see the update progress on your TV. Do not remove power during the Firmware Update procedure .

PASSWORD PROTECT NETWORK SHARES -- NAS SETUP
Use the My_Shortcuts method as shown in this demo http://www.mede8er.com/Mede8er_X2_Add_Shortcut.html
PUBLIC SHARES -- PC / NAS
Username: Guest
Password: Guest
IP: xxx.xxx.xx.xx
 





Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Αυτό δεν ξέρω πώς γίνεται;
Αφού εγκαταστήσεις το firmware με emergency reboot,εκκινείς τον player και αφού μπει στο κεντρικό μενού (βλέπεις την εικόνα στην tv εννοείται) τραβάς το καλώδιο τροφοδοσίας.Στη συνέχεια το συνδέεις πάλι και bootάρεις κανονικά.
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: MED600X3D

δεν ξερω καθολου απο med.
απλα υποθετω οτι εχει φαει καποιο κολλημα και θελει το ξεκολλημα του.
κανε αυτο που σου λεει ο Λαζαρος.
 




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Bagasas μήπως υπάρχει πρόβλημα με το switch?Δοκίμασε το 600x3d να το συνδέσεις καρφί στο router αν υπάρχει δυνατότητα,να δεις πως πάει.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Μάλλον ηταν κατεστραμενο το αρχειο. Δοκίμασα με αλλο και ειναι μια χαρα. Thanks

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Απάντηση: MED600X3D

Bagasas μήπως υπάρχει πρόβλημα με το switch?Δοκίμασε το 600x3d να το συνδέσεις καρφί στο router αν υπάρχει δυνατότητα,να δεις πως πάει.
Το πρόβλημά μου λύθηκε μετά από τη συμβουλή σου.!!! Αφού έκανα και hard reset και πέρασα και το beta V1.0.5 firmware και δεν είδα αλλαγή, άρχισα να κάνω αλλαγές στις θέσεις των τριών MED. Έβαλα πρώτα το καλώδιο καρφί στο router χωρίς αποτέλεσμα, μετά έβαλα το MED600X3D σε άλλη θέση στο switch με άλλη καλωδίωση και επιτέλους έπαιξε αψεγάδιαστα. Συμπέρασμα η προηγούμενη καλωδίωση που του είχα παρόλου που ήταν cat 6 καλώδια μάλλον κάποιο από τα ζεύγη δεν πατούσε σωστά και έπαιζε ως 100άρι. Άρα έπαθα και εγώ ότι και εσύ. Για δίκτυο τελικά όλα πρέπει να δουλεύουν ρολόι ως 1000άρια. Λεωνίδα ευχαριστώ ξανά, θα πάρω τον Αποστόλη να τον καθησυχάσω ότι δεν έχει τίποτα το med.
Σημείωση: Το med400x2 στην ίδια αυτή προβληματική θέση έπαιζε τα πάντα τέλεια γι' αυτό και είχα απογοητευτεί.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Και σε μένα με το 1000x3d τα ίδια ακριβώς είχα! το καλώδιο με το 400x2 έπαιζε άψογα,με το 1000x3d είχα σπασίματα και διακοπές!
Μηχανήματα του διαβόλου,που λέμε!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.490
Members
37.925
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top