Metaxas Audio Systems

Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
E δε σε πιστεύω 1.0000 like και ναι αυτά δε τα δίνεις τα κρατάς και ας μείνει σε ντουλάπα. Αυτή την έκδοση δεν την έχω δει ποτέ. Θυμάμαι μάλλον μεταγενέστερη πάλι σε κουτί με τα ιδιότυπα UV meters που φτιάχνει.
 

Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
E δε σε πιστεύω 1.0000 like και ναι αυτά δε τα δίνεις τα κρατάς και ας μείνει σε ντουλάπα. Αυτή την έκδοση δεν την έχω δει ποτέ. Θυμάμαι μάλλον μεταγενέστερη πάλι σε κουτί με τα ιδιότυπα UV meters που φτιάχνει.
Άσε λάθη της νεότητας ...
 

Μηνύματα
15.008
Reaction score
20.731
παντως σαν κατασκευες ειναι εξοχως ακριβες (απο την κατασκευαστικη αποψη) και οι προδιαγραφες τους ολιγον εργαστηριακες (5 και 10 MHz bandwidth)
οταν συγκρινεις με αντιστοιχης αξιας μηχανηματα μπορεις να πεις οτι δικαιολογουν κατα καποιαο τροπο την τιμη πωλησης
 

A

AKARL

Guest
Κρίμα που δεν είμαστε ζάμπλουτοι.
Στο ανωτέρω πιντιέφ ( :rolleyes: ) που παραπέμπεις, ζντελεφταία σελίδα κάτω-κάτω, υπάρχει ενδιαφέρων υπερσύνδεζμος προς δείγματα ζωντανών ηχογραφήσεων του Μεταξά. Κρίνονται ως λίαν ενδιαφέρουσες. Κατά πάσα πιθανότητα δε θα σε αρέσουν ως περιεχόμενο (εμπίπτουν εις την λεγομένη Ντιμιφούτειο Τέριτορυ) αλλά θα είχε ενδιαφέρον να τις κατεβάσεις και να μας γράπσεις πως "ακούγονται" εντός της Ενιαίας Οντότητάς σου. Γκο ον εντ μπη ε σπορτ, γουίλλ γιού;
 
Last edited by a moderator:



papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Tον Μεταξα τον βλεπω πολλα πρωινα σε γνωστο καφε της χαλκιδας που παω για καφε πολλες φορες εχω κατσει και 2 μετρα κοντα του μπας και ξεκλεψω τιποτα...

Εξαιρετικες δουλειες διαστημικες στην εμφανιση τον παρακολουθω χρονια δεν εχω ακουσει ομως καποιο μηχανημα του εχω και κοινο γνωστο hi endακια-ηλεκτρονικο που επισκευαζει τα μηχανηματα στα μαγαζια που δουλευω μελος εδω μεσα που πινουν καφεδακι μαζι τα πρωινα οταν φευγει ο Μεταξας παω στον φιλο Joe το παρατσουκλι του....ελα ελα λεγε τι σου ειπε και βαζουμε τα γελια...
 

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Πάντως στα 200 χιλιάρικα που ζητάει για τις σειρήνες ο ανταγωνισμός είναι μεγαλος. Στα ίδια λεφτά περνεις Wilson Alexandria η Genesis. Πάντως από design δίνει ρεστα.
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Tον Μεταξα τον βλεπω πολλα πρωινα σε γνωστο καφε της χαλκιδας που παω για καφε πολλες φορες εχω κατσει και 2 μετρα κοντα του μπας και ξεκλεψω τιποτα...
Θα μπορουσε να σου ελεγε και τα εξης.
Αντλω απο μια παλια συνεντευξη που εχω στο αρχειο μου. Σε προχειρη μεταφραση:

"Για να συνοψισω τις αποψεις μου για τη σχεδιαση,

1. Ξεφορτωσου τους πυκνωτες. Ειναι τα πιο υπουλα εξαρτηματα
και ειναι υπευθυνα για την " τρανζιστοριλα" -ειναι ο ηχος των κακων πυκνωτων.
Πως το αντιμετωπιζουμε στην MAS; Απλως σχεδιαζουμε τα κυκλωματα μας χωρις αυτους.
Οταν ειμαστε υποχρεωμενοι να τους χρησιμοποιησουμε τους αντισταθμιζουμε για σταθερη εμπεδηση.

2. Απλοποιειστε τα πραγματα. Ειμασταν απο τις πρωτες εταιρειες
με τις μικροτερες διαδρομες απο την εισοδο ως την εξοδο.

3. Να γνωριζεις την ηχητικη υπογραφη των εξαρτηματων που χρησιμοποιεις
ωστε να μπορεις και να την περιοριζεις.

4. Να γνωριζεις τη γλωσσα της μουσικης και να σιγουρευεσαι οτι τα κυκλωματα σου
δεν γινονται εμποδιο σ αυτην..."
Βεβαια αυτα πριν την lifestyle περιοδο του.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Εντάξει!!
Τα μουσικά αρχεία που έχει ανεβασμένα ο τύπος έχουν κορυφαία ηχογράφηση!!!
Χίλια μπράβο!!!! Απίστευτος!!!

(υπάρχει κάποιο νήμα στο φόρουμ σχετικό με κόπιες κορυφαίας αναπαραγωγής ήχου:
Σε οποιαδήποτε μορφή είναι αυτές - βινύλια, ψηφιακοί δίσκοι-download αρχεία κλπ ).
Ευχαριστώ και πάλι συγχαρητήρια πολλά και για τα μηχανήματα του επίσης!!
 

KUSH777

Επαγγελματίας
Μηνύματα
44
Reaction score
37
Σε κάθε περίπτωση, όποιος θέλει να ακούσει το πλήρες φάσμα των προϊόντων της Metaxas & Sins είναι ευπρόσδεκτος να κλείσει ένα ραντεβού (6943619271‬‬) για να έρθει στο στούντιο της Αθήνας για μια ιδιωτική περιήγηση. https://www.instagram.com/metaxasandsinsathens/
[DOUBLEPOST=1551601368][/DOUBLEPOST]
Πάντως στα 200 χιλιάρικα που ζητάει για τις σειρήνες ο ανταγωνισμός είναι μεγαλος. Στα ίδια λεφτά περνεις Wilson Alexandria η Genesis. Πάντως από design δίνει ρεστα.
200 χιλιάρικα?? Ακριβά, ναι, άλλα όχι και 200 χιλιάρικα! Ελάτε να τις ακούσετε!
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Σε κάθε περίπτωση, όποιος θέλει να ακούσει το πλήρες φάσμα των προϊόντων της Metaxas & Sins είναι ευπρόσδεκτος να κλείσει ένα ραντεβού (6943619271‬‬) για να έρθει στο στούντιο της Αθήνας για μια ιδιωτική περιήγηση. https://www.instagram.com/metaxasandsinsathens/
[DOUBLEPOST=1551601368][/DOUBLEPOST]
200 χιλιάρικα?? Ακριβά, ναι, άλλα όχι και 200 χιλιάρικα! Ελάτε να τις ακούσετε!
Ευχαριστούμε :hi::hi:οταν ανέβω Αθήνα θα προσπαθήσω να σας επισκεφθω.
 

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Σε κάθε περίπτωση, όποιος θέλει να ακούσει το πλήρες φάσμα των προϊόντων της Metaxas & Sins είναι ευπρόσδεκτος να κλείσει ένα ραντεβού (6943619271‬‬) για να έρθει στο στούντιο της Αθήνας για μια ιδιωτική περιήγηση. https://www.instagram.com/metaxasandsinsathens/
[DOUBLEPOST=1551601368][/DOUBLEPOST]
200 χιλιάρικα?? Ακριβά, ναι, άλλα όχι και 200 χιλιάρικα! Ελάτε να τις ακούσετε!
Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.444
Σε κάθε περίπτωση, όποιος θέλει να ακούσει το πλήρες φάσμα των προϊόντων της Metaxas & Sins είναι ευπρόσδεκτος να κλείσει ένα ραντεβού (6943619271‬‬) για να έρθει στο στούντιο της Αθήνας για μια ιδιωτική περιήγηση. https://www.instagram.com/metaxasandsinsathens/
Θα περάσω.
Όταν κατέβω Αθήνα, θα το κανονίσω κι αυτό το ραντεβού. ;)
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Πάντως, 'οποιος επισκέπτεται τον εκθεσιακό χώρο στο Χαλάνδρι θα δει τουλάχιστον τα ακόλουθα ...

View attachment 119961

View attachment 119962
View attachment 119963

View attachment 119964

View attachment 119965
Τα ηχεία είναι κανονική σπονδή στο γυναικείο φύλλο και επειδή σαν άντρας λατρεύω τις γυναίκες τα θερμά μου συγχαρητήρια!!!:cool::cool:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.956
Reaction score
20.471
Πάντως, 'οποιος επισκέπτεται τον εκθεσιακό χώρο στο Χαλάνδρι θα δει τουλάχιστον τα ακόλουθα ... [...]

Τα subwoofers ποια είναι;
 


KUSH777

Επαγγελματίας
Μηνύματα
44
Reaction score
37
Τα subwoofers ποια είναι;
Καλά, οι φωτογραφίες δείχνουν ηχεία/electronis που είναι ακριβά έργα τέχνης και εσύ ρωτάς για subwoofers;;;; :)

Ειναι της Rel, η κοινουργια εκδοση του S/5 (Rel S/5-SHO).

:)
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.883
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top