Mike Kay



argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Michael Kay

uncle kay , Niκο εσυ και αν θα εχεις ζησει :111:......(εγω λιγο με τον παπου εδω κατω ) ..........
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Απάντηση: Mike Kay

Τον γνώρισα το καλοκαίρι του 1995.
Με ρώτησε για τον τόπο καταγωγής μου και οταν του είπα Ζάκυνθος, τα μάτια του γέλασαν .
Αρχισε να μου διηγείται μια ιστορία για το 1947 , αν θυμάμαι καλά, που η Ελληνική Ραδιοφωνία, τον έστειλε στο νησί για να στήσει το τοπικό ραδιοσταθμό.Δεν είχε ξαναπάει απο τότε.
Αν και είχε περάσει τα 70 , η μνήμη του ήταν καταπληκτική.
Τότε στην Lyric , κατόπιν δικής του προτροπής και επιθυμίας , είχαμε πάρει την αντ/πεία της Genesis, του φίλου του Arnie Nudell (Ιnfinity founder).
Στο υπόγειο στούντιο της Lyric στην Αλεξάνδρας , περνούσαν οι ώρες σαν νερό και κανείς δεν σκεφτόταν ωράρια εργασίας , παρά μόνο πως θα μάθουμε περισσότερα.
Μark Levinson πηγές , dac, ενισχυτικά υπό την καθοδήγηση του θείου Μάικ, ετσι τον αποκαλούσαμε και το απολάμβανε, στήνονταν ιδανικά.
Απο κείνο το καλοκαίρι και κάθε καλοκαίρι που ερχόταν στην Ελλάδα , ήμουν αυτός που τον παραλάμβανε , μαζί με την αγαπημένη του Κάθρην, απ το αεροδρόμιο.
Εχω πολλές ιστορίες να γράψω , αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ...
 




Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Απάντηση: Mike Kay

Eνα άλλο καλοκαίρι , ηρθε ο θείος Μάικ κι έφερε μαζί του κάποια καλώδια της Madrigal τα CZ GEL.
Στο γραφείο είχαν μαζευτεί διάφοροι χαιεντάδες της εποχής. Μόλις τα έβγαλε ο θείος απ τη βαλίτσα , ήταν κουλουριασμένα.
Πετάγεται ενας τύπος και λέει:Να τα ισιώσουμε για να ''ηρεμήσουν''.
Απαντά ο Mike Kay:Γιατί είναι νευριασμένα?:107:

Κόκκαλο οι χαιεντάδες...
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Απάντηση: Mike Kay

Eνα άλλο καλοκαίρι , ηρθε ο θείος Μάικ κι έφερε μαζί του κάποια καλώδια της Madrigal τα CZ GEL.
Στο γραφείο είχαν μαζευτεί διάφοροι χαιεντάδες της εποχής. Μόλις τα έβγαλε ο θείος απ τη βαλίτσα , ήταν κουλουριασμένα.
Πετάγεται ενας τύπος και λέει:Να τα ισιώσουμε για να ''ηρεμήσουν''.
Απαντά ο Mike Kay:Γιατί είναι νευριασμένα?:107:

Κόκκαλο οι χαιεντάδες...
Aπίθανη ατάκα!!

Όταν είσαι οκ και γουστάρεις....συνέχισε!!!
 


Μηνύματα
1.860
Reaction score
369
Απάντηση: Mike Kay

Δεν ξέρω αλλά όταν φεύγουν κάποιοι "μεγάλοι" σαν τον Mike Kay, κάτι με χαλάει βαθειά μέσα μου.
Δεν ξέρω αν είναι από θαυμασμό ή από ζήλεια, μια και πολύ θα ήθελα να ήμουν λίγάκι σαν κι' αυτούς.

R.I.P
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top