Motorstorm uses only 15% to 20% of the cell power.

Μηνύματα
258
Reaction score
0
Κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια....

Αφήστε τα μίση και πιάστε...

κανένα game, όσοι έχετε και λιώστε το:happy_9: :happy_9: :happy_9:

Και απλά να θυμίσω πώς και η Epic για το Gears Of War έλεγε:

"Μόλις που αγγίξαμε στο 15-20% τις δυνατότητες αυτού του μηχανήματος με το Gears Of War..."

Και οι δύο, ψέμματα λένε. Marketing αγαπητά μου παιδιά, μην ψαρώνετε...

Έρχεται η Epic και η κάθε Epic (θα έλεγα και την εταιρία του MS αλλά δεν την ξέρω) και σου λέει παπάντζες τέτοιου τύπου. Ότι και καλά κοίτα τι φτιάξαμε!!!! ΓΑΜΑΤΟ; Και αυτό να φανταστείς πώς αξιοποιεί μόνο το 15% του super, duper μηχανήματος σου.

Του χρόνου θα βγάλουμε το GoW2 / MS2 το οποίο θα αξιοποιεί το 70% και θα πέσεις τ'ανασκελα με 15 εγκεφαλικά και κρίσεις επιληψίας από αυτό που θα αντικρίσεις...

Yeah Right

Είναι γεγονός πως κατα την διάρκεια της ζωής των 2 κονσολών θα δούμε πραγματικά απίστευτα παιχνίδια. Και αυτό γιατί είναι λογικό σε διάστημα 2-3 ετών να γραφτούν custom μηχανές για κάθε αρχιτεκτονική που να στραγγίζουν CPU's και GPU's.

Αλλά καλό θα ήταν να σκεκόμαστε με μια πιο κριτική ματιά απέναντι σε όλες αυτές τις εταιρίες και τις δηλώσεις τους. :smoking:
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
μονο η Nintendo λέει την αλήθεια κι εσείς ακομα ασχολείστε με μηχανήματα για 5χρονα!!!

μουαχαχαχαχαχαχα

:lol:
 

Μηνύματα
258
Reaction score
0
μονο η Nintendo λέει την αλήθεια κι εσείς ακομα ασχολείστε με μηχανήματα για 5χρονα!!!

μουαχαχαχαχαχαχα

:lol:
Αν έλεγε την αλήθεια θα μας ενημέρωνε πως πήρε ένα gamecube, το έβαψε λευκό, έβαλε motion sensing και μας το ξαναπούλησε:crazy_3: (j/k)
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
"Μόλις που αγγίξαμε στο 15-20% τις δυνατότητες αυτού του μηχανήματος με το Gears Of War..."
Και οι δύο, ψέμματα λένε. Marketing αγαπητά μου παιδιά, μην ψαρώνετε...
Μάλλον μόνο ο ένας λέει ψέματα εδώ ... πιθανότατα από το χαλασμένο τηλέφωνο που πάει σύννεφο στα xbot forum-site , και μερικά από τα εκτρώματα που φτιάχνονται να καταλήγουν και εδώ.

Αυτή πρέπει να είναι η αρχική δήλωση, που δε έχει καμιά σχέση με την κατάληξη της ....
Having worked on Xbox 360, from a technology standpoint, how much more do you think the system can be pushed with future games?

I think there's plenty of room to push and experiment when it comes to physics and AI and real-time lighting. I think we've only scratched the surface of what we can do with gameplay as well as the 360. There's far more potential down the road to do more stuff. As amazing as I think Gears is, and my gut tells me I still love playing it, I think we have a really incredible experience; I think we'll definitely push it further if we get around to dong a new version in the future.
http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=11691
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Αν έλεγε την αλήθεια θα μας ενημέρωνε πως πήρε ένα gamecube, το έβαψε λευκό, έβαλε motion sensing και μας το ξαναπούλησε:crazy_3: (j/k)
γιατι j/k? ψέμματα είναι ρε Γαβρίλο; :-(
Εντάξει... έχει κάπως καλύτερα γραφικά αλλα δεν βελτιώθηκε και δραμματικά το πράγμα.

οπως και να'χει... Wii Rulez!
 

Μηνύματα
258
Reaction score
0
Μάλλον μόνο ο ένας λέει ψέματα εδώ ... πιθανότατα από το χαλασμένο τηλέφωνο που πάει σύννεφο στα xbot forum-site , και μερικά από τα εκτρώματα που φτιάχνονται να καταλήγουν και εδώ.

Αυτή πρέπει να είναι η αρχική δήλωση, που δε έχει καμιά σχέση με την κατάληξη της ....
Δηλαδή εσύ αυτό

I think there's plenty of room to push and experiment when it comes to physics and AI and real-time lighting. I think we've only scratched the surface of what we can do with gameplay as well as the 360. There's far more potential down the road to do more stuff
το αντιλαμβάνεσαι διαφορετικά από αυτό που έγραψα στο αρχικό μου post;

PS: Δεν νομίζεις πώς πρέπει να σταματήσεις να μιλάς για xbots; Ότι πρόβλημα έχεις με τους συνάδελφους σου τα bots (sony - ms) να τα λύσεις με αυτούς. Εμάς δεν μας αφορά. Σκεπτόμενα όντα εδώ!!! Take your propaganda elsewhere!!!
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Αυτό που έγραψες στην αρχή ήταν ψέμα που προέρχεται από xbot ... κλασική διαστρέβλωση μια δήλωσης, και γίνεται για προπαγανδιστικούς σκοπούς.
Κυκλοφορεί καιρό τώρα , και είναι για να δουλεύουν τα κορόιδα ότι η πραγματική δύναμη του 360 θα εμφανιστεί στο επόμενο παιχνίδι.
(μπορείς να δεις ότι πραγματικά μιλάει για ΑΙ-gameplay και κυρίως cpu based διαδικασίες όπου ποτέ δεν σταματάει η βελτίωση με κατάλληλο προγραμματισμό, ενώ φυσικά δεν είπε τίποτα για γραφικά ή για 20% των δυνατοτήτων του 360.)

ΥΓ
Προσοχή λοιπόν όλοι σε ότι ακούτε , έχει γεμίσει ο τόπος από σαβούρα ... από παλιά δηλαδή που έβριζαν όποιον ανέφερε πως υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα στην ποιότητα του 360 προσπαθώντας να το κρύψουν.
 

Μηνύματα
258
Reaction score
0
Αυτό που έγραψες στην αρχή ήταν ψέμα που προέρχεται από xbot ... κλασική διαστρέυλωση για προπαγανδιστικούς σκοπούς που κυκλοφορεί καιρό τώρα.
(έπρεπε να δείς όμως ότι πραγματικά μιλάει για ΑΙ-gameplay και κυρίως cpu based διαδικασίες που ποτέ δεν σταματάει η βελτίωση με κατάλληλο προγραμματισμό, ενώ φυσικά δεν είπε τίποτα για γραφικά ή για 20% των δυνατοτήτων του 360.)


ΥΓ
Προσοχή λοιπόν σε ότι ακούτε όλοι , έχει γεμίσει ο τόπος από σαβούρα ... από παλιά που έβριζαν όποιον ανέφερε πως υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα στην ποιότητα του 360 προσπαθώντας να το κρύψουν .Δεν διστάζουν να πουν οτιδήποτε.

Και τους το είπα, ούτε η Λευκη Αδερφότητα στην έρημο Τακλαμακάν δεν έμεινε κρυφή, εμείς θα μέναμε; Α ρε Λιακόπουλε, γράψε και ένα βιβλίο για το PS3 που είναι η μοναδική αναγνωρίσιμη εξωγήινη τεχνολογία (στατιστικά πάντα έτσι"happy_1") και για τις συνομοσίες των xbots και της Πράσινης Αδελφότητας στην Silicon Valley!!!

Άντε τώρα κάτω από την γέφυρα σου και πάλι...Τα χιόνια έλιωσαν και το νερό στράγγιξε.Άντε...
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: Motorstorm uses only 15% to 20% of the cell power.

Ωχ ρε παιδια μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Ελεος. Το οτι δεν εχουν βγει ακομα πολλα παιχνιδια, φταιει το ps3? Ημαρτον. Εχετε καταντησει γραφικοι να την λετε συνεχεια στο ps3. Το εχετε παρει χαμπαρι? Ο κοσμος δεν γραφει γιατι θα πεσετε να τον φατε! Και αυτο φαινεται παντου!
Δεν ξέρω τι έχετε συνηθίσει να κάνετε στη Games ή πως τα fanboy γυαλιά μπορούν να αλλοιώσουν την πληροφορία που συλλαμβάνει το μάτι πριν αυτή υποστεί επεξεργασία απο τον εγκέφαλο, αλλά τα post μου προσπάθησε να τα διαβάζεις και να τα αποδίδεις ως έχουν και να μη βάζεις λόγια στο στόμα μου. Ευχαριστώ.

Αν διάβαζες το post μου ως έχει (και τολμώ να πω αν καταλάβαινες το παράδειγμα που ο ίδιος έγραψες) θα έβλεπες ότι δε ρίχνω το φταίξιμο στη Sony ή στο PS3 αλλά στους game developers.
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Motorstorm uses only 15% to 20% of the cell power.

Καταρχην δεν ειμαι fanboy ουτε ημουν ποτε. (Ενταξει εχουμε παιξει αρκετα μερονυχτα pro!)

Δευτερον δεν μιλησα προσωπικα για σενα, και φυσικα δεν εβαλα στο στομα σου λεξεις, (ειδικα απ'τη στιγμη που εκτιμω τον χρονο που σπαταλας για τις διαφορες πληροφοριες που μας παρεχεις), ειδες οτι μιλησα στον πληθυντικο. Απλως εκανα quote το μηνυμα σου γιατι εδωσα ενα απλο παραδειγμα που μου ηρθε εκεινη τη στιγμη και το εκανες νιανια.

Τελος για το αν καταλαβα το τι εγραψα, μαλλον ηταν αστοχη η παρατηρηση σου. ΟΚ ολοι μπορουμε να κανουμε λαθη....
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.366
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top