MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Ποια η διαφορα απο τα modules της B&O?
Δεν ξέρω πως παίζουν συγκριτικά...
Το καλό είναι πως έχουν 30 day return policy.

"Hello,

We have a customer satisfaction policy at Coldamp that allows you to return the modules if you are not happy with them within 30 days, getting a total refund of the money (except shipping costs).
There are not too many reviews out there because we have been selling them for 1.5 years only. But we have professional users like classic music concert hall and studio installers, so if they are not deceived with the sound quality, it is likely that you like them too.

Best regards,
Sergio
www.coldamp.com"


Οπότε τσιμπάς ένα έτοιμο, δικάναλο ας πούμε, για αρχή και άμα δε σ'αρέσει τον στέλνεις πίσω. Οι τιμές τους στα DIY modules είναι καλές. Σε έτοιμους ενισχυτές με κουτί κλπ δεν ξέρω τι χρεώνουν αλλά φαντάζομαι εξαρτάται και απο τον όγκο της παραγγελίας.
Στείλε ένα mail, δε χάνεις τίποτα.
 


Μηνύματα
397
Reaction score
446
Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

δυστυχως δεν ισχύει, λογω μη πιστοποίησης CE
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Φίλε μου εννοείς ότι δεν ισχύει η αντιπροσώπευση? Επικοινώνησες με την εταιρεία?
 

Μηνύματα
397
Reaction score
446
Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

ναι δεν ισχύει -τουλάχιστον μέχρι την προηγούμενη βδομάδα όταν πέρασα και μίλησα με τον αντιπρόσωπο-,
για τον λόγο που έγραψα παραπάνω.

για την ιστορία ο -ευγενικότατος- αντιπρόσωπος, είπε ότι τα 1000άρια της murano έχουν πλέον αποσυρθεί, ενω ο ίδιος θα φέρει t amp (an θυμαμαι καλα)
 

Μηνύματα
928
Reaction score
4
Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

ερωτησις: αυτοι οι ενισχυται ειναι καλοι μονο για home theater ή ενδεικνυνται και για μουσικη; εαν ναι, με τι προενισχυση θα ζευγαρωναν καλα;

αναφερομαι και στα αλλα πιο μικρα μοντελα της Μουρανο, τα 500βαττ ειναι υπερβολικα για μενα.
 


Μηνύματα
436
Reaction score
0
Re: Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

ερωτησις: αυτοι οι ενισχυται ειναι καλοι μονο για home theater ή ενδεικνυνται και για μουσικη; εαν ναι, με τι προενισχυση θα ζευγαρωναν καλα;

αναφερομαι και στα αλλα πιο μικρα μοντελα της Μουρανο, τα 500βαττ ειναι υπερβολικα για μενα.
Βασικό αξίωμα του Hi-Fi:

Τα watt πολλοί εμίσησαν, τα πολλά watt ουδείς!
 

Μηνύματα
928
Reaction score
4
Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

:114:

οκ, ακομη και σε χωρους 20τμ;

παντως κανοντας μια μικρη ερευνα παρατηρησα οτι οι Class D οπως αυτοι οι Murano εχουν THD γυρω στο 0.05-0.1%, αρκετα ψηλοτερο απο Class B οπως ας πουμε ο Cambridge Audio 740A ή ο Nad C372 που βρισκονται σε επιπεδα 0.01-0.02% μαξ.

μια διευκρινιση, οταν λενε THD εννοουν THD+N παντα ή πρεπει να το λεει επι τουτου...; (γιατι η τιμη των Murano ειναι για +Ν, ενω τα αλλα σκετο)

γενικα αξιζει να το ψαξω περισσοτερο για τους Murano ή να συνεχιζω να κοιταω προς Cambridge Audio/Nad που ειχα υποψιν; (για περισσοτερες λεπτομεριες στο νημα που εχω ανοιξει στα 'ηχεια' :119:)
 

Μηνύματα
43
Reaction score
1
Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Εγω έχω το 500άρι με Audio Technologies VP 12 και Audio Spectrum S 37 Gold (Προς το παρόν) και είμαι κατ' ενθουσιασμένος
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.680
Μηνύματα
2.869.814
Members
37.945
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top