MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMPLIFIER

Μηνύματα
25
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMPLIFIER

η διαφάνεια έχει σχέση και με την απόκριση και με τη φάση.
Χμ, δε θα 'λεγα και τοσο... Εχω ακουσει μηχανηματα με καταπληκτικη αποκριση και διχως κανενα στραβωμα της φασης εντος τυ ακουστικου φασματος, ωστοσο δε θα λεγα οτι ξεχειλιζανε απο διαφανεια...

η σωστή τονικότητα είναι εξαρτώμενη μόνο από την ομαλή απόκριση, κι η απόκριση δεν έχει κανένα πρόβλημα στους μετασχηματιστές αυτούς.

μήπως εννοείς κάτι άλλο?
Αυτο δεν εχει επαφη με την πραγματικοτητα. Δηλαδη ολα τα μηχανηματα με ομαλη αποκριση εχουν και σωστη τονικοτητα. Χμ, καθε αλλο! Ασυνδετα μεγεθη.

Οποιος θελει να αγορασει τους μετασχηματιστες αυτους θα πρέπει να τους ακουσει προσεκτικα. Εχουν ενσωματωμενους τους Stevens & Billington transformers, φτιαγμενοι απο 80% Nickel cores (Supermalloy). Το εν λογω υλικο χρησιμοποιειται λογω πολυ υψηλού permeability και very low excitation του πυρηνα καθως τα σηματα ειναι ασθενη και δεν υπαρχει DC πολωση. Το να πετυχαινεις 400Η inductance ειναι φυσικα κατορθωμα. Αλλα...

Δυστυχως στη φυση δεν ερχονται παντοτε ολα με το καλο, παντα κατι φοβερα καλο συνδυαζεται με κατι στραβο. Ετσι και εδω. Το supermalloy ειναι εντελως ακαταλληλο υλικο για κατασκευη audio μετασχηματιστων. Χρησιμοποιεται σε πολυ υψησυχνα switching power supplies οπου η συμπεριφορα σε χαμηλες συχνοτητες ειναι αδιαφορη. Λογω της ελλειψης DC bias με το παιξιμο της μουσικης η κινηση στον καμπυλη B-H διερχεται απο το σημειο 0,0. Σε αυτο το σημειο τοσο η γραμμικοτητα του supermalloy στο DC οσο και στο πεδιο των συχνοτητων ειναι για κλαματα. Ειναι λαθος υλικο περα για περα. Το βασικοτερο προβλημα ειναι οτι ο πυρνηνας δεν μπορει να παρακολουθησει σωστα την μεταβολη του flux density στις χαμηλες συχνοτητες, ειναι σα να μη διεγειρεται σωστα. Αλλιως διεγειρεται στις εξαιρετικα χαμηλες audio συχνοτητες (20-200Hz) και τελειως διαφορετικα σε καποια kiloHertz. Στον παλμογραφο καλο θα δειξει, θελει αλλα οργανα για να διαπιστωθει το προβλημα.

Ο κυριος που ακουσε τον εν λογω Μ/Σ θα πρεπει να τον ξανακουσει πιο σωστα. Θα διαπιστωσει οτι ΔΕΝ υπαρχει σωστη ακολουθια στα μπασα, ακουγεται καπως lean και αδειος, η σαν τα μπασα να ερχονται με καθυστερηση. Η εικονα ΔΕΝ ειναι πραγματικα μεγαλη, ειναι σαν να εχουν ξεχειλωσει οι υψηλές συχνοτητες ομως λειπει η πληροφορια του σωματος των οργανων, λειπει εκεινο που χαρακτηριζει την οργανικη ταυτοτητα. Οργανα που παιζουν μαζι ταυτοχρονα στο ιδιο συχνοτικο φασμα θα ακουστουν να μπερδευονται και να μη ξεχωριζουν πεντακαθαρα μεταξυ τους. Η διαστρωματωση του βαθους σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι καταφανως προβληματικη.

Στη μουσικη ακροαση εχω παρατηρησει οτι οι ακροατες δεν δινουν το πρεπον βαρος στην αναπαραγωγη της σωστης τονικοτητας των οργανων αλλα κοιτουν πραγματα που δε σχετιζονται καθολου με τη μουσικη, οπως μπασα-πριμα, πλατος εικονας και διαφανεια.

Ας γινει μια πιο προσεκτικη ακροαση και ας ξαναγραφουν εκ νεου οι εντυπωσεις, πιο αντικειμενικα τη φορα αυτη. Η απουσια πολλων κακων ειναι σιγουρα καλο και για αυτο ακουονται τοσο διαφορετικα αυτοι οι Μ/Σ, ομως ενα τετοιο λαθος οπως η χρηση του supermalloy σε unbiased Μ/Σ ειναι σκετη φρικη σε μια αλυσιδα μουσικης αναπαραγωγης. Αν ηταν τοσο καλη και τελεια μια τετοια εφαρμογη να ειστε σιγουροι οτι θα την ειχαν υιοθετησει πολοί. Αν ψαχνετε το καλυτερο της αγορας πηγαινεται στη λυση του Prometheus, μεγαλη ποιοτικη αναβαθμιση σε καλη τιμη με το αρνητικο της μεγαλης λιστας αναμονης. Οι S&B μετασχηματιστες δεν λενε τιποτε...
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMPLIFIER

δεν δινουν το πρεπον βαρος στην αναπαραγωγη της σωστης τονικοτητας των οργανων αλλα κοιτουν πραγματα που δε σχετιζονται καθολου με τη μουσικη, οπως μπασα-πριμα, πλατος εικονας και διαφανεια.
+1000000

Βασικά οι περισσότεροι κοιτούν οτιδήποτε άλλο εκτός από τη σωστή τονικότητα, που αν δεν υπάρχει όλα τα άλλα περισσεύουν.
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMPLIFIER

+1000000

Βασικά οι περισσότεροι κοιτούν οτιδήποτε άλλο εκτός από τη σωστή τονικότητα, που αν δεν υπάρχει όλα τα άλλα περισσεύουν.
επαθες και εμαθες!!!!!
 

Μηνύματα
6.557
Reaction score
5.129
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMPLIFIER

Ο κυριος που ακουσε τον εν λογω Μ/Σ θα πρεπει να τον ξανακουσει πιο σωστα. Θα διαπιστωσει οτι ΔΕΝ υπαρχει σωστη ακολουθια στα μπασα, ακουγεται καπως lean και αδειος, η σαν τα μπασα να ερχονται με καθυστερηση. Η εικονα ΔΕΝ ειναι πραγματικα μεγαλη, ειναι σαν να εχουν ξεχειλωσει οι υψηλές συχνοτητες ομως λειπει η πληροφορια του σωματος των οργανων, λειπει εκεινο που χαρακτηριζει την οργανικη ταυτοτητα. Οργανα που παιζουν μαζι ταυτοχρονα στο ιδιο συχνοτικο φασμα θα ακουστουν να μπερδευονται και να μη ξεχωριζουν πεντακαθαρα μεταξυ τους. Η διαστρωματωση του βαθους σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι καταφανως προβληματικη.
Εγώ πάντως δεν άκουσα τίποτε από τα παραπάνω με τον Music First. Βέβαια σε μένα τον έχω συνδέσει μόνο στα Purity. Μάλιστα το ταίριασμα ήταν τόσο καλό, που πήρα δεύτερο ζευγάρι Purity για να το ζευγαρώσω με τον Music First σε άλλον χώρο.
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMPLIFI

Εγώ πάντως δεν άκουσα τίποτε από τα παραπάνω με τον Music First. Βέβαια σε μένα τον έχω συνδέσει μόνο στα Purity. Μάλιστα το ταίριασμα ήταν τόσο καλό, που πήρα δεύτερο ζευγάρι Purity για να το ζευγαρώσω με τον Music First σε άλλον χώρο.
δυστυχως για να το καταλαβεις πρεπει να εχεις ενα σοβαρο ενεργο προενισχυτη να τον βαλεις διπλα. Αλλιως εαν το ακους μονο του ειναι δυσκολο να καταληξεις στα παραπανω συμπερασματα.... Δανεισου κανενα Dartzeel απο τον Ορφεα και θα καταλαβεις...
 

Μηνύματα
25
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMPLIFIER

+1000000

Βασικά οι περισσότεροι κοιτούν οτιδήποτε άλλο εκτός από τη σωστή τονικότητα, που αν δεν υπάρχει όλα τα άλλα περισσεύουν.
Επιτελοςυ πρωτη φορα βλεπω καποιος εδω μεσα να γραφει κατι τετοιο. Αν δεν υπαρχει το σωστο tonality το συστημα δε διαφερει απο ενα φορητο mini συστημα των 200 Ευρω. Οποιος το καταλαβε το καταλαβε. Μπραβο Κε Tidal.
 

Μηνύματα
25
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMPLIFI

Εγώ πάντως δεν άκουσα τίποτε από τα παραπάνω με τον Music First. Βέβαια σε μένα τον έχω συνδέσει μόνο στα Purity. Μάλιστα το ταίριασμα ήταν τόσο καλό, που πήρα δεύτερο ζευγάρι Purity για να το ζευγαρώσω με τον Music First σε άλλον χώρο.
Απαντηση: περιορισμενη εμπειρια, τιποτε αλλο.
Εμπλουτιστε τα ακουσματα σας και θα διαπιστωσετε ιδιοις ωσιν οτι ετσι ακριβως ειναι.

Οι S&B ειναι για ΚΛΑΜΑΤΑ. Βαλε διπλα ενα καλο προ και θα σου παρει λιγοτερο απο 5 λεπτα για να καταλαβεις ποσο τραγικοι ειναι. Οσο πιο εμπειρος τοσο λιγοτερο χρονο θα σου παρει. Αν εισαι πολυ εμπειρος θα χρειαστεις δευτερολεπτα, αν εισαι εντελως απειρος, εμπλουτισε τα ακουσματα σου και ξαναγυρνα στο θεμα οταν αποκτησεις την απαιτουμενη εμπειρια.

Οσα γραφω δεν σχετιζονται με ματσαρισμα, τετοιο ζητημα ΔΕΝ τιθεται στους TVC. Το supermalloy ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ υλικο. Αν θελετε να ακουσετε την αληθεια απο καποιον που ξερει ακουστε την, αν οχι παραλειψετε το post αυτο και μη διαβαζετε.

Οι κατασκευαστες εκαναν ενα πολυ εξυπνο τρυκ. Βαλανε πυρηνα που θελει λιγες σπειρες καθως εχει τεραστιο permeability, εχουν αποκρισεις πολυ καλες (βλ. λιγες σπειρες), εχει ελαχιστο κοστος, μηδεν θα ελεγα, το πουλανε 2 χιλ και ετσι ολο και καποιο ψαρι θα τσιμπησει. Αμα ηταν ετσι ευκολα τα πραγματα ολοι TVC με supermalloy θα φτιαχνανε. Ειναι φρικτα κακο στον ηχο και πανακριβο για αυτο που κανει.

Το Prometheus ειναι εντελως αλλη κλαση. Ειναι καλυτερο και ακουγεται καλυτερα! Και αμα δειτε τι δουλεια εχει μεσα, θα πειτε "τσαμπα ειναι"...
 

Μηνύματα
6.557
Reaction score
5.129
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMP

δυστυχως για να το καταλαβεις πρεπει να εχεις ενα σοβαρο ενεργο προενισχυτη να τον βαλεις διπλα. Αλλιως εαν το ακους μονο του ειναι δυσκολο να καταληξεις στα παραπανω συμπερασματα.... Δανεισου κανενα Dartzeel απο τον Ορφεα και θα καταλαβεις...
Εντάξει, δεν θα βάλω και Dartzeel στα Purity. Και δεν δανείζομαι μηχανήματα χωρίς πρόθεση αγοράς.

Στα Purity έχω χρησιμοποιήσει τον Clearaudio Balance pre, όπως και το Minerva και αργότερα το Dac202 ως προ.

Σε σύστημα φίλου με 802d και προ Classe, υπερτέρησε ο Classe, αν και ανώτερης κατηγορίας τιμής. Το Music First πάντως στάθηκε πολύ αξιοπρεπώς.
 

Μηνύματα
6.557
Reaction score
5.129
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNETIC PREAMP

Απαντηση: περιορισμενη εμπειρια, τιποτε αλλο.
Εμπλουτιστε τα ακουσματα σας και θα διαπιστωσετε ιδιοις ωσιν οτι ετσι ακριβως ειναι.

Οι S&B ειναι για ΚΛΑΜΑΤΑ. Βαλε διπλα ενα καλο προ και θα σου παρει λιγοτερο απο 5 λεπτα για να καταλαβεις ποσο τραγικοι ειναι. Οσο πιο εμπειρος τοσο λιγοτερο χρονο θα σου παρει. Αν εισαι πολυ εμπειρος θα χρειαστεις δευτερολεπτα, αν εισαι εντελως απειρος, εμπλουτισε τα ακουσματα σου και ξαναγυρνα στο θεμα οταν αποκτησεις την απαιτουμενη εμπειρια.

Οσα γραφω δεν σχετιζονται με ματσαρισμα, τετοιο ζητημα ΔΕΝ τιθεται στους TVC. Το supermalloy ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ υλικο. Αν θελετε να ακουσετε την αληθεια απο καποιον που ξερει ακουστε την, αν οχι παραλειψετε το post αυτο και μη διαβαζετε.

Οι κατασκευαστες εκαναν ενα πολυ εξυπνο τρυκ. Βαλανε πυρηνα που θελει λιγες σπειρες καθως εχει τεραστιο permeability, εχουν αποκρισεις πολυ καλες (βλ. λιγες σπειρες), εχει ελαχιστο κοστος, μηδεν θα ελεγα, το πουλανε 2 χιλ και ετσι ολο και καποιο ψαρι θα τσιμπησει. Αμα ηταν ετσι ευκολα τα πραγματα ολοι TVC με supermalloy θα φτιαχνανε. Ειναι φρικτα κακο στον ηχο και πανακριβο για αυτο που κανει.

Το Prometheus ειναι εντελως αλλη κλαση. Ειναι καλυτερο και ακουγεται καλυτερα! Και αμα δειτε τι δουλεια εχει μεσα, θα πειτε "τσαμπα ειναι"...
Φυσικά και δεν το παίζω ειδήμονας και σέβομαι τη δική σου εμπειρία. Το παράξενο είναι ότι δεν έχω διαβάσει αρνητική κριτική του Music First, πλην της δικής σου. Και με τα φτωχά αυτιά μου και τα περιορισμένα ακούσματά μου, πάντα με τα ταπεινά Purity, δεν άκουσα τον τραγικά φρικτό ήχο που περιγράφεις.

Τον Promitheus τον γλυκοκοίταζα κι εγώ, πριν πάρω (μεταχειρισμένο) τον Music First. Αν κάνω την κίνηση και παραγγείλω Promitheus θα επανέλθω φυσικά.
 

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Ο Music First μου ψευτίζει τις υψηλές στα αυτιά μου και ο Prometheus μου ακούγεται σαν ένας καλός παθητικός, δηλαδή διάφανος μεν,χωρίς δυναμικά δε.Δυστυχώς, αν και πολύ θα το ήθελα κανείς δεν μου είπε κάτι από τους δύο..Με πάσαν επιφύλαξη γιατί δεν έχω ζήσει με κανέναν από τους δύο.Μόνο έτσι βγάζεις "σίγουρα" (ο θεός να τα κάνει)συμπεράσματα..
 

Μηνύματα
6.557
Reaction score
5.129
Ίσως επειδή ο ήχος των Purity χαρακτηρίζεται από έντονα δυναμικά και roll-off στις υψηλές συχνότητες, δεν αντιλήφθηκα τις αδυναμίες του Music First που αναφέρθηκαν.

Ίσως ο Promitheus Apollo, που συνδυάζει τα καλά ενός παθητικού κι ενός λαμπάτου προ, να αποτελεί μια καλή επιλογή.

Όταν χρησιμοποιούσα παθητικό προ με αντιστάσεις σε διάταξη step ladder attenuator, η χρήση ενός tube buffer βοηθούσε. Φαντάζομαι ο Apollo θα προσφέρει πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα.
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNE

Εντάξει, δεν θα βάλω και Dartzeel στα Purity. Και δεν δανείζομαι μηχανήματα χωρίς πρόθεση αγοράς.

Στα Purity έχω χρησιμοποιήσει τον Clearaudio Balance pre, όπως και το Minerva και αργότερα το Dac202 ως προ.

Σε σύστημα φίλου με 802d και προ Classe, υπερτέρησε ο Classe, αν και ανώτερης κατηγορίας τιμής. Το Music First πάντως στάθηκε πολύ αξιοπρεπώς.
Γιαννη ,

και τον Aaron να εβαζες διπλα στο Music First θα το καταλαβαινες αμεσως αλλα δυστυχως δε τον εχεις πια... Παντως εαν μπορεις να βρεις κανενα καλο προ κανε τις δοκιμες σου και θα καταλαβεις, προσεχοντας απλα την τονικοτητα ενος πιανου. Δεν χρειαζεται κατι αλλο...
 

Μηνύματα
6.557
Reaction score
5.129
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE M

Γιαννη ,
και τον Aaron να εβαζες διπλα στο Music First θα το καταλαβαινες αμεσως αλλα δυστυχως δε τον εχεις πια... Παντως εαν μπορεις να βρεις κανενα καλο προ κανε τις δοκιμες σου και θα καταλαβεις, προσεχοντας απλα την τονικοτητα ενος πιανου. Δεν χρειαζεται κατι αλλο...
O Aaron αδιάφορος μού φάνηκε, όσο κι αν εσύ κι ο Χιούστον τον λατρεύετε. Πέραν του ότι είναι ακατάλληλος για home cinema, με μηδενικό bass management και ασθενικό sub preout.

Τον Music First θα αργήσω να τον δώσω, όσο λάθος κι αν τον βγάζετε. :136:
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO

O Aaron αδιάφορος μού φάνηκε, όσο κι αν εσύ κι ο Χιούστον τον λατρεύετε. Πέραν του ότι είναι ακατάλληλος για home cinema, με μηδενικό bass management και ασθενικό sub preout.

Τον Music First θα αργήσω να τον δώσω, όσο λάθος κι αν τον βγάζετε. :136:
ασε μας εμας, ειμαστε αιρετικοι (για τα δεδομενα του AVSite)...
 

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Ίσως επειδή ο ήχος των Purity χαρακτηρίζεται από έντονα δυναμικά και roll-off στις υψηλές συχνότητες, δεν αντιλήφθηκα τις αδυναμίες του Music First που αναφέρθηκαν.
Εάν εμένα μου άρεσε πολύ το τελικό αποτέλεσμα δεν θα καθόμουνα καν να ασχοληθώ με τό τί λένε οι άλλοι (εγώ π.χ) ..Η ουσία είναι να χαιρόμαστε τα συστήματά μας..:126:..
 

Μηνύματα
6.557
Reaction score
5.129
Εννοείται ότι ο καθένας μας κάνει ο ίδιος κουμάντο στο σύστημά του και στην τσέπη του. Κανένα μηχανάκι δεν είναι τέλειο, αλλά ούτε και άχρηστο.

Εξάλλου παίζει ρόλο και με τι κριτήρια κανείς αξιολογεί ένα μηχάνημα και για ποια χρήση το προορίζει. Προσωπικά έψαχνα έναν ουδέτερο προ όσο για αυξομείωση της έντασης στα ενεργά Purity που έχω στο δωμάτιο-γυμναστήριο. Όπου σίγουρα δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με την τονικότητα του πιάνου. Άλλος ψάχνει τον τέλειο προ για το μονάκριβο σύστημά του. Άλλα μέτρα και σταθμά.

Όλες οι απόψεις όμως είναι ενδιαφέρουσες. Κουβέντα κάνουμε. Ούτε θεοποιούμε, ούτε αφορίζουμε.

Η δική μου άποψη είναι ότι για μεσαίου κόστους συστήματα ο Music First μπορεί να σταθεί επάξια (σε τιμή μεταχειρισμένου).
 

Μηνύματα
1.998
Reaction score
140
O music first είναι ο μόνος προ ο οποίος θα σου επιτρέψει να αξιολογήσεις την πηγή σου
Αν αυτός είναι ο στόχος σε ένα σύστημα δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη επιλογή

Δεν είναι φυσικά ο προ που θα αγαπήσεις αλλά από την άλλη δεν δημιουργεί ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.269
Reaction score
1.350
Eνας φιλος εχει τον Προμηθεα με παρα πολυ καλα αποτελεσματα.
Εχει "βγαλει" απο το ρακ εναν (παλιο μεν) Jeff Roland.

Eγω παλι εχω εναν tribute ( http://www.tribute-audio.nl/ )

 


Μηνύματα
25
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: MUSIC FIRST AUDIO PASSIVE MAGNE

Φυσικά και δεν το παίζω ειδήμονας και σέβομαι τη δική σου εμπειρία. Το παράξενο είναι ότι δεν έχω διαβάσει αρνητική κριτική του Music First, πλην της δικής σου. Και με τα φτωχά αυτιά μου και τα περιορισμένα ακούσματά μου, πάντα με τα ταπεινά Purity, δεν άκουσα τον τραγικά φρικτό ήχο που περιγράφεις.

Τον Promitheus τον γλυκοκοίταζα κι εγώ, πριν πάρω (μεταχειρισμένο) τον Music First. Αν κάνω την κίνηση και παραγγείλω Promitheus θα επανέλθω φυσικά.
Ευχαριστω για την επισημανση. Σχετικα με την εμπειρια μου, μπορω να απαντησω, ναι, ειναι μεγαλη, και σε θεωρητικη βαση ως γνωστικο υποβαθρο αλλα και σε κατασκευαστικη ως coil winder. Δε θα βρεις πουθενα αρνητικη κριτικη για τον Music First αλλα δεν πρεπει να σταθεις σε αυτο. Πρεπει να προσπαθεις να εκμαιευσεις τι υπονοει ο reviewer καθως ξερη αρνητικη κριτικη δε θα βρεις για τους ευνοητους λογους. Θελω να υπογραμμισω οτι ο ηχος ναι μεν δεν ειναι καλος, ωστοσο αυτο απο μονο του δε λεει και τιποτε καθως ο καθενας εχει τις προτιμησεις του. Υπαρχει και η ισορροπια ενος συστηματος, προς τα πουα υτη γερνει δεδομενων των υπολοιπων συσκευων...

Καποιοι απο εδω μεσα εχουν τον Prometheus. Εννοω βεβαιως το TVC και οχι κανεναν ενεργο προ. Εχει βγαλει 2-3 μοντελα, εχω σχετικα καλη εμπειρια με το μεγαλυτερο του, το καλυτερο που βγαζει. Ειναι κατασκευη σε αλλα επιπεδα ΤΕΛΕΙΩΣ! Δε θα αναφερω οτι ειναι το τελος καθως σε θεωρητικο επιπεδο παιρνει μεγαλες βελτιωσεις, ωστοσο σε πρακτικο, ειναι με βεβαιοτητα το καλυτερο που εχω σκουσει. Η δουλεια που εχει πεσει μεσα δειχνει σαν κεντημα της γιαγιας που της πηρε μηνες για να το φτιαξει.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.121
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top