My Cinema

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Σκέφτομαι σοβαρά να δώσω την οθόνη των 106" Dalite 16:9 Gain 1.1 που διαθέτω και να προχωρήσω σε αγορά μιας 120" Elitescreen 16:9 Gain 1.1, καθαρά λόγω μεγέθους.
Ακούω γνώμες.

...εγώ θα πρότεινα μια 2,35:1 ....
Το πανί της Elite είναι καλό φασματικά σχεδόν "ουδέτερο" αλλα έχει κρυσταλάκια που ίσως να σε ενοχλήσουν στα φωτεινά πλάνα.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.864
Reaction score
77.465
Εlite = για τα μπάζα ,όταν αλλαχτεί θα πάει στον κάδο,δεν θα την χαρίσω γιατί δεν θέλω να κοροϊδέψω κάποιο μέλος απλά.:rolleyes:
να την δώκεις στον ''πελάτη'' σου..
δεν έχει θέματα με γυαλάδες :p:roflmao::lol:
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.715
Εlite = για τα μπάζα ,όταν αλλαχτεί θα πάει στον κάδο,δεν θα την χαρίσω γιατί δεν θέλω να κοροϊδέψω κάποιο μέλος απλά.:rolleyes:
Η ποιότητα είναι μέτρια και είναι ακριβούτσικες αλλά δεν θα έλεγα πως είναι για τα μπάζα.
Έχω μια γκρι μικρούλα στο χειμερινό σύστημα, που την πήρα μεταχειρισμένη πάμφθηνα.

EDIT: Το πρόβλημα είναι στα πλαίσια και τους μηχανισμούς, όχι στο υλικό της οθόνης.
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.864
Reaction score
77.465
Αλληλοεξουδετερώνονται με την φαλάκρα;
προκειμένου να φοράει σκουφί ή καπέλο κάθε φορά που βλέπει ταινία
ας πειραματιστούμε λίγο και με τη διάθλαση μήπως καλυτερέψουν τα πράγματα:p:roflmao:
[DOUBLEPOST=1525867449][/DOUBLEPOST]
τσώπα..τσώπα...μη σκούζεις...η τεχνολογία προχωρά...υπομονή μέχρι τα κβαντικά προβόλια..
θα σε προσπερνά το φως :roflmao::roflmao:
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
Εlite = για τα μπάζα ,όταν αλλαχτεί θα πάει στον κάδο,δεν θα την χαρίσω γιατί δεν θέλω να κοροϊδέψω κάποιο μέλος απλά.:rolleyes:
Στάθη ενημέρωσε σε ποιόν κάδο θα πεταχτεί........ να περσαει το μισό site :lolsign::lolsign:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.715
Ρε Κώτσο μου, αφού τους(μας) ξέρεις εδώ τους βλαμμένους. ;):D

...πάντως απο τα τόσα χρόνια που ασχολούμαι με το σπορ με ρωτήσεις ποιό είναι το σημαντικότερο component, θα σου πω "σταθερή οθόνη". :)
Κι αν με ρωτήσεις για Elite σταθερή, θα σου πω να έχει μπάρα στη μέση γιατί τα πλαίσιά τους είναι εύκαμπτα. :D Εσύ βέβαια που το έχεις, φτιάχνεις μια αν δεν έχει.

Ωραίες οι θεωρίες και τα μαϊμουδοψειρίσματα με τα οποία ασχολούμαστε εδώ, αλλά τα μηχανήματα πρώτα απ' όλα πρέπει να μη χαλάνε (και να μη ζαρώνουν).
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
η οθονη ειναι επενδυση. οποτε επενδυσε. τα προβολια δεν ειναι. ;)

και γω Elite εχω,PowerMax Pro με το χοντρο μπλα μπλα μπλα υλικο MaxfiberglassFG και ιστοριες. κρυσταλλακια εχω,ζαρες εχω αλλα σε light μορφη μιας και δεν ειναι tension. δε θα ξαναπαιρνα ομως φτηνη οθονη. :thumbsup:
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Πάντως εγώ το σκέφτομαι σοβαρά για σταθερή από τη στιγμή που τώρα με παίρνει..
Όσο για την αγορά μεγαλύτερης θα συμφωνήσω ..
Το μέγεθος μετράει ...
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
η οθονη ειναι επενδυση. οποτε επενδυσε. τα προβολια δεν ειναι. ;)

και γω Elite εχω,PowerMax Pro με το χοντρο μπλα μπλα μπλα υλικο MaxfiberglassFG και ιστοριες. κρυσταλλακια εχω,ζαρες εχω αλλα σε light μορφη μιας και δεν ειναι tension. δε θα ξαναπαιρνα ομως φτηνη οθονη. :thumbsup:
Εμείς θα πάμε να τις πετάξουμε μαζί!:lolsign:
 






Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Σκέφτομαι σοβαρά να δώσω την οθόνη των 106" Dalite 16:9 Gain 1.1 που διαθέτω και να προχωρήσω σε αγορά μιας 120" Elitescreen 16:9 Gain 1.1, καθαρά λόγω μεγέθους.
Ακούω γνώμες.
Κώστα μου καλοκαιριάζει τώρα... Άσε αυτές τις "ανησυχίες" για τον χειμώνα φίλε μου!!:p:D
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.927
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top