NAD T 758, T 777 V3, M17 V2


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Προτείνω να κάνεις επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, να πάρεις το manual στο χέρι και να το σετάρεις απο την αρχή. Έτσι κι αλλιως πρέπει να βάλεις το Dirac σωστα, μέσω υπολογιστή.

Κάνε ολα τα βήματα απο την αρχή, ενα ενα, με το βιβλίο στο χέρι.
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μπορεις και να παρεις marantz να σωθεις.... :roflmao: :roflmao:
Ωραίος έως τώρα ο Nad, αλλά trouble free σαν τους Marantz δεν είναι. Βέβαια ηχητικά έχω την αίσθηση ότι είναι σαφώς καλύτερο, έως τώρα πάντα.
Που να βάλει και το Dirac
 


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Μετα τη δοκιμή να περάσω το Dirac μέσω του umik, παίρνω τα ίδια μυνηματα.

FB8D3986-03AE-4200-B242-4C014C826432.jpeg
14E2AD5C-F06D-4299-B06E-3DEB1CFF815C.jpeg

Είμαι ακόμα σε επαφή με την μαμά εταιρία, ένα support list ολίγον μεγάλο και συνεχιζει .
 





Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Ξέρω θα γίνω γραφικός πάλι, αλλά από ότι φαινετε, πάλι άρχισαν τα ίδια προβλήματα με το multichannel. Φαινετε πως όποτε κάνω reset το BlueOS κολλάει όλος ο ενισχυτής, reset δεν κάνει ουσιαστικά, ενώ δείχνει ότι γίνεται, και φτου από την αρχή.

Μου ειπαν να κάνω Reset. Το εκανα, πάλι τα ίδια. Όποτε έως τώρα έχουν υπάρξει 3 τρόποι να κολλήσει ο ενισχυτής. Το mic του, δεν δουλεύει, το Dirac δεν δουλεύει. Όταν κολλάει, κολαει και το hdmi (!), όποτε η μόνη χρήση του, είναι σαν ήχος multichannel από οπτική ίνα και μόνο. Τίποτε άλλο.

Ζητησα αντικατάσταση στην αλληλογραφία. Αντικατάσταση με έναν λειτουργικό ενισχυτη. Περιμένω να δω ποτέ και τι θα μου απαντήσουν. Αναλογως θα μιλήσω και με Λαιο εδώ.

Πολλά μαζεμένα θέματα για να συμμαζευτούν. Μακάρι, αλλά δεν ξέρω, δύσκολο μου φαινετε. Είμαι εντός εγγύησης, όποτε ποια περιμένω. Είδωμεν
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
μωρε θα συμμαζευτουν , αλλα οσο να ναι ενα μηχανημα με 4ψηφια τιμη οφειλει να δουλευει , οχι να μας κανει μπετοτεστερ
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
οταν υπαρχουν θεματα σε εναν AV του 2017 και αν κρινουμε οτι απο τα 5-6 κομματια εδω μεσα ολοι εχουν καποια θεματα που χρειαζεται ο AV επανεκινηση κ.λ.π. συχνα, αστα να πανε......

εδω εισαι.....ταπε ο jhon απλα και ωραια...

Γνωστός στο αμέρικα , έχει το ίδιο θέμα με σένα. Εχει πάρει εδω και λίγες μέρες denon x6500h νομίζω και έχει πάθει πλάκα. Τι πλάκα λέω? εγκεφαλικό πέρα δώθε έπαθε ο άνθρωπας. Τον βρήκε και open box 2000$ νομίζω μου είπε και είναι όχι απλά χαρούμενος , μιλάμε ευτυχισμένος . Καλιφόρνια , σαν μπερναντίνο. Εβγαλε τον NAD στην γωνία , και δεν τον παίρνουν ούτε οι ρακοσυλέκτες μου είπε. Δύο μέρες τώρα.
δωστον και παρε pre/pro να κανεις την δουλεια σου ομορφα και ωραια χωρις προβληματα..
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ζητησα αντικατάσταση στην αλληλογραφία. Αντικατάσταση με έναν λειτουργικό ενισχυτη. Περιμένω να δω ποτέ και τι θα μου απαντήσουν. Αναλογως θα μιλήσω και με Λαιο εδώ.
Θα σε συμβούλευα να μιλήσεις απευθείας με τον αντιπρόσωπο. Ειχα μείνει με την λανθασμένη εντύπωση πως το είχες κάνει ήδη και ησουν σε αναμονή νέου dongle.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Το πρώτο μήνυμα αφορά χαμηλή στάθμη στο μπζζζζ, θέλει να δυναμώσεις το βολιουμ και να μειώσεις αν γίνεται το θόρυβο περιβάλλοντος.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.010
Δεν βγαίνει εκτός το volume κατά την διαδικασία μέτρησης ? Δεν το έχει αποκλειστικά ο ενισχυτής?
Μπορεί να αλλάξει θέση volume και να επηρεάσει την στάθμη που μετράει το dirac?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Δεν βγαίνει εκτός το volume κατά την διαδικασία μέτρησης ? Δεν το έχει αποκλειστικά ο ενισχυτής?
Μπορεί να αλλάξει θέση volume και να επηρεάσει την στάθμη που μετράει το dirac?
Δεν θυμάμαι. Θα ήθελα να δοκιμάσω και να δω τι παίζει με το συγκεκριμένο μηχάνημα απο περιέργεια, αλλά δεν ειναι καν στη Σαλονίκη, οπότε ούτε μετά την καραντίνα θα μάθω.

Κάποιος :rolleyes: πάντως προχτές μου έλεγε πως δεν μπορούσε να στήσει ενα Nad με τίποτα μέσω Windows, και ευτυχώς που υπηρχε και ενα MacBook στο σπίτι και έγινε η δουλειά κατευθείαν.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
Κάποιος :rolleyes: πάντως προχτές μου έλεγε πως δεν μπορούσε να στήσει ενα Nad με τίποτα μέσω Windows, και ευτυχώς που υπηρχε και ενα MacBook στο σπίτι και έγινε η δουλειά κατευθείαν.
ε να πάρει και ένα mac ο άνθρωπος να κάνει δουλίτσα.... :p
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top