Netflix

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Το Netflix γράφει πως για 4κ θελει 30mpbs
Ακομα και με 50 αρα σύνδεση Δεν ξέρω με τα router μπορούν να δίνουν τέτοιο bandwidth ώστε να έχουμε όντως 4κ
 

Μηνύματα
100
Reaction score
158
Το Netflix γράφει πως για 4κ θελει 30mpbs
Ακομα και με 50 αρα σύνδεση Δεν ξέρω με τα router μπορούν να δίνουν τέτοιο bandwidth ώστε να έχουμε όντως 4κ
εγω εχω περιπου 10αρα συνδεση και ομως ειμαι πολυ ευχαριστημενος !μπορει να κανει και την διαφορα το upscaling του προτζεκτορα
 




Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Τελικά από ότι διάβασα Atmos δεν περνάει το chromecast ultra:

The following devices support Dolby Atmos with Netflix:
  • LG OLED TVs (2017 models or newer)

  • Windows 10 app (requires Windows 10 RS3 Build 16299 or later)

  • Xbox One, Xbox One S, and Xbox One X
Οπότε UHD και Atmos σε AV (και από εκεί σε Projector) μόνο από Xbox One S, Xbox One X
και HTPC με windows 10, σύνδεση συμβατή με HDCP 2.2 σε οθόνη 60 Hz που υποστηρίζει 4K, επεξεργαστή Intel Core 7ης γενιάς ή νεότερο (ή κατάλληλη ξεχωριστή κάρτα γραφικών) και οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις των Windows
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Μου έρχεται στο Cosmote app ενημέρωση για το πακέτο Play Now Unlimited, ενθουσιάζομαι γιατί στο σπίτι δεν κλειδώνουμε πάνω απο 4MBit και θα βλέπω Netflix 4Κ αντί για 1080, μπαίνω στα FAQs και βλέπω οτι είναι μόνο standard definition (480p)... Πόσο fail. :(:rolleyes:
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Είμαι συνδρομητής COSMOTE ONE. Έχω κάποιο προνόμιο αν ενεργοποιήσω το πακέτο
PLAY NOW Unlimited?
Βεβαίως! Μόνο εσύ θα streamάρεις όλα τα Video στην υψηλότερη δυνατή ανάλυση (ΗD)!

Δε τους ρωτάς αν έχεις Cosmote ONE για δαυτο;
 

Μηνύματα
304
Reaction score
248
Με το Chromecast Ultra, (κόστος: 80€), στην ΗDMI του προβολέα, (Optoma UHD51), βλέπω 4Κ εικόνα σε πολύ καλή ποιότητα από NETFLIX & YOUTUBE, με 50άρα VDSL, μέσω του app του Chromecast για smartphone ή tablet. Απλά, για να παίξει σε 4Κ οθόνη το Chromecast Ultra δεν αρκεί η τροφοδοσία από τη θύρα USB του προβολέα, θέλει πρίζα ρεύματος.
 












Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top