Netflix

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
ΔΕΝ είναι πρόβλημα του NETFLIX λέμε...
Ακόμη και τα cd's ακούγονται σε χαμηλότερη ένταση στο PS3 σε σχέση με το ρημαδιασμένο dvd player που έχω.
δεν διάβασα τι λέτε
 


Μηνύματα
285
Reaction score
110
Το να δω μια ταινια που εχω πληρωσει κιολας , οπως του αρεσει καποιος αλλος με ξεπερνα !
Μιλάμε πάντα για HDR γιατί στο απλό HD έχει όλα τα mode όπως και στο τηλεοπτικό σήμα, κανονικό, ταινία, custom κλπ
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Μιλάμε πάντα για HDR γιατί στο απλό HD έχει όλα τα mode όπως και στο τηλεοπτικό σήμα, κανονικό, ταινία, custom κλπ
Μονο στο dolby vision .Σε περιπτωση που ειναι hdr αλλα οχι dolby vision τα profiles φαινονται ολα . Μπορεις να αλλαξεις και hdr mode !!
 

Μηνύματα
95
Reaction score
222
δεν διάβασα τι λέτε
Για κάποιο λόγο λόγο η στάθμη ήχου του PS3 είναι χαμηλότερη όλων των υπόλοιπων πηγών που καταλήγουν στον denon - στον δικό μου, αλλά και στου συνφορουμίτη απ' όσο κατάλαβα.
Εγώ για να την εξισώσω με των υπόλοιπων πηγών -έστω στο περίπου- έχω ανεβάσει το level του ps3 στον denon στο +7.
 






xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107

Γελάω από χθες με τα σχόλια στα ελληνικά μέσα ενημέρωσης. Θα κλείσει, θα πάει άπατο, σιγά μην πληρώνω κανονική τιμή για να βλέπω μπούρδες... :biggrin:

Ο κύριος λόγος που το ξεκίνησε είναι για να χτυπήσει αυτούς που πουλάνε shared λογαριασμούς.
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Γελάω από χθες με τα σχόλια στα ελληνικά μέσα ενημέρωσης. Θα κλείσει, θα πάει άπατο, σιγά μην πληρώνω κανονική τιμή για να βλέπω μπούρδες... :biggrin:

Ο κύριος λόγος που το ξεκίνησε είναι για να χτυπήσει αυτούς που πουλάνε shared λογαριασμούς.
Αυτούς δεν νομίζω να τους πιάσει, βάζεις ένα αυτόματο κανόνα να προωθεί το mail με τον κωδικό στους αγοραστές και ξεμπέρδεψες.
Το πολύ να κόψει αυτούς που το έχουν αφήσει ξεχασμένο στους πρώην τους :p
 

jag

Μηνύματα
9.161
Reaction score
27.396

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Την είδα. Δεν πέρασα άσχημα συν ότι έχει εξαιρετικά οπτικά εφέ. Κόμπλεξ της δουλειάς. 😎
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Και ο ήχος πρέπει να είναι καλός. Την έβλεπα με ακουστικά αλλά μου φάνηκε πολύ καλός.

Καλά ΟΚ, εγώ όταν βλέπω ταινία βλέπω επίσης μοντάζ, οπτικά εφέ, ομοιομορφία σκηνών χρωμάτων, ακούω ήχο, ηχητικά εφέ κλπ κλπ. Λόξα, δεν φεύγει. 🙃
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Την είδα. Δεν πέρασα άσχημα συν ότι έχει εξαιρετικά οπτικά εφέ. Κόμπλεξ της δουλειάς. 😎
Το είδα από περιέργεια. Πράγματι τα εφέ ήταν καλά για μη αμερικανική παραγωγή. Αν και ο Πολάκης ντυμένος βράχος, ως τρολ, ήταν περισσότερο αστείος παρά τρομακτικός. :biggrin:

Αλλά...

Είμαι υπέρ των κλισέ όταν συμφωνούν με το γούστο μου. Αυτά που δεν μπορώ με τίποτα είναι όσα έχουν σχέση με ταινίες για όλη την οικογένεια που έχουν ως θέμα κάποια "απειλή". Σεισμούς, καταποντισμούς, τέρατα κλπ.
Πάντα υπάρχει ο αντισυμβατικός χαρακτήρας που δίνει τη συναισθηματική λύση, κόντρα στις απρόσωπες ψυχρές αποφάσεις των ειδικών με τα μεγάλα μέσα. Προσέγγιση που μου προκαλεί αηδία.
 



Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top