New babe in the family!






Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Τα ρυθμιστικά bass & treble αν τα αφήσεις αχρησιμοποίητα, θα χαλάσουν τα βιουμετρα.

Δώσε μπάσα, βγάλε πρίμα.
Με τα δικά μου τα αυτιά, (Φαίνεται κατεβαίνουν αρκετά για την ηλικία μου, φλατ όλα). Όσο για τα πρίμα.... αν τα ηχεία είναι super όσο και να ξεχωρίζουν......δεν ενοχλούν!
Όλα τέλεια και μελετημένα (ηχεία μηχανήματα)! Ζηλεύωωωωω!
 

Μηνύματα
80
Reaction score
115
Προσπαθουσα να βρω τι μου θυμιζει εμφανισιακα...
1590394630439.png


1974 Kenwood 700M...δεκαετιες πισω τεχνολογικα αλλα εμφανησιακα (και οχι μονο) super
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Άσε μην πάμε σε εκείνη την εποχή, διότι εμπρός τα διαμάντια που έβγαζαν οι εταιρείες, πολλές σημερινές υλοποιήσεις μοιάζουν ή τέλος πάντων φαίνονται αστείες! Αυτά κάνει ο αθέμιτος ανταγωνισμός, η συρρίκνωση του Κόστους Παραγωγής η έλλειψη έμπνευσης !
 

Μηνύματα
80
Reaction score
115
Άσε μην πάμε σε εκείνη την εποχή, διότι εμπρός τα διαμάντια που έβγαζαν οι εταιρείες, πολλές σημερινές υλοποιήσεις μοιάζουν ή τέλος πάντων φαίνονται αστείες! Αυτά κάνει ο αθέμιτος ανταγωνισμός, η συρρίκνωση του Κόστους Παραγωγής η έλλειψη έμπνευσης !
Υπαρχουν ομως εταιριες οπως η Luxman που μειναν πιστες στην παραδοση τους και συνεχιζουν να βγαζουν διαμαντια. Αν δεν κανω λαθος καποτε ειχαν ξεπεσει σε consumer μηχανηματα οταν τους αγορασε η Alpine αλλα μετα τους πηραν καποιοι επενδυτες και τους ανεστησαν. Το κακο ειναι οτι τετοια μηχανηματα θελουν θυσιες για να τα αποκτησεις
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Τέλος, αυτές οι αλουμινένιες γρίλιες από πάνω δε μ’ αρέσουν καθόλου, προτιμούσα τις πλαστικές γκρι του 507.
Μήπως είναι οι ψύκτρες ?
Το ίδιο έκανε παλιά η Proceed και αργότερα η Harman με τον HK 990.
 




Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.788
Reaction score
28.226
Καλές ακροάσεις ,
Με γειά σου ,
Οφθαλμόλουτρο , γιά τους πολλούς ,
να τα χαίρεστε !


:drinks:
-Φιλικά ,
Απαγορεύεται ρητώς καί δια ροπάλου να αφήνεται οτιδήποτε στό πάσο της κουζίνας σας !
 
Last edited:




Μηνύματα
307
Reaction score
409
..
...για 10.000 γιουρόνια , εμένα μου τη ¨φτιάχνει ¨..:rolleyes::cool:
Για όσους δεν μπορούν να διαθέσουν αυτά τα ποσά, μια σοβαρή εταιρεία σαν την Luxman δίνει την δυνατότητα κάνοντας άλλες επιλογές κάποιος στο στήσιμο του συστήματός του και δεχόμενος τις ιδιατερότητες του χώρου του ακρόασης να πάρει ανάλογο ηχητικό αποτέλεσμα. Αλλά όταν μπορεί κάποιος να αγοράσει αυτά τα ηχητικά αριστουργήματα μην τον ...μαλώσουμε κιόλας [/QUOTE]

Άσε μην πάμε σε εκείνη την εποχή, διότι εμπρός τα διαμάντια που έβγαζαν οι εταιρείες, πολλές σημερινές υλοποιήσεις μοιάζουν ή τέλος πάντων φαίνονται αστείες! Αυτά κάνει ο αθέμιτος ανταγωνισμός, η συρρίκνωση του Κόστους Παραγωγής η έλλειψη έμπνευσης !
Μάλλον σε τρεις σειρές τα είπες όλα...
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top