Off Topic

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
View attachment 186606
Τα αγόρασε με blind test ο Bocelli!!! Πρέπει να είναι καλά...:)
Η ενδιαφέρουσα πτυχή εδώ είναι ότι ο συγκεκριμένος τενόρος με την καριέρα που έχει κάνει σίγουρα δεν στερείται χρημάτων και θα ήταν σε θέση να προμηθευτεί όσο ακριβά setup και να ήθελε...Βλέπουμε όμως ότι όσο στερείται σε όραση,το έχει σε αίσθηση του μέτρου...Ένα γερό μάθημα σε όσους λογαριάζουν την υψηλότητα πιστότητας αποκλειστικώς με χρήμα.
 

P

PMC

Guest
Η ενδιαφέρουσα πτυχή εδώ είναι ότι ο συγκεκριμένος τενόρος με την καριέρα που έχει κάνει σίγουρα δεν στερείται χρημάτων και θα ήταν σε θέση να προμηθευτεί όσο ακριβά setup και να ήθελε...Βλέπουμε όμως ότι όσο στερείται σε όραση,το έχει σε αίσθηση του μέτρου...Ένα γερό μάθημα σε όσους λογαριάζουν την υψηλότητα πιστότητας αποκλειστικώς με χρήμα.
αυτα τα κατάλαβες από την φωτογραφία?
 


P

PMC

Guest
Λοιπόν....λίγο ψάξιμο και ότι λέτε .....ανατρέπεται !

...αυτο είναι το βίντεο που δείχνει Την συνεργασία του μεγάλου τενόρου με τον νεαρό καλλιτέχνη.



Από αυτό που βλέπουμε καταλαβαίνουμε σαφέστατα ότι μια ομάδα επαγγελματιών ήχου πηγαίνει εκεί στο σπίτι του μεγάλου καλλιτέχνη για να κάνει την ηχογράφηση. Για την ηχογράφηση χρησιμοποιούν τα επαγγελματικά τους μόνιτορ τα οποία μάλιστα το τοποθετούν εντελώς πρόχειρα και σε απόσταση περίπου 1,2 m το δεξί από το αριστερό. Αυτό είναι το λογικό συμπέρασμα μπορεί να βγάλει κάποιος βλέποντας τη φωτογραφία....

Η πραγματικότητα δεν θα μπορούσε να ήταν διαφορετική από το να έχει ένα ζευγάρι sonus Faber......Ιταλός γαρ...



643C281F-F4C1-4C47-8587-BC04129E97A9.png




Λεπτομέρειες και φωτογραφίες από το υπέρ πολυτελέστατο σπίτι του Andrea bocelli στο λινκ που ακολουθεί.....


Η ενδιαφέρουσα πτυχή εδώ είναι ότι ο συγκεκριμένος τενόρος με την καριέρα που έχει κάνει σίγουρα δεν στερείται χρημάτων και θα ήταν σε θέση να προμηθευτεί όσο ακριβά setup και να ήθελε...Βλέπουμε όμως ότι όσο στερείται σε όραση,το έχει σε αίσθηση του μέτρου...Ένα γερό μάθημα σε όσους λογαριάζουν την υψηλότητα πιστότητας αποκλειστικώς με χρήμα.

ο Andrea bocelli Είναι από τους πολύ αγαπημένους μου και φυσικά τα βίντεο του παίζουν ακόμα και χωρίς λόγο μόνο και μόνο για να μαθαίνουν τα παιδιά την δύναμη της θέλησης ενός ανθρώπου που έχει στερηθεί την όραση του αλλά δεν έκατσε ποτέ να κλαίει την μοίρα του
 
Last edited by a moderator:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Έστειλα μήνυμα στον Αντρίκο και περιμένω να μου απαντήσει τι ηχεία έχει πού.
Μπορεί να πεταχτώ και για μια ακρόαση αλλά είπε όχι φωτό γιατί είναι ντροπαλός. :tongue:
 

Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Η ενδιαφέρουσα πτυχή εδώ είναι ότι ο συγκεκριμένος τενόρος με την καριέρα που έχει κάνει σίγουρα δεν στερείται χρημάτων και θα ήταν σε θέση να προμηθευτεί όσο ακριβά setup και να ήθελε...Βλέπουμε όμως ότι όσο στερείται σε όραση,το έχει σε αίσθηση του μέτρου...Ένα γερό μάθημα σε όσους λογαριάζουν την υψηλότητα πιστότητας αποκλειστικώς με χρήμα.
Εντέλει, έχεις δίκιο, ήταν πολύ γερό το μάθημα...
Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι δυστυχώς η υψηλή πιστότητα θέλει.. σχεδόν αποκλειστικώς και χρήμα..
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
Στο τέλος (ποιο τέλος δηλαδή... έχω καιρό) θα αρχίσω να πιστεύω πως το να μπορεί κανείς να απολαμβάνει τις μουσικές του (υποτίθεται για αυτό θέλουμε την υψηλή πιστότητα) αποτελεί ...skill... ικανότητα :p και στην "εξίσωση" της απόλαυσης έχει περισσότερη σημασία από την πραγματική υψηλή πιστότητα....

Άτιμη καραντίνα!
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.285
Έστειλα μήνυμα στον Αντρίκο και περιμένω να μου απαντήσει τι ηχεία έχει πού.
Μπορεί να πεταχτώ και για μια ακρόαση αλλά είπε όχι φωτό γιατί είναι ντροπαλός. :tongue:
λες να χει κι αυτος Γκετ Χαρντ?
η τα δικα του ηταν?
 


P

PMC

Guest
Έστειλα μήνυμα στον Αντρίκο και περιμένω να μου απαντήσει τι ηχεία έχει πού.
Μπορεί να πεταχτώ και για μια ακρόαση αλλά είπε όχι φωτό γιατί είναι ντροπαλός. :tongue:
Δε νομίζω ότι είναι όλα χαβαλές......
Ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα ....? όλοι εμείς Ή τουλάχιστον πολλοί από μας ,μπαίνουν στο site για να περάσουν ευχάριστα κάποιες ώρες να Διαβάσουν για το αγαπημένο του χόμπι να πάρουν πληροφορίες να ακούσουν αυτούς που ξέρουν ......όμως τελευταία πολλές ανακρίβειες πολλές λάθος πληροφορίες.
Και δυστυχώς έχουμε μάθει και πιστεύουμε κάποιους...... χάβουμε ότι μας λένε Αμάσητο.....
Θέλει ψάξιμο ότι και να λένε οι θεοί θέλει ψάξιμο.....
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Εντέλει, έχεις δίκιο, ήταν πολύ γερό το μάθημα...
Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι δυστυχώς η υψηλή πιστότητα θέλει.. σχεδόν αποκλειστικώς και χρήμα..
Το...χρήμα στο λαιμό σου. :lol:
Δε νομίζω ότι είναι όλα χαβαλές......
Ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα ....? όλοι εμείς Ή τουλάχιστον πολλοί από μας ,μπαίνουν στο site για να περάσουν ευχάριστα κάποιες ώρες να Διαβάσουν για το αγαπημένο του χόμπι να πάρουν πληροφορίες να ακούσουν αυτούς που ξέρουν ......όμως τελευταία πολλές ανακρίβειες πολλές λάθος πληροφορίες.
Και δυστυχώς έχουμε μάθει και πιστεύουμε κάποιους...... χάβουμε ότι μας λένε Αμάσητο.....
Θέλει ψάξιμο ότι και να λένε οι θεοί θέλει ψάξιμο.....
Όσοι είναι καταρτισμένοι δεν είναι...φορτισμένοι - ούτε οργισμένοι.
Φαίνεται ότι κάποιοι καταπίνουν αμάσητα...Γι αυτό και δεν μπορούν να χωνέψουν κάποιους άλλους και τα δεδομένα...
 

Μηνύματα
509
Reaction score
85
Δεν παίρνω προσωπικά το παραπάνω σχόλιο φυσικά μιας και μπορεί καν να μην απευθύνεται σε εμένα αλλά στα ακόλουθα σχόλια.
Δεν θα έγραφα καν κάτι ακόμα μιας και δεν έχω να προσφέρω κάτι, μάλλον εδώ θα πρέπει να γράφουν μόνο οι πιστοποιημένοι Hi endαδες ή αυτοί μόνο που έχουν αλλάξει του κόσμου τα ηχοσυστήματα.
Αλλά,
την φωτογραφία την έβαλα μην εξετάζοντας καν φυσικά ποιανού είναι τα ηχεία, ούτε έχω πάει στο σπίτι ούτε έψαξα να δω το τι ηχεία έχει. Μπορεί και να του τα δάνεισαν και δεν ήταν αυτό το θέμα μου. Τα είδα - τα γούσταρα και ανέβασα την φωτογραφία σε ένα θέμα για ενεργά ηχεία. Το λογοπαίγνιο για το blind test φαντάζομαι ότι είναι κατανοητό από όλους.
Τώρα αν κάποιος θεωρεί ότι ανεβάζοντας μια τέτοια φωτογραφία θέλω να επηρεάσω κόσμο λέγοντας ότι αφού τα έχει ο Αντρέας είναι καλά - πάρτα και εσύ, ε τι να πω...

Και όσον αφορά την παρουσία πολλών εδώ (μαζί και την δική μου) έχει να κάνει και το χαλαρό κλίμα και τον χαβαλέ που επικρατεί, φυσικά και την ανταλλαγή απόψεων, γνώσεων (που πάντα φιλτράρουμε) κλπ.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
Δεν παίρνω προσωπικά το παραπάνω σχόλιο φυσικά μιας και μπορεί καν να μην απευθύνεται σε εμένα αλλά στα ακόλουθα σχόλια.
Δεν θα έγραφα καν κάτι ακόμα μιας και δεν έχω να προσφέρω κάτι, μάλλον εδώ θα πρέπει να γράφουν μόνο οι πιστοποιημένοι Hi endαδες ή αυτοί μόνο που έχουν αλλάξει του κόσμου τα ηχοσυστήματα.
Αλλά,
την φωτογραφία την έβαλα μην εξετάζοντας καν φυσικά ποιανού είναι τα ηχεία, ούτε έχω πάει στο σπίτι ούτε έψαξα να δω το τι ηχεία έχει. Μπορεί και να του τα δάνεισαν και δεν ήταν αυτό το θέμα μου. Τα είδα - τα γούσταρα και ανέβασα την φωτογραφία σε ένα θέμα για ενεργά ηχεία. Το λογοπαίγνιο για το blind test φαντάζομαι ότι είναι κατανοητό από όλους.
Τώρα αν κάποιος θεωρεί ότι ανεβάζοντας μια τέτοια φωτογραφία θέλω να επηρεάσω κόσμο λέγοντας ότι αφού τα έχει ο Αντρέας είναι καλά - πάρτα και εσύ, ε τι να πω...

Και όσον αφορά την παρουσία πολλών εδώ (μαζί και την δική μου) έχει να κάνει και το χαλαρό κλίμα και τον χαβαλέ που επικρατεί, φυσικά και την ανταλλαγή απόψεων, γνώσεων (που πάντα φιλτράρουμε) κλπ.
δεν βρίσκω λόγο να κάτσεις να ''απολογηθείς'' για κάτι που πλην λαμπρών εξαιρέσεων καταλάβαμε το πως το κ το γιατί το πόσταρες

ο καθένας μπορεί και ''θεωρεί'' μέχρι εκεί που του επιβάλει το σύμπλεγμα που κουβαλάει

μη δίνεις σημασία
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Το...χρήμα στο λαιμό σου. :lol:

Όσοι είναι καταρτισμένοι δεν είναι...φορτισμένοι - ούτε οργισμένοι.
Φαίνεται ότι κάποιοι καταπίνουν αμάσητα...Γι αυτό και δεν μπορούν να χωνέψουν κάποιους άλλους και τα δεδομένα...
:headbang:
 


Μηνύματα
768
Reaction score
1.594
Το...χρήμα στο λαιμό σου. :lol:

Όσοι είναι καταρτισμένοι δεν είναι...φορτισμένοι - ούτε οργισμένοι.
Φαίνεται ότι κάποιοι καταπίνουν αμάσητα...Γι αυτό και δεν μπορούν να χωνέψουν κάποιους άλλους και τα δεδομένα...
Όπα, όπα, μισό λεπτάκι: όταν εκτοξεύονται προτροπές τύπου "πούλα τα όλα και πάρε τρία τεμάχια από το τάδε, πέντε τεμάχια από το δείνα, το σύνολον μας κάνει τόσο, και στο γυρισμό πάρε και μισό κιλό φέτα (και μην ξεχάσεις να πετάξεις και το πικάπ)", γίνεται στο πλαίσιο της κατάρτισης; Διότι είναι τέτοια η ζέση που δίδονται αυτές οι, συμβουλές να τις πω;, που μάλλον παραίνεση προς αμάσητη κατάποση θυμίζουν...

Επίσης, αν ισχύει αυτό περί ασυμβίβαστου φόρτισης με κατάρτισης, θα τείνω να πιστέψω ότι παρά την έξωθεν καλή μαρτυρία, κάποιοι δεν είναι καθόλου μα καθόλου καταρτισμένοι.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Όπα, όπα, μισό λεπτάκι: όταν εκτοξεύονται προτροπές τύπου "πούλα τα όλα και πάρε τρία τεμάχια από το τάδε, πέντε τεμάχια από το δείνα, το σύνολον μας κάνει τόσο, και στο γυρισμό πάρε και μισό κιλό φέτα (και μην ξεχάσεις να πετάξεις και το πικάπ)", γίνεται στο πλαίσιο της κατάρτισης; Διότι είναι τέτοια η ζέση που δίδονται αυτές οι, συμβουλές να τις πω;, που μάλλον παραίνεση προς αμάσητη κατάποση θυμίζουν...

Επίσης, αν ισχύει αυτό περί ασυμβίβαστου φόρτισης με κατάρτισης, θα τείνω να πιστέψω ότι παρά την έξωθεν καλή μαρτυρία, κάποιοι δεν είναι καθόλου μα καθόλου καταρτισμένοι.
Ο ίδιος δεν κάνω ένθερμες προτροπές απόκτησης,τουναντίον τονίζω σε κάθε ευκαιρία τις επιφυλάξεις πάνω στη συμβατότητα που έχουν διάφορα δεδομένα με τις ιδιαίτερες προτιμήσεις καθενός.
Τα δεδομένα όμως ούτε αλλάζουν ούτε θα...έφταιγαν για κάτι τέτοιο.
Είναι ξερό και αντέχει.... :biggrin:
Ο Θεός βοηθάει όποιον έχει στο μυαλό...Wi-Fi (με γρήγορη εννοείται ταχύτητα)
:wink:
 

Μηνύματα
768
Reaction score
1.594
Ο ίδιος δεν κάνω ένθερμες προτροπές απόκτησης,τουναντίον τονίζω σε κάθε ευκαιρία τις επιφυλάξεις πάνω στη συμβατότητα που έχουν διάφορα δεδομένα με τις ιδιαίτερες προτιμήσεις καθενός.
Αυτό είναι σαφές, αγαπητέ. Όμως το "θεώρημά" σας περί κατάρτισης έτσι όπως είχε διατυπωθεί είχα την αίσθηση ότι είχε γενική εφαρμογή, εκτός αν μιλούσατε για τον εαυτό σας σε τρίτο πρόσωπο :D
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.140
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top