Old school House music lovers

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Ρε τι μου θυμίσατε τωρα; ημουν φοιτητης στην αγγλια απο το 90 εως το 95, και ειχα παει σε αρκετα house-rave παρτυ. το προβλημα ειναι οτι αυτα τα παρτυ ειναι οπως τα 60's. αν τα εζησες δεν τα θυμασε, και αν τα θυμασε δεν τα εζησες...
Eγω βεβαια ημουν ποιο πολυ της μουσικης σκηνης του manchester, μια που εκει εμενα, και η θρυλικη Hacieanda ακομα ανοικτη.
 

vsm

Μηνύματα
126
Reaction score
102
Ρε τι μου θυμίσατε τωρα; ημουν φοιτητης στην αγγλια απο το 90 εως το 95, και ειχα παει σε αρκετα house-rave παρτυ. το προβλημα ειναι οτι αυτα τα παρτυ ειναι οπως τα 60's. αν τα εζησες δεν τα θυμασε, και αν τα θυμασε δεν τα εζησες...
Eγω βεβαια ημουν ποιο πολυ της μουσικης σκηνης του manchester, μια που εκει εμενα, και η θρυλικη Hacieanda ακομα ανοικτη.
Το 90 με 95, ειδικά στην Αγγλία υπήρχε τρομερή house music. Το λέω γιατί το ξέρω απο dj που έπαιζε εκείνες τις εποχές εδω σε κάποιο club και θυμάμαι ότι πήγαινε Αγγλία για να κατεβάσει βινύλια... Ηταν βέβαια κομμάτια white έτσι τα λέγανε τότε.
Κάτι τέτοιο! Έχω κομμάτια του απο τότε. Μοναδικά. Οταν έκλεισε το club μας έδωσε αρκετά βινύλια.
 
Last edited:





Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Aυτη η κομματαρα ηταν καποτε ενα απο τα μακραν αγαπημενα μου!!

Εδω και η long version για οσους το γουσταρουν καργα!






Και ενα ακομη σαν bonus.

 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Γιάνννη, πέρνα και από την ενότητα black death and extreme metal, βάζουμε ωραία κομμάτια εκεί θα σου αρέσουν πιστεύω... :angel:
Ακουσα λιγο αυτα της τελευταιας σελιδας και μου θυμιζουν τα κομματια που παιζουν στους αρχηγους των παλιων RPG.Πολυ hard για τα γουστα μου...

Παρε τωρα ενα αλλο κομματακι να δεις πως περνουσαν παλια στα ορθαδικα!:p



 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Ακουσα λιγο αυτα της τελευταιας σελιδας και μου θυμιζουν τα κομματια που παιζουν στους αρχηγους των παλιων RPG.Πολυ hard για τα γουστα μου...

Παρε τωρα ενα αλλο κομματακι να δεις πως περνουσαν παλια στα ορθαδικα!:p







Το άκουσα ωραίο, και ο ευτραφής DJ είχε πλάκα, καλά δύο άτομα στα decks;;
Και τα γκομενάκια επίσης πολύ ωραία, για ποια εποχή μιλάμε;;
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Α ρε γιανννης τι μου θυμίζεις....
Πάρε και αυτά να δέσει το γλυκο:

Και

Σίγουρα θα θυμάστε και αυτο
Και αυτό ειδικά για το γιανννη
 
Last edited:



Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
Μπορει να ειναι και αυτο που λες

Αυτο που γνωριζω ειναι πως ολα ξεκινησαν απο ενα club με το ονομα Warehouse τελος 70's αρχες 80's στο Σικαγο. οπου επαιζε αυτη την μουσικη.

ο Master της House εχει ενα ονομα Frankie Knuckles ο οποιος ηταν ο Master DJ στο Club αυτο.


πως ξεκινησε

The History Of House Music


 
Last edited:


Μηνύματα
564
Reaction score
592
Μπορει να ειναι και αυτο που λες

Αυτο που γνωριζω ειναι πως ολα ξεκινησαν απο ενα club με το ονομα Warehouse τελος 70's αρχες 80's στο Σικαγο. οπου επαιζε αυτη την μουσικη.

ο Master της House εχει ενα ονομα Frankie Knuckles ο οποιος ηταν ο Master DJ στο Club αυτο.


πως ξεκινησε

The History Of House Music



Nαι, Ο.Κ. Απλώς θεωρώ ότι το συγκεκριμένο τραγούδι σηματοδοτεί το πέρασμα από τη μία εποχή στην επόμενη. Άλλωστε τα μουσικά είδη - και τα είδη διασκέδασης - πάντα βασίζονται στα προηγούμενά τους, ασχέτως αν για εμπορικούς και επικοινωνιακούς λόγους παρουσιάζονται σα να δημιουργήθηκαν 'εν κενώ'.
 



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Γιάννη, ακούς trance καθόλου (psychedelic/uplifting etc);;
Κατι σαν αυτο;





Ή αυτο;






Και τα 2 ειναι Ελληνικα και το 2ο πολυαγαπημενο μου!


Που'σαι;Δεν πιστευω να τα ακους σε κανα κινητο;Απο τα ηχεια σου θα τα ακουσεις!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.638
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top