On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Μηνύματα
901
Reaction score
54
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Η on στην αρχή , ούτε την υπόσχεσή της για τρεις μήνες μειωμένο πάγιο κράτησε, μου χρέωνε επιπλέον τις διεθνείς κλήσεις (στη δυτική Ευρώπη), που κατά τα άλλα ήταν δωρεάν (εντός του πακέτου) και η σύνδεσή μου εδώ στον Πειραιά, σέρνεται. Πριν είχα τελλάς και η ταχύτητα ήταν μεγάλη,αλλά οι διακοπές συνεχείς. Τουλάχιστον σε αυτήν πλήρωνα όσο έλεγαν , όχι τους υπέρογκους λογαριασμούς της ON. Πάμε γι' άλλη εταιρεία τώρα.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Re: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Είχα μια απίστευτα κακή εμπειρία με την ΟΝ αν και ήμουν συνδρομητής τους για τρία χρόνια.

Όταν τον Ιούλιο μετακόμισα σε καινούριο σπίτι ρώτησα αν μπορούν να με εξυπηρετήσουν.
Η απάντηση τους ήταν ότι πρέπει να τους δώσω έναν αριθμό σταθερού τηλεφώνου στο ίδιο τετράγωνο για να μου πουν.

Καταλαβαίνεται καινούριος στη γειτονιά και να ψάχνω γείτονα να μου δώσει το σταθερό του.
Παρόλα αυτά το έκανα και όταν τους είπα το νούμερο μου είπαν πως σε 20 με 25 εργάσιμες θα είχα τηλέφωνο.
Αυτά έγιναν γύρω στης 20 Ιουλίου.

Στης 10 Σεπτεμβρίου, και ενώ ακόμα δεν είχα τηλέφωνο αλλά ούτε και κάποια ειδοποίηση, επικοινωνώ τηλεφωνικά με την ΟΝ για το που βρισκόμαστε.

Η απάντηση τους (που με έβγαλε από τα ρούχα μου)...
<<Συγνώμη κύριε αλλά δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε γιατί δεν υπάρχουν γραμμές>>

Όπως καταλαβαίνεται έγινα έξαλλος και έγινε ο κακός χαμός για την ανευθυνότητα τους.
είχε περάσει τόσος καιρός και δεν με είχαν ειδοποιήσει καν και μάλιστα μου είπαν πως μόνο ο ΟΤΕ μπορεί να με συνδέσει.
Αυτό, μου είπαν, το γνώριζαν από της 10 Αυγούστου αλλά αφού δεν θα έπαιρναν άλλα χρήματα από εμένα γιατί να τους απασχολήσει να με καλέσουν?

Μάλιστα επειδή μου χρωστούσαν 20 ευρώ αλλά εγώ είχα τον εξοπλισμό τους μου είπαν το απίστευτο!!!

Να πάω από το Καματερό μέχρι το Χαλάνδρι για να πάρω το ποσόν και για τον εξοπλισμό θα έστελναν courier.

Μα μόνο η βενζίνη και ο χρόνος τους λέω που θα χάσω δεν με συμφέρει να έρθω.

Η απάντηση...
Μα κύριε λεφτά θα πάρετε.

Καλά, τους λέω, γιατί ο courier δεν φέρνει το ποσό μιας και θα έρθει για να πάρει τα μηχανήματα?

Αα ο courier, μου λένε, δεν κουβαλάει χρήματα, εσείς πρέπει να περάσετε. Βέβαια όταν έκανα την εγγραφή τον courier πλήρωσα.

Αυτά τα ωραία με την κυρία ΟΝ που μάλλον OFF θα της ταίριαζε να λέγεται.
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: Re: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Είχα μια απίστευτα κακή εμπειρία με την ΟΝ αν και ήμουν συνδρομητής τους για τρία χρόνια.

Όταν τον Ιούλιο μετακόμισα σε καινούριο σπίτι ρώτησα αν μπορούν να με εξυπηρετήσουν.
Η απάντηση τους ήταν ότι πρέπει να τους δώσω έναν αριθμό σταθερού τηλεφώνου στο ίδιο τετράγωνο για να μου πουν.

Καταλαβαίνεται καινούριος στη γειτονιά και να ψάχνω γείτονα να μου δώσει το σταθερό του.
Παρόλα αυτά το έκανα και όταν τους είπα το νούμερο μου είπαν πως σε 20 με 25 εργάσιμες θα είχα τηλέφωνο.
Αυτά έγιναν γύρω στης 20 Ιουλίου.

Στης 10 Σεπτεμβρίου, και ενώ ακόμα δεν είχα τηλέφωνο αλλά ούτε και κάποια ειδοποίηση, επικοινωνώ τηλεφωνικά με την ΟΝ για το που βρισκόμαστε.

Η απάντηση τους (που με έβγαλε από τα ρούχα μου)...
<<Συγνώμη κύριε αλλά δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε γιατί δεν υπάρχουν γραμμές>>

Όπως καταλαβαίνεται έγινα έξαλλος και έγινε ο κακός χαμός για την ανευθυνότητα τους.
είχε περάσει τόσος καιρός και δεν με είχαν ειδοποιήσει καν και μάλιστα μου είπαν πως μόνο ο ΟΤΕ μπορεί να με συνδέσει.
Αυτό, μου είπαν, το γνώριζαν από της 10 Αυγούστου αλλά αφού δεν θα έπαιρναν άλλα χρήματα από εμένα γιατί να τους απασχολήσει να με καλέσουν?

Μάλιστα επειδή μου χρωστούσαν 20 ευρώ αλλά εγώ είχα τον εξοπλισμό τους μου είπαν το απίστευτο!!!

Να πάω από το Καματερό μέχρι το Χαλάνδρι για να πάρω το ποσόν και για τον εξοπλισμό θα έστελναν courier.

Μα μόνο η βενζίνη και ο χρόνος τους λέω που θα χάσω δεν με συμφέρει να έρθω.

Η απάντηση...
Μα κύριε λεφτά θα πάρετε.

Καλά, τους λέω, γιατί ο courier δεν φέρνει το ποσό μιας και θα έρθει για να πάρει τα μηχανήματα?

Αα ο courier, μου λένε, δεν κουβαλάει χρήματα, εσείς πρέπει να περάσετε. Βέβαια όταν έκανα την εγγραφή τον courier πλήρωσα.

Αυτά τα ωραία με την κυρία ΟΝ που μάλλον OFF θα της ταίριαζε να λέγεται.

Και τελικα τι εβαλες;
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Re: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Ο ΟΤΕ ήταν μονόδρομος για τη περίπτωση μου.

Άλλη περίπτωση και αυτοί...
Ισχυρίζονταν πως δεν υπάρχουν διαθέσιμες γραμμές και ο τεχνικός που ήρθε απλά συνέδεσε τα καλώδια στο καφάο.:126::126::126:

Γραμμές είχαν περάσει πριν μερικούς μήνες αλλά δεν ενημέρωναν άλλες εταιρίες για να μην χάσουν τη πελατεία.
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Εγω παντως θα βαλω συντομα δευτερη γραμμη ΟΝ με νετ στο ιδιο σπιτι :608::137:
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Re: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Δεν σε αδικώ.
Και εμένα μέχρι να μου κάτσει η παραπάνω ιστορία τη συνέστηνα ανεπιφύλακτα.
Δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Όταν πήγα στα κεντρικά για παράπονα και άρχισαν να μου λένε ο <<ΟΤΕ αυτό και ο ΟΤΕ εκείνο>> κατάλαβα ότι πρόκειται για εταιριούλες, που εξαρτιούνται από τις διαθέσεις των μεγάλων, και μόνες τους δεν μπορούν ούτε τον ποπό τους να σκουπίσουν.
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Αιτηση μολις εσταλει over :126:
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Στο τακατακα μπαμ ηρθε και ο ρουτερης και αναμενω στενη επαφη :137:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Στο τακατακα μπαμ ηρθε και ο ρουτερης και αναμενω στενη επαφη :137:

Μία από τα ίδια κι εγώ! :107:
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Μία από τα ίδια κι εγώ! :107:
Εμενα παλι αν με ξαναπαρει στελεχος της ΟΝ και μου πει κατι για την ομαδα μου θα παω στη forthnet :142:
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Στο τακατακα μπαμ ηρθε και ο ρουτερης και αναμενω στενη επαφη :137:
Ωπς τι εχουμε εδω; Μπαρμπα στην Κορωνη; :142:

Συγχρονισε :608:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Κιόλας; :111:
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Κιόλας; :111:
Ναι αλλα ενω αναβουν ολα τα λαμπακια δεν εχει συνδεση. Αλλα εχει συγχρονισει κανονικα και μαλιστα 17ρισε :111:

Μαλλον αυριο θα ειναι οκ εκτος κι αν η Ευρωπαναθα στεναχωρισει το προσωπικο της ON :142:
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

:602:

Σωθηκα και ξανασωτηρωθηκα :137:

Ολα δουλευουν μια χαρα!

Ας αλλαξει καποιος τον τιτλο του θεματος. Τηλεφωνια και σερφαρισμα μεχρι 24μεγαμπιτ με 23€
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Καλό σερφάρισμα! :107:

Εγώ θα κάνω λίγες μέρες υπομονή ακόμα απ' ότι μου είπε ένας κύριος της ΟΝ. :145:
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Καλό σερφάρισμα! :107:

Εγώ θα κάνω λίγες μέρες υπομονή ακόμα απ' ότι μου είπε ένας κύριος της ΟΝ. :145:
:136:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Απάντηση: On Telecom τηλεφωνία+10mbit adsl2+videoondemad= 35€

Serfάρω κι εγώ με την ΟΝ σήμερα! :608:

Κι αυτός ο τεχνικός βρε παιδί μου...

Τόση ώρα μίλαγα στο τηλέφωνο για να μου βρει προφίλ! :144:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.397
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top