Oneplus 3



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.109
Τελος.
[DOUBLEPOST=1474547476][/DOUBLEPOST]

Αύριο θα το πουλήσεις στον Ζιζικ;
Φαγωθήκατε ρε σεις. :D

Το τηλέφωνο είναι αρκετά καλό και σύντομα θα γράψω περισσότερα από την πλευρά ενός ευχαριστημένου iOS χρήστη. :whistling:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Με γειες! Τηλεφωνάρα!



(Ορίστε! Έβγαλε σχεδόν το ίδιο σκορ με το περιοδικό! Βασικά κι αυτοί έτσι το τεσταρουν, κλείνοντας όλες τις διεργασίες που τρέχουν, για να δείξουν πόση υπολογιστική ισχύς υπάρχει διαθέσιμη για τα παιχνίδια και τις εφαρμογές σας, αν ήταν να τρέχουν όλα τα παιχνίδια κι οι εφαρμογές στο background, θα έβγαζε το υπόλοιπο της υπολογιστικής ισχύος, πολύ μικρό νούμερο δηλαδή!)
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.109
Οι διαφωνίες του τύπου Βισση ή Βανδή, ροκάδες ή καρεκλάδες για τους παλαιοτερους, ειναι πάντα διασκεδαστικές.

Με γειά!
Μόνο που εμένα μου αρέσει η Βανδή και έχω πάει να δω τη Βίσση. Μαζόχας... :lolsign:

Ευχαριστώ.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Με πήρε σήμερα ο αηφονάκιας και γκρίνιαζε για κάτι ανούσιες λεπτομέρειες που διορθώνονται σε τρία λεπτά. :D




:p:p:p Ψάχνει δικαιολογίες, τον δουλεύει κι η κυρά του, θα πάρει το θεό η δική μου κυρά.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.364
Άμα δεν "κάτσει" η τράμπα με τον από πάνω, το θέλω εγώ! Είναι και dual sim και βολεύει πολύ...!
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.923
Αλεξ

To oneplus ειναι τηλέφωνο για αριστερούς αμφισβητίες, που τα βάζουν με το κατεστημένο της apple.

Δωστο στον Ζιζικ και πάρε το 7plus που ειναι τυπική συσκευή ενός άναρχο-καπιταλιστή :D
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.109
The OnePlus 3T packs a Snapdragon 821 into a $439 phone

OnePlus has announced an upgraded version of the OnePlus 3 called the "OnePlus 3T." The original OnePlus 3 had a Snapdragon 820 and 6GB of RAM, so I doubt anyone really felt like it was lacking for power. Now though, for an extra $40 over the $399 OnePlus 3, you can upgrade to a 2.35Ghz Snapdragon 821, a new camera, and a bigger battery.

The design and case looks exactly the same, so you're mainly here for the better internals. The battery jumps from 3000mAh to 3400mAh, a 15 percent increase. The camera is still a 16MP sensor with optical image stabilization, but should be improved over the OnePlus 3's mediocre camera. There's also a sapphire camera lens now. The front camera gets a big boost from 8MP on the OnePlus 3 to 16MP on the OnePlus 3T.


Everything else seems to be the same, so you'll get a 5.5-inch 1920×1080 AMOLED display, 6GB of RAM, 64GB of storage (with an option of 128GB), and a metal body. The OS seems like mostly the same near-stock Android build, but sadly it's still only running Android 6.0 instead of the latest Android 7.0.

The OnePlus 3 is a great device, and is currently king of the $400 "bang for your buck" market. OnePlus says the 3T is an "addition" to its lineup, so we'd guess the OnePlus 3 is going to be sold alongside this more expensive version.

The 3T will be available for $439/€439/£399 in "gunmetal" and gold, starting November 22 in the US and November 28 in the UK.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Μετατρέπουν ένα ήδη εξαιρετικό τηλέφωνο σε κορυφή. :)
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
αρκει να μην πεσει και σπασει.
service μετα απο κανα μηνα.
δεν μπορει να κοπει τιμολογιο.
τα εσπασαν με την cyanogen.

Δυστυχως αλλιως ξεκινησε και αλλου βαδιζει η εταιρεια.
ανεβαζουν τιμη και πλεον η διαφορα με το samsung s7 edge μειωνεται αισθητα.
το s7 εχει καλυτερη οθονη και καμερα και γρηγορο service στην Ελλαδα.

η oneplus θα πρεπει να ξαναδει το θεμα της τιμης
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.364
Χμμμμμ....... Δεν μου αρέσουν καθόλου αυτές οι κινήσεις.

Δεν συζητάω για τα αναβαθμισμένα τεχνικά χαρακτηριστικά. Συζητάω για το γεγονός ότι η Χ εταιρία διαθέτει ένα Ψ προϊόν στην αγορά και μετά από ένα σύντομο χρονικό διάστημα, θέτει στη διάθεση της αγοράς ένα αναβαθμισμένο προϊόν Ψ για μία αστεία διαφορά κόστους. Το ίδιο έκανε και η Intel με την τελευταία γενιά των NUC.

Προσωπικά, εάν είχα πάρει το OnePlus 3 όταν βγήκε (πριν 2-3 μήνες) και διάβαζα αυτή την είδηση, θα αισθανόμουν λίγο μ@λ@κας ή/και ότι με έπιασαν κορόιδο - όπως ακριβώς αισθάνθηκα με το NUC που πήρα.

Από την άλλη, κάποιος θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι αυτή η συμπεριφορά μπορεί να μου γίνει "μάθημα", έτσι ώστε να μην αγοράζω αυτό που θέλω όταν κυκλοφορήσει, αλλά να περιμένω 2, 3, 6 κτλ μήνες για την "αναβαθμισμένη" έκδοση - εάν κι όταν αυτή βγει στην αγορά.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.109
Χμμμμμ....... Δεν μου αρέσουν καθόλου αυτές οι κινήσεις.

Δεν συζητάω για τα αναβαθμισμένα τεχνικά χαρακτηριστικά. Συζητάω για το γεγονός ότι η Χ εταιρία διαθέτει ένα Ψ προϊόν στην αγορά και μετά από ένα σύντομο χρονικό διάστημα, θέτει στη διάθεση της αγοράς ένα αναβαθμισμένο προϊόν Ψ για μία αστεία διαφορά κόστους. Το ίδιο έκανε και η Intel με την τελευταία γενιά των NUC.

Προσωπικά, εάν είχα πάρει το OnePlus 3 όταν βγήκε (πριν 2-3 μήνες) και διάβαζα αυτή την είδηση, θα αισθανόμουν λίγο μ@λ@κας ή/και ότι με έπιασαν κορόιδο - όπως ακριβώς αισθάνθηκα με το NUC που πήρα.

Από την άλλη, κάποιος θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι αυτή η συμπεριφορά μπορεί να μου γίνει "μάθημα", έτσι ώστε να μην αγοράζω αυτό που θέλω όταν κυκλοφορήσει, αλλά να περιμένω 2, 3, 6 κτλ μήνες για την "αναβαθμισμένη" έκδοση - εάν κι όταν αυτή βγει στην αγορά.
Γιώργο, εγώ πήρα το OnePlus 3 πριν 2 περίπου μήνες και καταλαβαίνω πολύ καλά το ύφος του μηνύματός σου.

Αλλά...

Έχω πάψει να ενοχλούμαι από τέτοιες κινήσεις που πλέον τείνουν να γίνουν "κανόνας" από αρκετές εταιρείες. Πρέπει να χωνέψουμε ότι στην αγορά του οποιουδήποτε τεχνολογικού αγαθού οι έννοιες "επένδυση" και "απόσβεση" έχουν μηδαμινή σημασία. Κάνουμε τη δουλειά μας για όσο μας καλύπτει και δεν επηρεαζόμαστε αρνητικά από την παράλληλη εξέλιξη του τομέα του προϊόντος. Αυτά όσον αφορά την ψυχρή λογική για κάτι υλικό.

Το OnePlus 3 που πήρα, στην τιμή των 399€, ήταν μία από τις 2-3 καλύτερες εναλλακτικές που είχα τη στιγμή που έγινε η αγορά. Για μένα είναι μία απρόσωπη συσκευή που καλύπτει σε μεγάλο βαθμό τις πρακτικές μου ανάγκες. Σε ψυχολογικό επίπεδο μου είναι εντελώς αδιάφορη η κατοχή του.

Αν είχα πάρει π.χ. iPhone και μου έβγαζε σε 3 μήνες αναβαθμισμένο μοντέλο θα νευρίαζα γιατί , για μένα, είναι κάτι παραπάνω από ένα απλό "εργαλείο" με χ,ψ επιδόσεις. Κι όταν χαίρομαι για κάτι που έχω, δυσφορώ αν είναι το παλιό μοντέλο.

Όλη η αυτή η συζήτηση γίνεται επειδή πρέπει να κάνουμε συμβιβασμούς που κατά 90% εξαρτώνται από τον οικονομικό παράγοντα. Αν μας περίσσευαν θα παρακαλούσαμε να βγαίνουν πιο συχνά μοντέλα στα προϊόντα που αγαπάμε.
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Χμμμμμ....... Δεν μου αρέσουν καθόλου αυτές οι κινήσεις.

Δεν συζητάω για τα αναβαθμισμένα τεχνικά χαρακτηριστικά. Συζητάω για το γεγονός ότι η Χ εταιρία διαθέτει ένα Ψ προϊόν στην αγορά και μετά από ένα σύντομο χρονικό διάστημα, θέτει στη διάθεση της αγοράς ένα αναβαθμισμένο προϊόν Ψ για μία αστεία διαφορά κόστους. Το ίδιο έκανε και η Intel με την τελευταία γενιά των NUC.

Προσωπικά, εάν είχα πάρει το OnePlus 3 όταν βγήκε (πριν 2-3 μήνες) και διάβαζα αυτή την είδηση, θα αισθανόμουν λίγο μ@λ@κας ή/και ότι με έπιασαν κορόιδο - όπως ακριβώς αισθάνθηκα με το NUC που πήρα.

Από την άλλη, κάποιος θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι αυτή η συμπεριφορά μπορεί να μου γίνει "μάθημα", έτσι ώστε να μην αγοράζω αυτό που θέλω όταν κυκλοφορήσει, αλλά να περιμένω 2, 3, 6 κτλ μήνες για την "αναβαθμισμένη" έκδοση - εάν κι όταν αυτή βγει στην αγορά.
Αυτό ισχύει εδώ και χρόνια. Μόνο στα iPhone δεν ισχύει η πτώση τιμής όπου γενικά δεν αξίζουν τα λεφτά που ζητάνε. Όχι οτι δεν είναι top.

Και εγώ παθών, με το oneplus x που το πηρα τις πρώτες βδομάδες και μάλιστα με extra κόστος μεταφορικών.

Πέρα από την λάθος τιμή, το oneplus 3T θα είναι εξαιρετικό και με πλέον καλή αυτονομία 3400mha.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top