Oppo UDP-203 / UDP-205

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.353
Reaction score
79.357
Το MQA decoding, και περισσότερες ψηφιακές είσοδοι.
Θα ειναι το Oppo αποκλειστική πηγή; Αν όχι, τι πηγή θα χρησιμοποιείς, και με τι σύνδεση;
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.000
Reaction score
8.045
Γρέζι με μπουχάρα.
Στα Μακεδονικά
Πάντως εμένα μου αρέσει το.. 'Грези... ειδικά στην φωνή! :)
[DOUBLEPOST=1532374046][/DOUBLEPOST]Πάρτε ένα htpc να κάνετε την δουλειά σας!
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.211
Reaction score
26.963
Το MQA decoding, και περισσότερες ψηφιακές είσοδοι.
Θα ειναι το Oppo αποκλειστική πηγή; Αν όχι, τι πηγή θα χρησιμοποιείς, και με τι σύνδεση;
Οι ερωτήσεις μου είναι ακόμα σε θεωρητικό επίπεδο :):)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.353
Reaction score
79.357
Last edited:

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
We will have more OPPO UDP-205 players available in August, 2018*. If you are interested in being notified when the UDP-205 is available again, please register below.
* - Projected. Actual availability date tentative and subject to changes.
Notice: This information will be used only for the purpose of keeping you up to date on the UDP-205's availability. Retail customers only.

https://www.oppodigital.com/blu-ray-udp-205/lastbatch.aspx


https://www.amazon.de/OPPO-UDP-205-UHD-Blu-Ray-Player-schwarz/dp/B071NPQGDZ
 



Μηνύματα
1.335
Reaction score
661
Εγώ προσωπικά δεν βλέπω πολλές ταινίες αλλά χρειάζομαι ένα universal player για να παίζει καλά τα μουσικα μου bd και dvd, αλλά και τα sacd και dvdaudio, όσο το δυνατόν καλλίτερα ακουστικά και φυσικά με φτιάχνει και η πολυκάναλη αναλογική έξοδος.
1. Καταρχήν η δικάναλη έξοδος είναι σε υψηλό επίπεδο? αξιοποιεί καλά τον 9038pro? γιατί μπαίνοντας στο σχετικό νήμα στο diyaudio μόνο το κουτί το έχουνε αφήσει. Θα είναι το κύριο player αντικαθιστώντας το mac mini και northstar dac.
2. Από την έξοδο hdmi βγάζει dsd από sacd?
3. Το panasonic dp ub9000 uhd είναι ανταγωνιστικό? πρώτα σε πληρότητα φορματ και δεύτερον ποιότητα ήχου?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.353
Reaction score
79.357
Εγώ προσωπικά δεν βλέπω πολλές ταινίες αλλά χρειάζομαι ένα universal player για να παίζει καλά τα μουσικα μου bd και dvd, αλλά και τα sacd και dvdaudio, όσο το δυνατόν καλλίτερα ακουστικά και φυσικά με φτιάχνει και η πολυκάναλη αναλογική έξοδος.
1. Καταρχήν η δικάναλη έξοδος είναι σε υψηλό επίπεδο? αξιοποιεί καλά τον 9038pro? γιατί μπαίνοντας στο σχετικό νήμα στο diyaudio μόνο το κουτί το έχουνε αφήσει. Θα είναι το κύριο player αντικαθιστώντας το mac mini και northstar dac.
2. Από την έξοδο hdmi βγάζει dsd από sacd?
3. Το panasonic dp ub9000 uhd είναι ανταγωνιστικό? πρώτα σε πληρότητα φορματ και δεύτερον ποιότητα ήχου?
Ναι
Ναι
Δεν ξέρω
 


platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.275
Reaction score
1.356
Εγώ προσωπικά δεν βλέπω πολλές ταινίες αλλά χρειάζομαι ένα universal player για να παίζει καλά τα μουσικα μου bd και dvd, αλλά και τα sacd και dvdaudio, όσο το δυνατόν καλλίτερα ακουστικά και φυσικά με φτιάχνει και η πολυκάναλη αναλογική έξοδος.
1. Καταρχήν η δικάναλη έξοδος είναι σε υψηλό επίπεδο? αξιοποιεί καλά τον 9038pro? γιατί μπαίνοντας στο σχετικό νήμα στο diyaudio μόνο το κουτί το έχουνε αφήσει. Θα είναι το κύριο player αντικαθιστώντας το mac mini και northstar dac.
2. Από την έξοδο hdmi βγάζει dsd από sacd?
3. Το panasonic dp ub9000 uhd είναι ανταγωνιστικό? πρώτα σε πληρότητα φορματ και δεύτερον ποιότητα ήχου?
Oπως βλεπω εδω...... https://www.techradar.com/reviews/hands-on-panasonic-dp-ub9000-review
Δεν διαβαζει ...... No SACD or DVD-Audio playback.
 




Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Υπαρχει περιπτωση να βρεθεί καινούργιο 203 ?
Αν ναι σε τι τιμή και από που ?
Μηπως θα ήταν προτιμότερο να περιμένουμε κανενα ανταγωνιστή να παρουσίασει κανενα παραπλήσιο media streamer player etc ?
Είναι και η τιμή μαλλον απαγορευτική !

Μήπως υπάρχει media player που να παίζει το 4κ υλικό τόσο καλά όσο το oppo ?
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Ρε συ όλα τα θέλεις; Μόνο γυναίκα δεν μας έχεις ζητήσει ακόμη :p
Μπα Οι γυναίκες είναι ασυμφορες... :D
[DOUBLEPOST=1544272262][/DOUBLEPOST]
Ρε συ όλα τα θέλεις; Μόνο γυναίκα δεν μας έχεις ζητήσει ακόμη :p
Το ανταλλάζω με SVS :D:D
 

Μηνύματα
7.233
Reaction score
4.614
Στον αντιπρόσωπο τηλέφωνο
Δεν ξέρω εάν είναι πουλημένα η όχι
Πλέον μόνο 203 στα 1000 εάν δεν κάνω λάθος
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Στον αντιπρόσωπο τηλέφωνο
Δεν ξέρω εάν είναι πουλημένα η όχι
Πλέον μόνο 203 στα 1000 εάν δεν κάνω λάθος
:o:o:o:o:o:o:o 1000 ευρώ?? το έχουν χάσει τελείως καλια το Panasonic.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.243
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top