Pilium Audio



Μηνύματα
557
Reaction score
523
Επειδή τυγχάνει να ειμαι κάτοχος των εν λόγω μηχανών...και μαλιστα τα νουμερο 1 σειριακά...να σας ενημερώσω...
Ο σχεδιασμός από ελληνα.
Το μονταρισμα από ελληνα
Ο ιδιοκτητης ελληνας με τοπο κατοικιας Αθήνα παραλία μεριά...
Και από αθήνα εφυγαν προ εβδομαδας για να ταξιδεψουν στην ανατολή για μεγάλη παρουσίαση....πολύ μεγάλη παρουσίαση...
Όσον αφορά το προιόν....δε θα μιλήσω...θα τα δείτε μόνοι σας....
Και λίγο ειναι τιμολογημένοι....
Εχουν γίνει α-β με τρομερής ηχητικής και οικοκομικής αξίας αντιστοιχα (προ και τελικο) μηχανήματα....και τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά....
Συγχαρητηρια στο σχεδιαστή και στο κώστα.
Οπότε αναμείνατε το διεθνή και εγχωριο τύπο....
 

Μηνύματα
1.338
Reaction score
661
Μια ξενάγηση στις εγκαταστάσεις, λίγα λόγια για τον σχεδιασμό? μου ζητάει λετε 32.000 γιατί να του τα δώσω πως θα με πείσει να τα δώσω σαυτόν και όχι σε κάποιον άλλον; εχει καμμια ευρεσιτεχνία? εχει καμμιά πατέντα? γιατί 32.000 και οχι 99.980 ή 1.800€.
 
Last edited:

Μηνύματα
543
Reaction score
379
Μήπως ο συγκεκριμένος φτιάχνει και ηχεία με άλλη επωνυμία;
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Μπράβο τα παιδιά...και εκεί να μείνουν μπας και δούνε πρόοδο και αναγνώριση...γιατί εδώ θα τους φάει η μαρμάγκα :thumbsup::thumbsup::thumbsup:
αν και κάπως ξεπερασμένη κατά τη γνώμη μου κατασκευή εν έτει 2017 αλλά κάτι θα ξέρουν τα καρντάσια;)

ερώτηση...στα σπεκς αναφέρει ότι είναι dual mono η κατασκευή...δεν θα έπρεπε να έχει 2 τροφοδοτικά?
 

C

chrispo

Guest
...είμαι πολύ περίεργος να τα ακούσω κάποια στιγμή ...για να δούμε..
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.530
Reaction score
30.764
Σίγουρα η αισθητική "heavy metal" (μου θυμίζει το APC από το Alien 2) προσθέτει αρκετό βάρος. Προσωπικώς δεν μου αρέσει, βέβαια γούστα είναι αυτά. Μπορεί να έχει κάποια επιτυχία στους μποντιμπιλντεράδες, που θα μπορούν και να τον κουμαντάρουν ευκολότερα.
 

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Είμαστε μεγάλα παιδιά, ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας...

https://www.piliumaudio.com/about-us/
Αυτό το :
Our purpose is to achieve ultimate musical fidelity with no compromises, no artificial enhancements for the truly demanding audience

μαζί με το exceptional transparency , δεν έρχεται λίγο σε αντίθεση με το lifelike reproduction;
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
Το κόστος των 32.000 ευρώ για τον τελικό, σε σχέση με κάτι κουλά που ακούσαμε τελευταία, μέχρι και λογικό το λες!!!
καλα αν η εδρα ηταν καπου στον καμπο,μπορει και να πουλιοταν 300000
[DOUBLEPOST=1497123294][/DOUBLEPOST]
Αλήθεια, πόσες ώρες είναι από τας Σέρρας ως το Μπλαγκόεφγκραντ με το αυτοκίνητο; Δυό; Τρεις;

συμφωνα με το google earth 1.45
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Επειδή τυγχάνει να ειμαι κάτοχος των εν λόγω μηχανών...και μαλιστα τα νουμερο 1 σειριακά...να σας ενημερώσω...
Ο σχεδιασμός από ελληνα.Το μονταρισμα από ελληνα
Ο ιδιοκτητης ελληνας με τοπο κατοικιας Αθήνα παραλία μεριά...
Και από αθήνα εφυγαν προ εβδομαδας για να ταξιδεψουν στην ανατολή για μεγάλη παρουσίαση....πολύ μεγάλη παρουσίαση...
Όσον αφορά το προιόν....δε θα μιλήσω...θα τα δείτε μόνοι σας....
Και λίγο ειναι τιμολογημένοι....
Εχουν γίνει α-β με τρομερής ηχητικής και οικοκομικής αξίας αντιστοιχα (προ και τελικο) μηχανήματα....και τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά....Συγχαρητηρια στο σχεδιαστή και στο κώστα.
Οπότε αναμείνατε το διεθνή και εγχωριο τύπο....
Σίγουρα πάντως,εκτός της οικονομικής θα έχει και...γαλακτοκομική αξία.:wink:
Ο προσταατευόμενός μου Βελλερεφών Σουρταφέρτας οφείλει να ενημερώσει για λόγους ασφαλείας το κοινό που αδημονεί ότι παρατεταμένο κράτημα της αναπνοής δεν ενδείκνυται,για το φόβο εθισμού και πρόκλησης εγκεφαλικών βλαβών.:lolsign:
 

Μηνύματα
172
Reaction score
74
Παντως απο τιμη ειναι ενταξει τι πληρωνεις 336 ευρω το κιλο πουλαει ο ανθρωπος, αν του βαλει και καμια 10ρια κιλα μολυβι στον πατο θα μας ερχεται και ποιο φτηνο.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Πάντως για να ήμαστε ειλικρινείς, πολύ εύκολα ξεφεύγουν οι τιμές στον χώρο αυτό...Θυμάμαι κάποτε ότι για να προμηθευτεί κάποιος κάτι ποιοτικότερο από ένα cd player -(SACD ΠΧ) έπρεπε να τα σκάσει χοντρά , το ακριβότερο cd pl. έπιανε 8 βαθμούς στο χαιτεκ και 3 με 4 αστεράκια στον ήχο, και τα τα διάφορα sacd από 8 έως 10 βαθμούς και 4 με 5 αντίστοιχα, με τιμές όμως όπως πχ τα παραπάνω, και ξαφνικά ήρθε το ταπεινό ps3 με το απόλυτο 10 και 5 αστεράκια.... και πρώτο στη σειρά ..... και σε τιμή χώμα. Ακριβώς έτσι είναι φίλοι μου. Μέχρι να συνέλθει η αγορά τότε, πέρασε αρκετό χρονικό διάστημα, οι τιμές όμως προσγειωθήκαν ανωμάλως...
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Περι "εθνικοτητας" εταιρειων: η MLS θεωρειται ως Ελληνικη (λογω ΑΦΜ) ή Κινεζικη (λογω κατασκευης) εταιρια;
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Περίμενα από φίλους του ήχου....να είναι εστιασμένοι πιο πολύ στην ουσία του θέματος....που μόνο ένας φίλος στάθηκε...
Για τον ήχο που βγαζουν τα μηχανάκια...
Από εκεί και πέρα....
Μάλλον πολλοί εδω μέσα έχουν κρατήσει για καιρό και την αναπνοή τους...μέ όποια αποτελέσματα αναφερει ο μπουτίας....ή έχουν κρατήσει τα κόμπλεξ τους....με αποτελέσματα ορατά από όλους.......
Προσωπικά, αυτό που άκουσα από τα μηχανήματα του Πήλιου ήταν πολλες σκάλες πάνω από πολύ ακριβα (τρεις φορες πιο ακριβα από του πήλιου..) και γνωστα ονόματα στην ultra hi end κατηγορία....

Ενημερωτικά....θα βγει και πιο μικρή σειρά....

Πάντως δεν πάει παραπάνω φίλοι...

Ελπίζω να τους ακούσετε σύντομα.

Υ.γ. δεν εχω καμμια απολυτως σχεση με τον Πήλιο...μάλιστα μόνο μια φορά τον έχω δει τον άνθρωπο.....
Κώστα καλή επιτυχία στα πρωτα σου βήματα....
Και ....ειναι καλύτερο να χρησιμοποιούν οι έλληνες τα αρχαια ελληνικά ονόματα...παρά διάφοροι αλλότριοι, οπου εκεί βέβαια δεν μας ενοχλεί....
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Δυστυχώς τον ήχο των μηχανημάτων δεν μπορούμε να τον ακούσουμε, η Βουλγαρία ειναι λίγο μακρυά και δεν γράφει για διανομή εντός ελλαδος κάτι στο site.
Προφανώς και απευθύνεται στην αγορά της Κίνας που αφενος μετρο πλούτου αποτελεί το κόστος του ηχοσυστήματος και γι αυτο το λόγο τιμολογούνται έτσι και αφετέρου τα αγγλικά τους ειναι αντίστοιχου επιπέδου με αυτά που έχει στην ιστοσελίδα του ο κατασκευαστής για να γίνονται περισσότερο κατανοητά απο αυτούς.
Όταν με το καλο ακούσουμε τα μηχανάκια, θα κρίνουμε ΚΑΙ τα μηχανάκια.
Προς το παρόν κρίνουμε αυτά που βλέπουμε.
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Προφανώς και τα μηχανήματα κατασκευάζονται Ελλάδα ( ή συναρμολογούνται)πίσω από τη βιτρίνα της Βουλγαρίας...προσωπικά δε με ενδιαφέρει να ακούσω κανένα τελικό ενισχυτή με τιμή 32000 ευρώ για το λόγο ότι ούτε να τον αγοράσω πρόκειται καθώς το κόστος του για μένα είναι επιεικώς αδικαιολόγητο και ο σχεδιασμός του από όσο μπορώ να δω από τις φωτό που αναρτήθηκαν με παραπέμπει σε γκουμούτσες 20ετίας και βάλε
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.748
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top