Pilium Audio


Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Φιλος που τα άκουσε και εμπιστεύομαι μου είπε πολύ καλά λόγια για το τελικό.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.392
Reaction score
30.584
Και ....ειναι καλύτερο να χρησιμοποιούν οι έλληνες τα αρχαια ελληνικά ονόματα...παρά διάφοροι αλλότριοι, οπου εκεί βέβαια δεν μας ενοχλεί....
Από πότε η κατάληξη -um είναι αρχαιοελληνική; Λατινική κατάληξη των ουδετέρων δευτέρας κλίσεως είναι.
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Δυστυχώς τον ήχο των μηχανημάτων δεν μπορούμε να τον ακούσουμε, η Βουλγαρία ειναι λίγο μακρυά και δεν γράφει για διανομή εντός ελλαδος κάτι στο site.
Προφανώς και απευθύνεται στην αγορά της Κίνας που αφενος μετρο πλούτου αποτελεί το κόστος του ηχοσυστήματος και γι αυτο το λόγο τιμολογούνται έτσι και αφετέρου τα αγγλικά τους ειναι αντίστοιχου επιπέδου με αυτά που έχει στην ιστοσελίδα του ο κατασκευαστής για να γίνονται περισσότερο κατανοητά απο αυτούς.
Όταν με το καλο ακούσουμε τα μηχανάκια, θα κρίνουμε ΚΑΙ τα μηχανάκια.
Προς το παρόν κρίνουμε αυτά που βλέπουμε.
Φυσικά και υπάρχει δυνατοτητα να ακουσετε τα μηχανηματα....στην αθηνα.
Και στη τριπολη οπως ειπα ειμαι ο πρωτος τυχερος που τα πήρε.
Να ξαναπω οτι συναρμολογουνται αθηνα...από έλληνες μηχανικους και ελληνες ιδιοκτητες..
[DOUBLEPOST=1497205411][/DOUBLEPOST]
Από πότε η κατάληξη -um είναι αρχαιοελληνική; Λατινική κατάληξη των ουδετέρων δευτέρας κλίσεως είναι.
Ο ανθρωπος μιλουσε προφανως για τον αχιλλεα...
 


Μηνύματα
557
Reaction score
523
Φιλος που τα άκουσε και εμπιστεύομαι μου είπε πολύ καλά λόγια για το τελικό.
Και φιλος που πηρε τον τελικό του και άκουσε τον τελικο του (πανακριβο μοντελο...ο οποιος ειχε και τον αντιστοιχο πανακριβο προ...) με τον προ του κώστα....είπε ότι ίσως να παιζει και καλύτερα από τον δικό του εταιρικά ματσαρισμένο πρό....
Όπως και να έχει....οπως ειπα νωριτερα περιμενετε να ακουσουμε τι θα πουν διαφοροι ειδικοί....
Μέχρι τότε ενα τηλεφωνακι στο τηλ του σαιτ...μπορει να σας λυσει όλες τις απορίες....
 

Μηνύματα
307
Reaction score
409
καλα αν η εδρα ηταν καπου στον καμπο,μπορει και να πουλιοταν 300000
[DOUBLEPOST=1497123294][/DOUBLEPOST]


συμφωνα με το google earth 1.45
Μην κρίνεις χωρίς να ακούσεις και μην συντάσσεσαι για να γίνεις κάτι με το τίποτα. Αν είσαι τίποτα δεν θα αλλάξεις ποτέ. Επιπρόσθετα μάθε να σέβεσαι τον αγώνα και το ταλέντο κάποιων ανθρώπων στην Ελλάδα του σήμερα που αντί να διοχετεύουν την δυστυχισμένη τους ζωή (και την χολή που μαζεύεται) σε μια οθόνη, αγωνίζονται, δημιουργούν και ονειρεύονται....
Καληνύχτα ....
 


C

chrispo

Guest
......
Όπως και να έχει....οπως ειπα νωριτερα περιμενετε να ακουσουμε τι θα πουν διαφοροι ειδικοί....
....
Καλύτερος ¨ειδικός ¨ από το αυτί σου δεν υπάρχει...
 


kl1

Μηνύματα
159
Reaction score
56
Δεν ξέρω πώς ακούγονται, αλλα ποιότητα κατασκευής υπεράνω κριτικής!!!
[DOUBLEPOST=1497244123][/DOUBLEPOST]Και άψογο designed.
 

T

Tadakis

Guest
Και γιατί ο μάγκας δεν τα φτιάχνει στη ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ και όχι στη Γλυφάδα ώστε να πέσει και το labor cost ?
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Και γιατί ο μάγκας δεν τα φτιάχνει στη ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ και όχι στη Γλυφάδα ώστε να πέσει και το labor cost ?
Σιγα το κοστ .. σαν λεγκο ειναι συναρμολογεις τις κινεΖιες και βιδωνεις 10 βιδες
 

T

Tadakis

Guest
Σιγα το κοστ .. σαν λεγκο ειναι συναρμολογεις τις κινεΖιες και βιδωνεις 10 βιδες

Δηλαδή έχει κάνει outsource τη συναρμολόγηση των πλακετών (='modules') και ζητάει 32Κ? Αν ναι είναι σίγουρα Ελληνικά μηχανήματα και Ελληνική εταιρία. Φαντάζομαι πως όχι όμως.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Σιγα το κοστ .. σαν λεγκο ειναι συναρμολογεις τις κινεΖιες και βιδωνεις 10 βιδες
Ετσι νομιζεις οτι φτιαχνονται υψηλης ποιοτητας μηχανηματα?Ενα κατσαβιδι το κλεινεις και τελειωσε?
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Ετσι νομιζεις οτι φτιαχνονται υψηλης ποιοτητας μηχανηματα?Ενα κατσαβιδι το κλεινεις και τελειωσε?
Από που συμπέρανες ότι είναι υψηλής ποιότητας ? από τη τιμή? ή από τους solen που χρησιμοποιούσαμε πριν 100 χρόνια ή από το βάρος?Από το σάντουιτς μετασχηματιστή? Ας το δούμε λυμμένο και θα το συζητήσουμε

Α και ωραία καλωδίωση για τρελά αμπέρ
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Από που συμπέρανες ότι είναι υψηλής ποιότητας ? από τη τιμή? ή από τους solen που χρησιμοποιούσαμε πριν 100 χρόνια ή από το βάρος?Από το σάντουιτς μετασχηματιστή? Ας το δούμε λυμμένο και θα το συζητήσουμε

Α και ωραία καλωδίωση για τρελά αμπέρ
Αλλο σε ρωτησα.Ασε το πως ο καθενας καταλαβαινει αν ενα μηχανημα εχει καποια ποιοτητα η οχι.
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Αλλο σε ρωτησα.Ασε το πως ο καθενας καταλαβαινει αν ενα μηχανημα εχει καποια ποιοτητα η οχι.
και εγώ σου απάντησα για το συγκεκριμένο που βλέπω με ανοιχτό καπάκι
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
...αν και κάπως ξεπερασμένη κατά τη γνώμη μου κατασκευή εν έτει 2017 αλλά κάτι θα ξέρουν τα καρντάσια;)
Εμένα,σχεδόν,με καλύπτει η απο πάνω γνώμη.
Απο εκεί και πέρα η αγορά ειναι ο κριτής και οποίες στρεβλώσεις τις διορθώνει.
Το να κάνεις κριτική όμως χωρίς να έχεις πιάσει κολλητηρι ή κατσαβίδι ειναι νομίζω επιπόλαιο και άδικο για τον κατασκευαστή.
Αν κάποιος απο δω μέσα θεωρεί οτι μπορεί να δημιουργήσει προϊόν αντίστοιχο στο 1/10 της λιανικής ας το επιχειρήσει και να μην μένει στο εύκολο "επιχειρείν";)
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Αν κάποιος απο δω μέσα θεωρεί οτι μπορεί να δημιουργήσει προϊόν αντίστοιχο στο 1/10 της λιανικής ας το επιχειρήσει και να μην μένει στο εύκολο "επιχειρείν";)
το επιχειρείν είναι εύκολο , το πουλάειν φύκια για μεταξωτές κορδέλες είναι δύσκολον
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.865.570
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top