Pilium Audio


Μηνύματα
683
Reaction score
295
οι μισοί εδώ μέσα γράφουν χωρίς τελείες, το δικό μου σας πείραξε :rofl:

αντιπρόσωπος (τοτε) xindak και κατασκευαστής πιλιουμ ειναι το ιδιο προσωπο, αν δεν κάνω τραγικό λάθος.

τότε, που είχα παρει τα xindak παροτρύνθηκα "να έχω το νου μου για πιλιουμ ηχεια που τώρα είναι υπό κατασκευή και όταν, θα πέσουν στην αγορά, θα έχουν παγκόσμιο impact"


απόλα εχει το μαγαζι. ταβανιασμενα dac, αεροδιαφανοουδετερα ενισχυτικα, και συντομα ηχεια με το φαινομενο της πεταλουδας :gamer:

στη σειρά στη σειρά....
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Δεν ξερω για τα Pilium ηχεια (για τα οποια αγνοω την υπαρξη τους) αλλα για τα ενισχυτικα μπορω να σου πω οτι ηδη εχουν κανει καλη εντυπωση στο εξωτερικο σε καποιους συγκεκριμενους audiophile κυκλους.

Ειμαι καπως περιεργος να μαθω τι ακριβως σημαινει αεροδιαφανοουδετερα ενισχυτικα....
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.099
Reaction score
124.654
Κάθε φορά που κλάνει η πεταλούδα, πεθαίνει ένα ελεφαντάκι. Ή ένα μικρό πάντα. Μπορεί και Φίατ πάντα. Τα πάντα είναι δυνατά.


Η τελευταία πρόταση έχει διπλό νόημα.
 


Μηνύματα
683
Reaction score
295
Ειμαι καπως περιεργος να μαθω τι ακριβως σημαινει αεροδιαφανοουδετερα ενισχυτικα....
Διαφανεια, αναλυση,ταχυτητα και ουδετεροτητα σε υπερθετικο βαθμο.
Κοιτά βασικά οι ενισχυτές εχουν τα παντα σε υπερθετικό βαθμό για τον άνθρωπο που τον ενδιαφερει το ουδέτερο άκουσμα.
Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης και εντελώς χιουμοριστικά, συμπάσχων και εγω από audiophilia nervosa, αλλά μπορείς να δώσεις μόνος σου την απάντηση.
[DOUBLEPOST=1521104958][/DOUBLEPOST]
Κάθε φορά που κλάνει η πεταλούδα, πεθαίνει ένα ελεφαντάκι. Ή ένα μικρό πάντα. Μπορεί και Φίατ πάντα. Τα πάντα είναι δυνατά.


Η τελευταία πρόταση έχει διπλό νόημα.
:roflmao:
φαντάσου να κλάσει ενα πιλιουμ ηχειο, θα πεθάνει η krall
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.099
Reaction score
124.654
Τι γελάς ρε; Το δυσκολότερο θέμα είναι να περιγράψεις τον ήχο.
Πχ, άμα το πείς στον προφορικό λόγο ως τρεις λέξεις με παύση στη δεύτερη και τονίσεις τη λήγουσα στο τέλος: "Τα πάντα, ειναιδυνατά" καταλαβαίνει ο άλλος πόσο μεγάλη δύναμη έχουν τα ζώα. Άμα το πείς σα μνιά λέξη τονίζοντας τη δεύτερη συλλαβή: "ταπάνταειναιδυνατα", καταλαβαίνει ότι μπορεί κι ο ουρανός να του πέσει στο κεφάλι, κι ας μην είναι γαλανός, κι ας μη τον λένε Οβελίξ.

Άντε τώρα να περιγράψεις τον ήχο μάστορα. Δεν υπάρχουν αυτά. Ξέρω γω, άκου που σε λέω.
 


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.786
Reaction score
28.214
Από όσα διάβασα τα μηχανήματα αυτά ......δεν είναι γιά κοινούs θνητούs , στήν τσέπη !
Ίσωs να τα δώ και να τα ακούσω σε καμιά έκθεση .
Τούs εύχομαι όμωs καλή επιτυχία γιατί είναι από Έλληνα φτιαγμένα .
Από Έλληνα που ξέρει πώs να φτάσει στη κορυφή . :hi:


-
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Εδω ειναι μια φωτογραφια απο το demo room της Magico οπου βλεπουμε τα τελευταια ηχεια της εταιριας M9 τα οποια οδηγουνται απο ενισχυτικα της Ελληνικης Pilium ( προενισχυτης Alexander, 4 Hercules mono ενισχυτες) με πηγη το MSB Select II και Taiko Server

Σχετική αναφορά ανέβηκε χτες στο Absolute Sound:
https://www.theabsolutesound.com/ar...ing-a-sneak-preview-of-magicos-magnificent-m9


magico_m9_report.jpeg
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.069
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top