Playstation 3 news

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
eNeRGy said:
με τιμες 499 και 599... ξεφευγει απο παιχνιδομηχανη, αρα θα αγοραστει λιγο, αρα ισως να χασει την πρωτια η Σονυ, αρα το επομενο Χ-ΒΟΧ θα τους πεταξει τα ματια λογω σημερηνων πωλησεων, αρα αντιο ΣΟΝΥ...

Βραβιο πατατας 2006: SONY
Βραβιο κωλοφαρδιας 2006: Microsoft
Εγώ θα έλεγα να μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα, καθώς ακόμα δεν βγήκε το μηχάνημα. :)
Υπάρχουν φανατικοί σονάκηδες !!!, μεταξύ αυτών κ εγώ, οι οποίοι θα το αγοράσουν!
Μέχρι να βγει στην αγορά πάντως, θα δούμε.

υγ: Οι τιμές είναι 399$ κ 499$, που δεν είναι ακριβώς 399eur & 499eur. :)
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Μιχάλη σφάλεις ;) ΔΕΝ διάβασες μου φαίνεται την αναλυτική περιγραφή της συνέντευξης τύπου που έδωσε η Sony:

ak1s said:
Για όλη την παρουσίαση της Sony σχετικά με το PS3 και το μέλλον του PSP, δείτε εδώ:
http://www.gamespot.com/e3/e3story.html?sid=6149470

Pretty impressive stuff, if they can pull it off...

Πάντως ο motion-sensitive controller, που ΔΕΝ έχει το XBOX360, είναι αντιγραμμένη ιδέα από την Nintendo...
Αντιγράφω και από άλλο έγκυρο site του χώρου:

"The system will launch in Japan on November 11th, followed by US and European launches occurring simultaneously six days later, on November 17th. The US Dollar and Euro prices correspond exactly, with the 20GB model priced at $499 / 499 Euro, while the 60GB model is $599 / 599 Euro."
Credit: http://www.gamesindustry.biz/content_page.php?aid=16744

Ανακοινώθηκε επίσημα. End of story.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Η sony ενσωμάτωσε αισθητήρα, που θα αντιλαμβάνεται το tilt στα χειριστήριά της. Δε θέλω να φανώ κακός, αλλά δεν είναι καθόλου θετικό για τη sony, που ξεκίνησε τις αντιγραφές. Στέρεψε από ιδέες τελικά? :roll:
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
ak1s said:
Μιχάλη σφάλεις ;) ΔΕΝ διάβασες μου φαίνεται την αναλυτική περιγραφή της συνέντευξης τύπου που έδωσε η Sony:

ak1s said:
Για όλη την παρουσίαση της Sony σχετικά με το PS3 και το μέλλον του PSP, δείτε εδώ:
http://www.gamespot.com/e3/e3story.html?sid=6149470

Pretty impressive stuff, if they can pull it off...

Πάντως ο motion-sensitive controller, που ΔΕΝ έχει το XBOX360, είναι αντιγραμμένη ιδέα από την Nintendo...
Αντιγράφω και από άλλο έγκυρο site του χώρου:

"The system will launch in Japan on November 11th, followed by US and European launches occurring simultaneously six days later, on November 17th. The US Dollar and Euro prices correspond exactly, with the 20GB model priced at $499 / 499 Euro, while the 60GB model is $599 / 599 Euro."
Credit: http://www.gamesindustry.biz/content_page.php?aid=16744

Ανακοινώθηκε επίσημα. End of story.
Με βάση το http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=704512&lngDtrID=252
που όπως λέει βασίζεται στο Associated Press, οι τιμές δεν θα είναι 499$ κ 599$.
Πράγματι πριν έγραψα λάθος τιμές, αλλά στο παραπάνω site λέει ότι οι τιμές ευρώ θα είναι 390 & 468 περίπου. :)
Όπως κ να έχει πάντως, το μηχάνημα τα αξίζει, προσωπική γνώμη πάντα, χωρίς να το έχω δει ακόμα να παίζει, μόνο διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του.
Αν βέβαια βγει πατάτα, θα είμαι ο πρώτος που θα το γράψει. :)
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Προφανώς δεν είδαν ότι οι τιμές θα είναι 499/599 ευρώ και έκαναν την μετατροπή από $499/599 σε ευρώ, γι΄αυτό τα έβγαλαν λάθος...
Πάντως το PS3 με έχει εκνευρίσει.
Πρώτα οι υποσχέσεις (1080p native παιχνίδια) που δεν πραγματοποιήθηκαν (θα είναι upscale 720p)
Έπειτα τα demo που αποδείχτηκαν prerendered
Στη συνέχεια η αναβολή
Τέλος η τιμή.
Τελικά η Microsoft αποδείχθηκε πολύ πιο τίμια και συνεπής.
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Στο http://ps3.ign.com/articles/705/705838p1.html
αναφέρει ότι στην Ιαπωνία το 20άρι θα έχει 59800 yen = 422 euro, στο Αμέρικα 499$ = 392 euro κ στον Καναδά 549$ = 390 euro.
Γιατί λοιπόν σε εμάς να είναι 499 euro ? Μήπως είμαστε λίγο ...κορόϊδα ??? :shock:
Θα δούμε λοιπόν τι τελικά θα ισχύσει... :|
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Βρε Μιχάλη...ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ στο άρθρο που έδωσες;;; "$499 dollars or 499 Euros for the 20 gig version, and $599 dollars or 599 Euros for the 60 gig version. In Canadian dollars, that will come to approximately $549 dollars for the 20 gig and $659 dollars for the 60 gig version."

Στην Ε3 η Sony είπε τις τιμές ΚΑΙ σε δολάρια ΚΑΙ σε euros!!!

Ξέρεις πολλές συσκευές που κάνουν στην Ευρώπη λιγότερο ή τα ίδια με την Αμερική; Συνήθως ακριβότερα είναι.

Το ξέρω ότι είναι ευσεβής πόθος το να μην δώσεις ότι ζητάει η Sony, αλλά σε βλέπω για 600 ζεστά ευρώπουλα αν θες PS3...
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Είπε κανείς ότι δεν το διάβασα ????????????
Απλά συζήτηση κάνω φίλε μου, ότι είναι υψηλή τιμή, συν ότι σε κάθε χώρα/ήπειρο ακολουθεί διαφορετική πολιτική !
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
unforgiven said:
Τελικά η Microsoft αποδείχθηκε πολύ πιο τίμια και συνεπής.
Η Microsoft παντως μας τα παιρνει ετσι κι αλλιως, ως μονοπωλειο στα παραθυρα...
Με το PS3 εχουμε και επιλογη!!


DIMITRIS K. said:
Η sony ενσωμάτωσε αισθητήρα, ....., αλλά δεν είναι καθόλου θετικό για τη sony, που ξεκίνησε τις αντιγραφές. ....
Κακο πραγμα ειναι η κλοπη (Κaρβελaς, Χaριτοδιπλωμeνος....)!
Η αντιγραφη ("χρηση τεχνολογιας" ο πιο σωστος ορος) δεν ειναι κακο (με το αζημειωτο βεβαια για τη Nintendo).

----Θελω να δω οταν θα κυκλοφορησει και θα το αγορασετε (οσοι... γιατι εγω δεν...) τι θα λετε τοτε!!
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Εγώ πάντως τα 600 θα τα δώσω!!!
Εδώ τα έδωσα για το PS2 (200 χιλιαρικάκια το είχα πληρώσει τότε...)
Και μάλιστα όταν ο καφές έκανε 1.5€

Αναλογικά (τώρα με τον καφέ στα 3+€) ακόμα και 1000 να έδινα λίγα θα ήταν (εεεεε....αναλογικά μιλάω...)
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
ΓΙΑΝΝΗ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ...
ΤΟ 1999-2000 ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΓΙΑ 180.000ΔΡΧ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500Ε! ΜΕ ΔΩΡΟ 2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.ΕΩΣ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ DVD.TΩΡΑ ΤΟ ΔΙΝΩ ΓΙΑ 120Ε...
ΦΕΤΟΣ ΠΛΗΡΩΣΑ 279Ε ΓΙΑ ΤΟ PSP ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ...

ΓΙΑ ΤΟ PS3 ΠΡΟΤΙΘΕΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ 600Ε ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ BLU-RAY!!!
ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΣΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΟΙ!!!
 


Μηνύματα
1
Reaction score
0
Σαν παιχνιδομηχανή τo ps ήταν πάντα ανώτερο..Δεν λέω ότι οι άλλες παιχνιδομηχανές νέας γενιάς δεν θα είνια καλές (όντως το Wiii εντυπωσίασε!) αλλά το ps3 είναι τεχνολογικά ανώτερο και ποιο "δυνατό" Όσο για το κόστος, κάποια στιγμή θα μοιωθεί.Το ps έχει τοσους fun σε όλο τον κόσμο που δεν υπάρχει περίπτωση να μην πουλήσει.Εξάλλου είναι παιχνίδια όπως το metal gear και to gran turismo που βγαίνουν αποκλειστικά για το ps3 και έχουν από πίσω εκατομμύρια gamers που περιμένουν να κυκλοφορήσουν!!Εγώ πάντως θα το αγοράσω!!
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Ως hardware, το PS2 ήταν σαφώς υποδεέστερο από το ΧΒΟΧ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν κατώτερη παιχνιδομηχανή. Κάθε άλλο.
Το PS3 φαινόταν ανώτερο όταν ανακοινώθηκε, με τις μπαρούφες που πέταγε η Sony για 1080p native παιχνίδια. Τώρα που τα 1080 αποδείχθηκαν όνειρο θερινής νυκτός, πολύ μαφιβάλλω...
 

Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
Γιωργο οχι και βεβαια δεν θα παιζει παιχνδια σε 1080p.κακα τα ψεματα η σονυ εχει πει τοσα ψεματα σε hardware kai παιχνιδια(2005) και μας τα ειχε πρηξει οτι θα ειναι τεχνολογικα κορυφαιο.σιγα το πραμα.φοραει μια 7900gtx και αυτη κουτσουρεμενη.

η σονυ μετα απο ολα αυτα καταφερε να κανει τον κοσμο να παραμιλαει και λενε ολοι ουαου τι λες τωρα θεικο μηχανημα θα το αγορασω με την μια και τετια.

ελα ομως που η παγκοσμια κοινονητα εχει ξενερωσει τοσο πολυ με το ps3 μετα την παταγωδη παρουσιαση στην e3 οπου ολοι απογοητευτηκαν.
οσο κανει μ@λ@κιες θα την κραζω μια ζωη.οριστε τι υποσχεθηκε.μιλαμε ειναι για γελια.ολος ο κοσμος γελαει με την καταντια τους και το ψεμα τους.
το 2005 που μα πεσανε τα σαγονια απο τα γραφικα!

στο μεγιστο ξενερωμα και την απατη της σονυ


και ενα screenshots απο battlefield 2 στο 360


αντε γειαααααααααα!τρεξτε και αγοραστε το κοροιδα!
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
ΧΑΡΙΤΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ said:
αντε γειαααααααααα!τρεξτε και αγοραστε το κοροιδα!
Πριν τον δούμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε....
Καλό θα είναι να το δούμε πρώτα το μηχάνημα κ μετά να κάνουμε τα σχολιά μας.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Ένα νέο για τους κατόχους PSP και τους μελλοντικούς κατόχους του PS3, είναι πώς το Psp θα λειτουργεί σαν τηλεκοντρόλ για το τελευταίο. Περισσότερα νέα δεν αποκαλύφθηκαν για το ποιά θα είναι ακριβώς η λειτουργία του. Ίδωμεν...
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Πολύ πρακτικό, τι να σου πω.... :?
Ένα τεράστιο τηλεκοντρόλ με μία τεράστια, άχρηστη οθόνη και πέντε έξι κουμπιά εδώ και εκεί...
Εκτός αν η Sony ανακοινώσει ότι το PS3 θα κάνει την οθόνη του PSP touch screen. Γιατί όχι; Τόσα φούμαρα έχει πουλήσει, ένα ακόμα θα μας χάλαγε; :lol:
 

Μηνύματα
180
Reaction score
0
Hello... Ξέρει κανείς τελικά την ημερομηνία κυκλοφορίας στην ελλαδα του PS3???? στο www.scee.com υπαρχει ενα άρθρο που αναφέρει ότι θα πάει για 17 Μαρτίου 2007!!!!!! Δημοσίευση 6/9/2006. Στο www.playstation.gr υπάρχει έιδηση την ίδια ημερομηνία ότι θα κυκλοφορήσει κανονικά στισ 17 Νοεμβρίου..... Μπερδεμάνα πράγματα.... Στοπ περιοδικό cinema του Οκτωβρίου στα δελτία τύπου αναφέρεται πάλι σαν ημέρα κυκλοφορίας η 17/11/2006............. Μήπως δουλεύει κανένας στην Sony Hellas να μας πει για σίγουρα!!!!?????? :shock: :? :(
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.401
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top