PMC


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Καλώς όρισες φίλε στην πατρίδα να υποθέσω:)
Παραδόξως εμένα δεν μου ανοίγει το λινκ που έχεις αλλά ανοίγει αυτό
https://en.m.wikipedia.org/wiki/PMC_Ltd.

Άντε δώσε λίγο πόνο. Μας έλειψες!
[DOUBLEPOST=1560199753][/DOUBLEPOST]Μπα, τώρα που το ποστάρισα και αυτό δεν...:D
 
  • Like
Reactions: PMC

P

PMC

Guest






C

chrispo

Guest
..χωρίς να θέλω να αδικήσω την εταιρία, τα ακούσματά μου με Pmc, δε συνάδουν με τη φήμη της εταιρίας και ιδιαίτερα ο συνδυασμός με Bryston, είναι απογοήτευση κατ´εμέ σαν συνολικό ηχητικό αποτέλεσμα.(άτοπος..>:() Την έχω απορρίψει , σαν ήχο την εταιρία. Πιστεύω ότι λ.χ., η Atc, ή η Dynaudio προσφέρουν καλύτερες και πιο ¨ισορροπημένες¨ ηχητικές λύσεις ( κατ´εμένα πάντα):D
 

Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
Δλδ; ποιο είναι το θέμα που βρηκες στην ισορροπία; Ας πουμε η dynaudio εχει τη ρετσινια της μπασατης και η ATC της κλινικής. Πως θα χαρακτήριζες τον ήχο της pmc? Και ποια ηχεία της έχεις ακουσει; και υπό ποιες συνθηκες;
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Βρε παιδιά, κάτι άσχετο. Έχω τα monitor audio 705 pmc. Αν pmc είναι η συγκεκριμένη εταιρεία, τότε γιατί υπάρχει αυτός ο χαρακτηρισμός στα ηχεία μου; Μήπως ήταν καμία συνεργασία της M.A. με τη PMC? Γνωρίζει κανείς;
 

C

chrispo

Guest
..καταρχήν οι εκτιμήσεις σου για τις προαναφερθέντες εταιρίες είναι ΛΑΘΟΣ (sorry)..τώρα όσον αφορά στα pmc,..αν ακούω μπούμ ..μπούμ..και τσίου..τσίου ( τα λέω χοντρά για να καταλάβεις) και μετά από 5´ βουίζουν τα αυτιά μου , με ένα επιθετικό (ξεκάθαρα) ήχο , τότε σίγουρα αυτό δε το λέω ισορροπία..( δε ξέρω μπορεί να φταίνε είπα ,τα Bryston) Έχω ακούσει όλα τα κολωνάτα (και μη) σχεδόν ..μέχρι τα 9000e περίπου. ...και κάτι άλλο με τις συνθήκες που προανάφερες...σταματήστε να πιπιλάτε και να αναμασάτε το χάπι αυτό...ένα ηχείο δείχνει τον χαρακτήρα του σε οποιοδήποτε χώρο.

Και μην περιμένετε να καλλωπίσετε ένα ηχείο με room treatment. αν έχει λάθος κούρδισμα... ( μη με ρωτήσεις τώρα τι εννοώ ..με το κούρδισμα pls)
 

A

AKARL

Guest

P

PMC

Guest
..χωρίς να θέλω να αδικήσω την εταιρία, τα ακούσματά μου με Pmc, δε συνάδουν με τη φήμη της εταιρίας και ιδιαίτερα ο συνδυασμός με Bryston, είναι απογοήτευση κατ´εμέ σαν συνολικό ηχητικό αποτέλεσμα.(άτοπος..>:() Την έχω απορρίψει , σαν ήχο την εταιρία. Πιστεύω ότι λ.χ., η Atc, ή η Dynaudio προσφέρουν καλύτερες και πιο ¨ισορροπημένες¨ ηχητικές λύσεις ( κατ´εμένα πάντα):D

Χωρίς να θέλω να σε αδικήσω ....τα ακούσματα σου έχουν πρόβλημα και σίγουρα δεν φταίει ο συνδυασμός pmc με bryston. Ψάξε λίγο τα σύστημα ακοής σου. Όσο για την άποψη σου ....απορρίπτεται.

Atc και dynaudio...εξαιρετικές και φυσικά σοβαρές εταιριες που σέβονται τους πελάτες τους και βγάζουν και αυτές μετρημένα σωστά προϊόντα.

Αυτά.
[DOUBLEPOST=1560234669][/DOUBLEPOST]Βραβεία ....
https://pmc-speakers.com/awards

Reviews

https://pmc-speakers.com/reviews
 

C

chrispo

Guest
...και μετοχές στην εταιρία να είχες , δε θα απαντούσες με τόσο απαξιωτικό και προσβλητικό τρόπο σε πρόσωπο, που τόλμησε (.:whistling:..?) να εκφέρει την προσωπική του άποψη..δίχως να θίξει ή να εμπλέξει την προσωπικότητα του εκάστοτε κατόχου, ή χρήστη PMC.

Δυστυχώς , για άλλη μια φορά συναντώ τέτοιου είδους συμπεριφορές, που δε δέχονται αντίθετες απόψεις και τις πολεμούν έτσι με προσβλητικό τρόπο, παρά με επιχειρήματα και το θάρρος της ¨ευγενικής¨ αντιπαράθεσης.

Εγώ πάντως σίγουρα δε σε αδικώ.:D..αλλά εσύ σίγουρα αδικείς τον εαυτό σου, με τέτοιου είδους συμπεριφορές και αντιδράσεις.

(Και κάτι άλλο ....οι απόψεις δεν απορρίπτονται...εισακούονται και επεξεργάζονται ανάλογα και αν συνοδεύονται από προτάσεις ή αιτήματα...αυτά απορρίπτονται, αλλά και πάλι με λογική αιτιολόγηση)

(...κουφός εγώ..?...ό,τι πεις:gotcha:)
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
σταματήστε να πιπιλάτε και να αναμασάτε το χάπι αυτό...ένα ηχείο δείχνει τον χαρακτήρα του σε οποιοδήποτε χώρο.
Μωρέ, τι μας λες; Δηλαδή, εάν βάλω ένα ζευγάρι ηχείων να παίξει έξω, στην αυλή μου, θα δείξει τον ίδιο χαρακτήρα (χαρακτήρας ηχείων, δηλαδή?) όταν το βάλω να παίξει σε ακουστικώς φροντισμένο χώρο;

Μάλιστα, το διαβάσαμε κι αυτό.
 

P

PMC

Guest
Γιατί δεν μπορούμε να δούμε το προφίλ του crispo?



και μετοχές στην εταιρία να είχες
Δεν έχω μετοχές σε καμία εταιρία που έχει σχέση με προϊόντα ηχου......εσυ?


δε θα απαντούσες με τόσο απαξιωτικό και προσβλητικό τρόπο
Χρησιμοποίησα τις λέξεις σου....



με επιχειρήματα και το θάρρος της ¨ευγενικής¨ αντιπαράθεσης.
Όπως ακριβως κανείς εσυ όταν λες...είναι απογοήτευση κατ´εμέ σαν συνολικό ηχητικό αποτέλεσμα.(άτοπος..>:() Την έχω απορρίψει , σαν ήχο την εταιρία....



Εγώ πάντως σίγουρα δε σε αδικώ.:D..αλλά εσύ σίγουρα αδικείς τον εαυτό σου, με τέτοιου είδους συμπεριφορές και αντιδράσεις.
Αυτό το θέμα είναι για αυτούς που τους αρέσουν τα Ηχεια της pmc η που ενδιαφέρονται για την συγκεκριμένη μάρκα ηχείων και αναζητούν κάτι . Ουσιαστικά ήθελα να δωσω πληροφορίες και εικόνες από μια εταιρία κατασκευής ηχείων που σε εμένα προσωπικά ήταν άγνωστη και αυτή την στιγμή είναι μια αποκάλυψη...

Γενικά μου αρέσει η ευγένεια και προσπαθώ να μην θίξω κανέναν .
Θα ήθελα όμως ,ειδικά όταν αναφερόμαστε με υποτιμητικό τρόπο εκφέροντας την γνώμη μας να είμαστε πιο προσεκτικοί.
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top