PS3 HDD Replacement Guide

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: PS3 HDD Replacement Guide

κάνει πολλή ζεστη σήμερα και είπα μηπως μαζέψει...:137:

ούτε που το πρόσεξα ότι ήταν 3,5''...:109:
 

Μηνύματα
12.851
Reaction score
10.068
Re: Απάντηση: Re: PS3 HDD Replacement Guide

Μα καλά, έπρεπε να πει ο Giovanni εδώ για το GT5 για να αξιωθώ να διαβάσω το παρών πολύ χρήσιμο νήμα; Με βλέπω να αλλάζω και εγώ σκληρό στο PS3. Να συννενοηθώ με τον αδερφό μου αν δεν μας φτάνουν τα 60GB, θα πάρω ένα 500άρη στις 7200.

Μη μου βάζεις ιδέες.....
Δεν θα φταίω εγώ αν πέσει ο server μετά :138:
Θα βοηθήσω κι εγώ μην ανησυχείς.
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: PS3 HDD Replacement Guide

btw,εβαλα προσφατα και εγω εναν 500αρη της σαμσουνγκ στις 5400 στροφες...
αυτη η μπλε βιδουλα με εκανα να βριζω ασυστολα....
αφου εχασε τις βολτες τις,βγηκε τελικα με ενα μυτοτσιμπιδο και εκπαραθυρωθηκε απο τον 3ο οροφο...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.729
Βρε παιδιά, εγώ κολλάω στο backup. Δεν μου αναγνωρίζει ένα WD 2TB. Μήπως είναι πολύ μεγάλος και πρέπει να βάλω μικρότερο?
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: PS3 HDD Replacement Guide

Βρε παιδιά, εγώ κολλάω στο backup. Δεν μου αναγνωρίζει ένα WD 2TB. Μήπως είναι πολύ μεγάλος και πρέπει να βάλω μικρότερο?

Ο εξωτερικός είναι NTFS ή FAT32?
Λογικά είναι NTFS
Οπότε κόψε ένα partition στον WD (πχ 500GB) που θα έχεις κυρίως για χρήση στο PS3.
Κατάλληλο πρόγραμμα για την δουλειά είναι πχ το Norton Partition Magic. Εύκολο και σίγουρο
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.729
Ευτυχώς είχα ένα 32άρι (!!!) στικάκι διαμορφωμένο σε NTFS που τα windows 7 μου... επέτρεψαν να το διαμορφώσω σε FAT32, και έκανα τη δουλειά μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκ@τ@ ζόρι τραβάει η Microsoft με τις διαμορφώσεις σκληρών πέραν της NTFS:141::141: και πρέπει να χρησιμοποιήσεις πρόγραμμα από τρίτους.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: PS3 HDD Replacement Guide

Ευτυχώς είχα ένα 32άρι (!!!) στικάκι διαμορφωμένο σε NTFS που τα windows 7 μου... επέτρεψαν να το διαμορφώσω σε FAT32, και έκανα τη δουλειά μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκ@τ@ ζόρι τραβάει η Microsoft με τις διαμορφώσεις σκληρών πέραν της NTFS:141::141: και πρέπει να χρησιμοποιήσεις πρόγραμμα από τρίτους.


Όντως σπαστικό.....
Γιαυτό σου πρότεινα απ' ευθείας το Norton Partition Magic
 

Μηνύματα
85
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 HDD Replacement Guide

καλημερα παιδια! πολυ ωραια η παρουσιαση του φιλου με εικονες κτλπ,(δε το χρησιμοποιησει )δεν εχω ps3 με μικρη χωρητικοτητα αλλα θα παρω το slim με 320 GB....

Ετσι πληροφοριακα να ξερω...στο δικο μου που θα παρω, εχει 2,5 ΄΄ σκληρο?

στο slim ειναι η ιδια διαδικασια αλλαγης σκληρου η εχει καποια μικροδιαφορα οσο αφορα το συρταρωμα εξοδου σκληρου κτλπ...

τι προσοχη θελει στο slim? ας υποθεσουμε οτι ειχα με 160 GB slim....και ηθελα να εβαζα 320 GB η 500 αρη!

και κατι αλλο...

τι σκληρο θα "επαιρνε" στο ps3 slim? τυπο μοντελο πχ στροφες σκληρου...διαστασεις '' δωστε καλυτερα link απο site να δω!

ευχαριστω!

Α! ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ επρεπε να αλλαζα γιατι "χαλασε" του slim ο σκληρος....(υποθετικα) που θα εβρισκα ανταλακτικο στη ΑΘΗΝΑ για αντικατασταση απο εμπειρο αναλογο μαγαζι? ξερετε κανενα καλο?
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 HDD Replacement Guide

se euxaristo polu molis ekana antikatastasi tou sklirou diskou mou me enan 320 wd.
to erotima mou einai pws xrisimopioume ton palio 80 gb ?
ton sindew kanonika se sata 2 alla tipota oute pou ton blepi :( apo ti katalaba den einai oute NTFS oute FAT32 mporw na exw kapia boithia parakalw
euxaristo kai pali manolis
 

Μηνύματα
113
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 HDD Replacement Guide

Ετσι πληροφοριακα να ξερω...στο δικο μου που θα παρω, εχει 2,5 ΄΄ σκληρο?

στο slim ειναι η ιδια διαδικασια αλλαγης σκληρου η εχει καποια μικροδιαφορα οσο αφορα το συρταρωμα εξοδου σκληρου κτλπ...



τι σκληρο θα "επαιρνε" στο ps3 slim? τυπο μοντελο πχ στροφες σκληρου...διαστασεις '' δωστε καλυτερα link απο site να δω!

ευχαριστω!
O σκληρός είναι 2,5αρης στο PS3.
Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.594
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top