PS4 παιχνίδια που περιμένουμε

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Έχω πάρει από την πρώτη μέρα το Horizon Zero Dawn. Πολλοί λένε ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχει βγει. Γενικά κυκλοφορεί ένα υπερβολικό hype.

Μετά από λίγες μέρες μπορώ να πω ότι είναι απλά καλό. Ωραία γραφικά (HDR), πολύ καλή κίνηση, αλλά... το εντελώς ανοικτό περιβάλλον το κάνει χαώδες και αόριστο. Υπάρχει ο χάρτης για να βάζουμε τα checkpoints, ο προσανατολισμός όμως συχνά χάνεται καθώς πρέπει να κάνουμε παρακάμψεις για να αποφύγουμε άσκοπες μάχες. Το σενάριο το κούρασαν και οι ενδιάμεσοι διάλογοι ατελείωτοι. Τους έχω κάνει όλους skip και δεν έχω καταλάβει τίποτα... :D Όσο για τα όπλα και το υπόλοιπο inventory, μεγάλο μπέρδεμα. Μάζεψε κλαδιά για να φτιάξεις βέλη, βρες βότανα για να αναπληρώσεις υγεία, σκότωσε ρομπότ για ανταλλακτικά κλπ.

Δεν μπορείς να παίξεις λίγο για να περάσει η ώρα. Πρέπει να έχεις ελεύθερο τουλάχιστον ένα δίωρο για να κάνεις κάτι αξιόλογο.
Πιάσε ένα War thunder να στανιάρεις...θα σε βάλω και σε 4Κ ομάδα.:D
ΠΡΟΣΟΧΗ! Είναι Ρώσικο:o:p:roflmao:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Πιάσε ένα War thunder να στανιάρεις...θα σε βάλω και σε 4Κ ομάδα.:D
Δύο είναι τα κορυφαία παιχνίδια στο PS4 για μένα:

1ον Το Uncharted
2ον Το Tomb Raider


Υ.Γ. Παίζω μόνο single player παιχνίδια.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Δύο είναι τα κορυφαία παιχνίδια στο PS4 για μένα:

1ον Το Uncharted
2ον Το Tomb Raider


Υ.Γ. Παίζω μόνο single player παιχνίδια.
Και αυτό single player είναι απλά είσαι σε αεροπλάνο ή σε άρμα..:lolsign:

για το Tomp θα συμφωνήσω...πριν 2-3 χρόνια το είχα παίξει σε 3D λίγο κουραστικό σε κάποιες σκηνές αλλά εντυπωσιακότατο χωρίς να έχει χάσει τη δράση των πρώτων τίτλων της νιότης μου:drinks:

το αντσάρτιτ πωςτολεν..ακουστά αλλά δεν έτυχε να ανταμώσουμε :D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
το αντσάρτιτ πωςτολεν..ακουστά αλλά δεν έτυχε να ανταμώσουμε :D
Φαντάσου ότι το 4ο της σειράς το έχω τελειώσει πάνω από 5 φορές. Προτιμώ να το ξαναπαίξω από να ξεκινήσω ένα άλλο καινούργιο παιχνίδι. Εγώ, που τα 9 στα 10 παιχνίδια τα βαριέμαι και τα παρατάω πριν φτάσουν στη μέση.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Φαντάσου ότι το 4ο της σειράς το έχω τελειώσει πάνω από 5 φορές. Προτιμώ να το ξαναπαίξω από να ξεκινήσω ένα άλλο καινούργιο παιχνίδι. Εγώ, που τα 9 στα 10 παιχνίδια τα βαριέμαι και τα παρατάω πριν φτάσουν στη μέση.
5!?φορές!:o:O_o::gamer::roflmao::roflmao:
:hi:
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.044
Reaction score
4.011
το αντσάρτιτ πωςτολεν..ακουστά αλλά δεν έτυχε να ανταμώσουμε :D
Αν σου αρεσει το στυλ του παιχνιδιού ξεκινα από την τριλογια που είναι και σε τιμη χωμα.(ουτε 8 ευρο το παιχνιδι!)

http://www.redline.gr/product.asp?catid=6970
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Αν σου αρεσει το στυλ του παιχνιδιού ξεκινα από την τριλογια που είναι και σε τιμη χωμα.(ουτε 8 ευρο το παιχνιδι!)

http://www.redline.gr/product.asp?catid=6970
Το έχω κάνει χρυσό το Redline. Είναι κοντά μου και ψωνίζω όλα τα PS4 Games για μένα και όλα τα LEGO για τον μικρό.
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.044
Reaction score
4.011
Το έχω κάνει χρυσό το Redline. Είναι κοντά μου και ψωνίζω όλα τα PS4 Games για μένα και όλα τα LEGO για τον μικρό.
Το ηλ.τους μαγαζι όμως δειχνει πολύ παραμελημενο.
Μπανερ με παλια παιχνίδια,χωρις https ασφαλεια...
 



Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Προ μηνος πηρα και τα 4 Uncharted.
Εκτοτε αγνοουμαι. Silver Alert.






Υγ. Επομενο καψιμο θα ειναι η τριλογια Assassins Creed που αγορασα σε προσφορα ενα 20ρικο. Και μετα απο αυτο μαλλον θα ξεκινησω το Thief. Στο demo που δοκιμασα εμοιαζε αρκετα καλο.
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Εδω και πολύ καιρό αν και έχω ps3 πότε δεν ασχολήθηκα να παίξω και πάντα έπαιζα στο pc
τώρα που δεν με συγκινεί τίποτα στο pc κάτι μου λέει ότι θα πάρω ένα ps4 και θα αρχίσω
άπλα είχα πάντα την αμφιβολία επειδή έπαιζα στρατηγικής και MMO RPG και καμιά φορά κανένα call of duty στο κατά πόσο θα ήταν παρόμοιο στο ps4 το gaming
Πιστεύω πως σε ότι αφορά το Shoot em up ίσως να είναι και καλύτερο
Στα υπόλοιπα πια η άποψη σας?
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εγω θα σου πω πως δεν ειμαι/ημουν ποτε gamer. Και σκεφτομουν την αγορα του PS4 για πολυ καιρο μπας και ηταν "πεταμενα λεφτα".

Τελικα η κονσολα ειναι πολυ δυνατη και το παρεδομενο περιεχομενο ειναι τοσο πλουσιο που δυσκολα μενεις αμετοχος.

Το μονο που θα ηθελα τωρα ειναι μια τιμονιερα να μπορεσω να "σκισω" το Project Cars! :p
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.044
Reaction score
4.011
Υγ. Επομενο καψιμο θα ειναι η τριλογια Assassins Creed που αγορασα σε προσφορα ενα 20ρικο. Και μετα απο αυτο μαλλον θα ξεκινησω το Thief. Στο demo που δοκιμασα εμοιαζε αρκετα καλο.
Βαλτο στο πρόγραμμα...

Είκοσι χρόνια μετά την επιδημία που κατέλυσε τον πολιτισμό, οι επιζήσαντες κρατιούνται στη ζωή μέσα σε ζώνες σκληρής καραντίνας, ενώ έξω στην πόλη περιτριγυρίζουν κακοί μολυσμένοι και αδίστακτοι άνθρωποι.

Για τον Joel, κάθε μέρα αγωνίζεται για τη δική του επιβίωση. Όταν όμως ακολουθεί την Ellie που αναζητά την ομάδα αντίστασης Fireflies, θα ανακαλύψουν ότι η θέλησή τους για ζωή αγγίζει τα όρια.

The Last of Us 9,8/10 28.680 !!!

http://www.imdb.com/title/tt2140553/
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.044
Reaction score
4.011
Εδω και πολύ καιρό αν και έχω ps3 πότε δεν ασχολήθηκα να παίξω και πάντα έπαιζα στο pc
τώρα που δεν με συγκινεί τίποτα στο pc κάτι μου λέει ότι θα πάρω ένα ps4 και θα αρχίσω
άπλα είχα πάντα την αμφιβολία επειδή έπαιζα στρατηγικής και MMO RPG και καμιά φορά κανένα call of duty στο κατά πόσο θα ήταν παρόμοιο στο ps4 το gaming
Πιστεύω πως σε ότι αφορά το Shoot em up ίσως να είναι και καλύτερο
Στα υπόλοιπα πια η άποψη σας?
Δεν ξερω αν θα είναι καλυτερο σιγουρα θα είναι πιο δυσκολη η στοχευση με τους μοχλους απ ότι με το ποντικι.
Αν παντος δεν εισαι σιγουρος για την αγορα του ps4 μια καλη λυση είναι να το νοικιάσεις ένα σκ (νομιζω τα σεβεν το κανουν).
Ετσι θα δεις τα υπερ και τα κατά της.
 


indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.044
Reaction score
4.011
Δεν μου αρεσε γιατι απεχθανομαι τα τυπου zombie stories/games. Απο γραφικα παντως σκιζει.
Θα επιμείνω για ένα και μονο λογο.
Είναι τοσο ΄΄ανθρωπινο΄΄ το story που τα zombie(εχθροι)ερχονται δευτερα...

Δεν ξερω αν επαιξες τα αλλα uncharted (1,2,3)
Ενα σημείου του παιχνιδου που δεν με πολύ αρεσε ηταν όταν βγαιναν αυτά τα τερατακια:D
Θα ελεγα ότι δεν κολλουσαν και πολύ στο στυλ του..
 
Last edited:

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Θα επιμείνω για ένα και μονο λογο.
Είναι τοσο ΄΄ανθρωπινο΄΄ το story που τα zombie(εχθροι)ερχονται δευτερα...

Δεν ξερω αν επαιξες τα αλλα uncharted (1,2,3)
Ενα σημείου του παιχνιδου που δεν με πολύ αρεσε ηταν όταν βγαιναν αυτά τα τερατακια:D
Θα ελεγα ότι δεν κολλουσαν και πολύ στο στυλ του..

Τα έπαιξα όλα, ναι. Συμφωνώ απολύτως με αυτό που λές. Γενικώς είχε τις "ατασθαλείες" του αλλά overall ήταν/είναι εθιστικότατη σειρά.


Στο The Last of Us θα σε εμπιστευτώ. Θα του δώκω την αρμόζουσα ευκαιρία. :hi:
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.044
Reaction score
4.011
Gunrunning Update για το GTAV
με δυο νεα heist!

Η Rockstar ανακοίνωσε πως έρχεται ένα μεγάλο update για το GTA Online τον Ιούνιο. To Gunrunning Update θα δίνει μεγάλη βάση σε δυνατά high-tech οχήματα και όπλα, καθώς και τη μεταφορά και πώληση αυτών των όπλων.


Οι παίκτες θα έχουν τη δυνατότητα να αγοράσουν
υπόγειες καταφύγια/αποθήκες, εξοπλισμένες για την κατασκευή στρατιωτικών όπλων και οχημάτων. Μερικά από τα οχήματα που περιμένουμε είναι θωρακισμένα φορτηγά εξοπλισμένα με διάφορα όπλα, όπως machine guns και missile launchers.


Σύμφωνα με το press release θα δίνεται η δυνατότητα να ξεκλειδώσουμε και ένα
Mobile Operations Center, που θα λειτουργεί ως διοικητικό κέντρο για τις επιχειρήσεις του κάθε λαθρεμπόρου. Μαζί με όλα αυτά θα έρθουν και μερικές ακόμα επιλογές για customization.



4,5 million το νεο tank και
600k το οπλο!
 
Last edited:


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top