PS4 παιχνίδια που περιμένουμε

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εγω παντως παιζω χωρις το plus. Προφανως στερουμαι καποιων features, αλλα i can live with it.
 




indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.048
Reaction score
4.018
Είμαστε στην Ιταλία, στον 2ο ΠΠ. Η επίθεση των Συμμάχων, επιχειρήσεις στα μετόπισθεν και μια καταπληκτική Sniper Elite 4 campaign. Υπέροχο concept με νέες λειτουργίες in-game. Το “Italy 1943” είναι το νέο trailer για το Sniper Elite 4.

Launching 14 Feb 2017.

 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.750
Reaction score
83.550
Πρεπει να είναι αρκετα τρομακτικο στο vr παντος.Εχει μερικα βιντεο του youtube
που δειχνει αρκετα ρεαλιστικο.
Μου θυμησε το PT demo που δεν βγηκε ποτε στην παραγωγη.

https://en.wikipedia.org/wiki/P.T._(video_game)
Είναι τρομακτικό ούτως ή άλλως.

Δοκίμασα το VR (γενικά) στον κουνιάδο μου μήπως και το αγοράσω. αλλά ζαλίστηκα πολύ από τα πρώτα δευτερόλεπτα με τάση εμετού... Να αναφέρω ότι στο 3D, σινεμά και σπίτι, δεν είχα ποτέ πρόβλημα όσες ώρες κι αν περνούσαν. Το VR όμως με "έστειλε" κανονικά!
 


indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.048
Reaction score
4.018
As the small exploration probe forma.8 you're stranded alone on the surface of an alien planet. Separated from your companions by accident you have a life or death mission to accomplish: find and recover a lost, powerful energy source before it's too late. And not everything is what it seems...

 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.048
Reaction score
4.018
Set in the 1970s, Kona is a vintage and atmospheric game that blends mystery, adventure and survival elements. it's coming to PS4 in on 17th March 2017.

 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.048
Reaction score
4.018
The best upcoming games of 2017 (and beyond)

The games to watch on PS4, Xbox One, and Nintendo Switch – from blockbusters to potential under-the-radar gems.


As far as video games are concerned, 2017 is off to a fantastic start. The best games of 2017 so far have set quite a precedent, but there's still so much left to look forward to in the near and distant future. We've sifted through all the upcoming PS4 games, upcoming Xbox One games, and upcoming Nintendo Switch games to present you with the most exciting titles on the horizon, organized by release date so you can calculate just how soon you need to start saving up. Some are innovative new ideas, others are highly anticipated sequels; some have definitive release dates, while others might be over a year away. But whatever the case, we can't wait to play them.


link
 




Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Δοκιμαστε το free trial του STEEP.
Εθιστικοτατο και με καταπληκτικη αισθηση/κινηση.


 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.048
Reaction score
4.018
Η ταν μονο για 10 με 12 Μαρτιου.
Δοκιμασα να το κατεβασω Free αλλα δεν με αφηνε.
Μονο μια καλυτερη τιμη στην gold edition εδινε.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Μου διέφυγε αυτή η "λεπτομέρεια"...

Πάντως, ειδικά για όσους αρέσκονται στα XTreme Outdoors/Winter Sports, πρόκειται για πάρα πολύ καλή υλοποίηση.
Τρομερά γραφικά, τοπία, φυσικότατη κίνηση, προσοχή σε λεπτομέρειες (όπως η δυσκολία στο περπάτημα μέσα στο χιόνι κλπ) το κάνουν σχεδόν must play.

Σε λογική θυμίζει λίγο το "The Crew" αλλά με snowboard/skis/wingsuit... θα του έβαζα ένα 7.5/10!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.750
Reaction score
83.550
Έχω πάρει από την πρώτη μέρα το Horizon Zero Dawn. Πολλοί λένε ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχει βγει. Γενικά κυκλοφορεί ένα υπερβολικό hype.

Μετά από λίγες μέρες μπορώ να πω ότι είναι απλά καλό. Ωραία γραφικά (HDR), πολύ καλή κίνηση, αλλά... το εντελώς ανοικτό περιβάλλον το κάνει χαώδες και αόριστο. Υπάρχει ο χάρτης για να βάζουμε τα checkpoints, ο προσανατολισμός όμως συχνά χάνεται καθώς πρέπει να κάνουμε παρακάμψεις για να αποφύγουμε άσκοπες μάχες. Το σενάριο το κούρασαν και οι ενδιάμεσοι ατελείωτοι διάλογοι. Τους έχω κάνει όλους skip και δεν έχω καταλάβει τίποτα... :D Όσο για τα όπλα και το υπόλοιπο inventory, μεγάλο μπέρδεμα. Μάζεψε κλαδιά για να φτιάξεις βέλη, βρες βότανα για να αναπληρώσεις υγεία, σκότωσε ρομπότ για ανταλλακτικά κλπ.

Δεν μπορείς να παίξεις λίγο για να περάσει η ώρα. Πρέπει να έχεις ελεύθερο τουλάχιστον ένα δίωρο για να κάνεις κάτι αξιόλογο.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.758
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top