refoam σε jbl 8340a

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
ποιος μάστορας μπορεί να αναλάβει σωστή επισκευή-νορμάλ τιμή ώστε να μην ξηλώνω κάθε 3 και λίγο την οθόνη και να κοιτάζω το γούφερ ?

μη βαράτε....προχθές αγόρασα 2 jbl 8340a
πάνω που ήταν να μου τα στείλει ο άνθρωπος.... μου λέει ότι το τσογλ@νάκι του δαχτύλωσε το ένα >:(

και μου έστειλε φωτό

δίνοντάς μου επιλογές...
από την μία να ακυρώσουμε το ντιλ
από την άλλη να μου πιστώσει ένα 50ευρω και να μου τα στείλει
από την πάρα άλλη έχει 2 jbl 8350 αλλά με αλλαγμένα woofer (κάτι Nova subs έχει βάλει μου είπε...δεν τα ξέρω)
για πείτε γνώμες...
 

Μηνύματα
1.825
Reaction score
3.406
Μπααα ακύρωσε σύντροφε.
Να ζεις με άγχος,αν είναι οκ.Να ξηλωνεις μόλις τα πήρες?
Να στέλνεις με κούριερ για επισκευές τα μεγάφωνα .Συν ότι θα επηρεάζονται και δεν παίζουν το ίδιο μετά.
Εκτός αν το βάλεις κεντρικό οπότε δεν σε νοιάζει.
Εκτός αν σου κόψει παραπάνω .
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
Μπααα ακύρωσε σύντροφε.
Να ζεις με άγχος,αν είναι οκ.Να ξηλωνεις μόλις τα πήρες?
Να στέλνεις με κούριερ για επισκευές τα μεγάφωνα .Συν ότι θα επηρεάζονται και δεν παίζουν το ίδιο μετά.
Εκτός αν το βάλεις κεντρικό οπότε δεν σε νοιάζει.
Εκτός αν σου κόψει παραπάνω .
για ψυχολογικούς λόγους και μόνο...θα το έβαζα κεντρικό ούτως ή άλλως :p:laugh:

με αυτά τα 2 θα έκανα 3άδα μπροστά γ@μ0(#$%%^^* το κωλ0παιδο του μέσα>:(
 

Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Από ότι βλέπω δεν φταίει το κωλόπαιδο, αλλά οι αναρτήσεις. Εχουν σκληρύνει και πολυμερίζονται. Με απλή πίεση δακτύλου δεν θα γινόταν αυτό , αν ήταν οκ οι αναρτήσεις.
Και χωρίς την ζημιά , μόλις το γκάζωνες λίγο αφού τα έβαζες πάλι το ίδιο θα γινόταν. Εγώ λέω πάρτα και άλλαξε αναρτήσεις.
Θα γίνουν μια χαρά.
[DOUBLEPOST=1560259213][/DOUBLEPOST]8ιντσα ή 6,5άρια είναι?
[DOUBLEPOST=1560259244][/DOUBLEPOST]μπα μάλλον 8ιντσα.
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Το ηχείο αντικαταστάθηκε απο το 9300 ,έχει πάνω απο 20 χρόνια πίσω του,όταν αγοράζεις μτχ απο ebay δεν φτάνει η εξωτερική εμφάνιση,πάρε τα καινούργια δεν έχουν προλάβει να παλιώσουν.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
Από ότι βλέπω δεν φταίει το κωλόπαιδο, αλλά οι αναρτήσεις. Εχουν σκληρύνει και πολυμερίζονται. Με απλή πίεση δακτύλου δεν θα γινόταν αυτό , αν ήταν οκ οι αναρτήσεις.
Και χωρίς την ζημιά , μόλις το γκάζωνες λίγο αφού τα έβαζες πάλι το ίδιο θα γινόταν. Εγώ λέω πάρτα και άλλαξε αναρτήσεις.
Θα γίνουν μια χαρά.
[DOUBLEPOST=1560259213][/DOUBLEPOST]8ιντσα ή 6,5άρια είναι?
[DOUBLEPOST=1560259244][/DOUBLEPOST]μπα μάλλον 8ιντσα.
10ιντσα

10-ιντσα
[DOUBLEPOST=1560259577][/DOUBLEPOST]Πάρτα ρε και στείλτο-α αθήνα απλό είναι
τώρα έψαχνα τον δικό σου που έστειλες τότε το κεντρικό

Το ηχείο αντικαταστάθηκε απο το 9300 ,έχει πάνω απο 20 χρόνια πίσω του,όταν αγοράζεις μτχ απο ebay δεν φτάνει η εξωτερική εμφάνιση,πάρε τα καινούργια δεν έχουν προλάβει να παλιώσουν.
πούλα τα δικά σου ρέι...και πάρε 9300:fuckyou::p

που ζεις μαρή? ξέχασες το νήμα μου?:cautious:
βρήκα και 9300 αλλά δεν χωράνε πίσω από την οθόνη για 2 cm :( (στα 8340 χωρίς την μπάφλα κερδίζω 2.5.cm)..οπότε δεν τα κοιτάζω καν
 


Μηνύματα
11
Reaction score
30
Πρέπει να αλλαχθούν και οι δύο αναρτήσεις, πράγμα πολύ εύκολο, χωρίς κανένα κίνδυνο. Αν μένεις στην Αθήνα και τα θέλεις τα ηχεία, προτείνω Πανταζόπουλο στη Σολωμού. Εξαιρετική δουλειά καλύτερα κι από καινούργια. Πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα πόσο κοστίζει και διαπραγματεύσου με τον πωλητή. Υπολογίζω το κόστος να είναι κάτι παραπάνω από 50 ευρώ και για τα δύο
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Ελεγχος ηχειων γινεται μονο αποκοντα...εαν π.χ.εχει αρπαξει πηνιο και ξυνει ; αστειευομενος και για να αποφυγεις την πιθανοτητα ο ανθρωπος να ειναι το τσογλ@νακι ακυρωσε...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
ερώτηση σχετικά με την ανάρτηση...
παίζει ρόλο να είναι από το ίδιο υλικό ή και οι ελαστικές θα αποδώσουν το ίδιο?


Ελεγχος ηχειων γινεται μονο αποκοντα...εαν π.χ.εχει αρπαξει πηνιο και ξυνει ; αστειευομενος και για να αποφυγεις την πιθανοτητα ο ανθρωπος να ειναι το τσογλ@νακι ακυρωσε...
επειδή είναι από ebay...μακάρι να μου κάνει καμιά μλκία....θα του πάρω όλο το ποσό πίσω:)

Υ.Γ. τώρα που το ψάχνω...και νέο γούφερ να πω να παραγγείλω τα λεφτά είναι λίγα...στα 60 το βρίσκω
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Δε μπορει να αποδειχτει κατι ,ο λογος σου εναντι αλλου...εγιναν στα χερια σου μετα θα πει, το εκαψες εσυ ,στο ξεσκισε ο τεχνικος κατα την επισκευη...κλπ κλπ. ξερεις εαν ειναι αρπαγμενα τα τουιτερ;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
Δε μπορει να αποδειχτει κατι ,ο λογος σου εναντι αλλου...εγιναν στα χερια σου μετα θα πει, το εκαψες εσυ ,στο ξεσκισε ο τεχνικος κατα την επισκευη...κλπ κλπ. ξερεις εαν ειναι αρπαγμενα τα τουιτερ;
αν και δεν είχα ποτέ θέμα με το ebay στο κομμάτι των επιστροφών....παρ'όλα αυτά ακολουθώ πλέον την τακτική ενός φίλου...
κάθε φορά που παραλαμβάνω κάτι το τραβάω βίντεο από τη στιγμή που το ανοίγω μέχρι τη στιγμή της δοκιμής
οπότε δεν υπάρχει θέμα...

άλλωστε πλην του ότι στην αγγελία του αναφέρεται ότι είναι άψογα λειτουργικά + συζητήσεις (υπάρχει αρχείο) που έχουμε κάνει μου έχει δώσει διαβεβαιώσεις ότι όλα είναι οκ δεν έχω κάτι άλλο να κάνω ως μέτρο προστασίας της αγοράς

+ όπως είπα...ανταλλακτικά βρίσκω εξαιρετικά φθηνά...όπως εξαιρετικά φθηνή είναι και η αγορά τους από τον τύπο
+δεν μπορώ να περιμένω άλλο να βρω 8340...περίμενα 3+ μήνες...πρέπει να τελειώνω με το σαλόνι

οπότε παίζω με ρίσκο σε λογικά πλαίσια
 

Μηνύματα
2.085
Reaction score
5.450
Στον Γουσετη ειχα αλλαξει αναρτησεις απο foam σε παλαια μεγαφωνα και ηταν οκ μετα,αλλα και στα δυο μαζι,οποτε η γουσετη η πανταζοπουλο και θα ειναι οκ μετα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
μου έστειλε και άλλη φωτό...
τα χρυσούλια μου...τι έπαθαν:p
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
τι έπαθες μαρή?:p
[DOUBLEPOST=1560270222][/DOUBLEPOST]μόλις μίλησα με Πανταζόπουλο...στο 30άρι το τεμάχιο μου είπε ο βοηθός του...οπότε στέλνω και στον γερμαναρά να μου τα στείλει και ο Πανάγαθος βοηθός :sleep:
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.307
Μηνύματα
2.858.044
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top