S series, the new flagship monitoring range from Adam audio!

Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
Χρησιμοποιείς άλλα ηχεία ή δεν ακούς μουσική?
Δεν άλλαξε κάτι. Με Zingali και Duevel χαλαρώνω, όπως και πριν.
Τα S3H, όπως και τα 310 πριν από αυτά, στήθηκαν σφήνα, ως εναλλακτικό σύστημα στο σύστημα.
 
  • Like
Reactions: PMC

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Εγώ από περιέργεια. Για την εμπειρία.

Μάλλον με αγχώνει η τελειότητα όμως, κρίνοντας από το γεγονός ότι τα έχω ασύνδετα τα S3H και κάθονται έτσι για πάνω από χρόνο.
...........
Καλα ρε θεοτρελε, 5,5 χηνες για την περιεργεια? :headbang:
Δεν τα φερνεις καμμια φορα κι απο μενα να τα ....ξεκαπνισουμε να τους φυγουν και οι αραχνες? :gotcha:
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Δεν άλλαξε κάτι. Με Zingali και Duevel χαλαρώνω, όπως και πριν.
Τα S3H, όπως και τα 310 πριν από αυτά, στήθηκαν σφήνα, ως εναλλακτικό σύστημα στο σύστημα.
Εγώ πάντως σε ζηλεύω με την καλή την έννοια που έχεις αυτή την δυνατότητα ...
Εύγε
Πολύ όμορφα τα duevel
Σε ταξιδεύουν με τις ώρες
 
  • Like
Reactions: PMC

Μηνύματα
1.401
Reaction score
1.096
...Με Zingali και Duevel χαλαρώνω...
Kαι τα δύο έχω να τα ακροαστώ 10+ χρόνια. Τα Zingali (κάποια μεγάλα) ήταν απολαυστικά. Όχι η τελευταία λέξη σε ανάλυση αλλά χορταστικό ηχείο με ηχητικό όγκο. Τα Bella Luna ήταν ότι πιο διαφορετικό έχω ακούσει, ιδανικό για ατμοσφαιρική μουσική αλλά για οτιδήποτε άλλο έλειπε το focus...έχουν τελείως δική τους άποψη για τη μουσική. Απ' όσο θυμάμαι.
 
  • Like
Reactions: PMC

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.394
Reaction score
125.541
τα έχω ασύνδετα τα S3H και κάθονται έτσι για πάνω από χρόνο
Πάνω από έτος, σημαίνει αγαπητέ πως δε τα θες, δε σου κάνουν, δε σου αρέσουν, δεν είναι για σένα τελοσπαντων.

Επειδή κρίμα είναι να κάθονται, και κάθονται και αραχνιάζουν πάνω από ένα χρόνο όπως λες, δώστα στο vastsar να τα ξεκαπνίσει μέχρι να δεις τι θα κάνεις.
 

Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
Kαι τα δύο έχω να τα ακροαστώ 10+ χρόνια. Τα Zingali (κάποια μεγάλα) ήταν απολαυστικά. Όχι η τελευταία λέξη σε ανάλυση αλλά χορταστικό ηχείο με ηχητικό όγκο. Τα Bella Luna ήταν ότι πιο διαφορετικό έχω ακούσει, ιδανικό για ατμοσφαιρική μουσική αλλά για οτιδήποτε άλλο έλειπε το focus...έχουν τελείως δική τους άποψη για τη μουσική. Απ' όσο θυμάμαι.
Καλά θυμάσαι.
Και τα Jupiter με τα 12ιντσα έχουν και όγκο.
Για surround είναι τα αγαπημένα μου.
Τα Bella Luna Diamante τα έχω με δυο 12ιντσα σαμπ στο σαλόνι.
Καλά είναι για ηχητικό χαλί.
 


Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
Πάνω από έτος, σημαίνει αγαπητέ πως δε τα θες, δε σου κάνουν, δε σου αρέσουν, δεν είναι για σένα τελοσπαντων.

Επειδή κρίμα είναι να κάθονται, και κάθονται και αραχνιάζουν πάνω από ένα χρόνο όπως λες, δώστα στο vastsar να τα ξεκαπνίσει μέχρι να δεις τι θα κάνεις.
Τέτοιου είδους τύψεις τις έχω αποβάλει εδώ και πολλά χρόνια.
Δεν ιδρώνει το αυτί μου αν υποεκμευαλλεύομαι κάτι που έχω στην κατοχή μου.
Ούτε να φάνε ούτε να πιούνε δεν ζητάνε.
Όποτε μου τη βιδώσει τα ανοίγω και τα χαίρομαι. Αν περάσει καιρός, ίσα που προστίθεται η χαρά της νέας ανακάλυψης. Σαν να έχεις ένα σούπερκαρ στο γκαράζ για σπέσιαλ στιγμές ένα πράμα. Και ακόμα καλύτερα. Πιο ετοιμοπόλεμα είναι.

Να τα έδινα, όχι, γιατί δεν ξέρω να υπάρχει κάτι καλύτερο σε απόδοση σε αυτό το είδος και κατηγορία τιμής.
10/10 θα τα βαθμολογούσα.
 

Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
[Επειδή κρίμα είναι να κάθονται, και κάθονται και αραχνιάζουν πάνω από ένα χρόνο όπως λες, δώστα στον @Bhutia να φτιάξει πολυκάναλο]

Για τόσο ευγενή σκοπό ναι, θα τα έδινα.
Όπως έδωσα και 4 κομμάτια 310 κι ένα 870 στον Κώστα και στάθηκα η αφορμή να ξεκινήσει με την υλοποίηση του ονείρου που είχε από παλιά.

Αν και ο Bhutia τη βρίσκει με πολλαπλά διαφορετικά σετάπ και χώρους. Κι εγώ τη βρίσκω έτσι, με τη διαφορά ότι εγώ είμαι πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης. Δεν τελειοποιώ κάτι.

Δεν αγχώνομαι όμως. Σιγά
τα ωά, για να ακούω μουσική όλα αυτά; Και τόσα που κάνω πολύ μου είναι. No regrets.

Τέλειο το S3H καθώς το θεωρώ, αυτό (ή τον απόγονό του) θα επέλεγα να με συντροφεύσει μέχρι τα βαθιά
γεράματα στην καλύβα μου που λέει ο λόγος;
Όχι φίλε, τα Bella Luna χωρίς την παραμικρή αμφιβολία.
 


Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
Καραμπόλες;
Ελευθερία!

Όρθιος στην μπαλκονόπορτα χαζεύοντας τη βροχή πώς πέφτει χωρίς να μειώνεται ούτε στο ελάχιστο η ηχητική απόλαυση.

Ή χορεύοντας σε όλο τον χώρο.. Ή μαγειρεύοντας. Ή απολαμβάνοντας το δείπνο σου. Όχι με το φαγητό στα γόνατα αλυσσοδεμένος στο sweetspot. Κανονικά, στην τραπεζαρία δίπλα.

Χωρίς καν να υπάρχει μπρος και πίσω από τα ηχεία.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Ελευθερία!

Όρθιος στην μπαλκονόπορτα χαζεύοντας τη βροχή πώς πέφτει χωρίς να μειώνεται ούτε στο ελάχιστο η ηχητική απόλαυση.

Ή χορεύοντας σε όλο τον χώρο.. Ή μαγειρεύοντας. Ή απολαμβάνοντας το δείπνο σου. Όχι με το φαγητό στα γόνατα αλυσσοδεμένος στο sweetspot. Κανονικά, στην τραπεζαρία δίπλα.

Χωρίς καν να υπάρχει μπρος και πίσω από τα ηχεία.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να επιτευχθεί αυτό...ακόμα και πολλά ηχεία σε mono, όπως στα club.

Είναι άλλο άθλημα.
 

Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
Υποδεέστερες υλοποιήσεις ηχητικά και αισθητικά για παντοκατευθυντικό ήχο σίγουρα υπάρχουν.
Όπως και ανώτερες, με πολλαπλάσιο κόστος όμως.

Προσωπικά μου αρκούν τα Bella Luna στο σαλόνι.
Δεν τα αλλάζω ούτε με το πιο τέλειο μόνιτορ, ούτε καν με πολυκάναλο με τα τέλεια μόνιτορ.
Το batcave είναι για αυτά.

Τα S3H δεν τα ανέβασα καν στο σαλόνι, ούτε για δοκιμή.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Το σαλόνι είναι δύσκολο. Εμπλέκονται θέματα αισθητικής-προσωπικού γούστου, διακόσμησης εσωτερικού χώρου, παιχνίδια ισχύος μεταξύ των συζύγων (παντοφλομαχίες), και οι προσδοκίες ποιότητος του τελικού αποτελέσματος.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Αν καταλαβα καλα, αναφερεται εδω οτι ενα ζευγαρι παντοκατευθυντικα ηχεια (με τη συνδρομη ζευγους σαμπ) ειναι ιδανικα για background music σε μια σαλοτραπεζαρια, ενω ενα καλοστημενο σεταπ μονιτορ ηχειων σε dedicated χωρο, μπορει να αποδωσει το βελτιστο αποτελεσμα σε αποκλειστικη ακροαση.
Δε νομιζω οτι θα διαφωνουσε καποιος σε αυτο.
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Ελευθερία!

Όρθιος στην μπαλκονόπορτα χαζεύοντας τη βροχή πώς πέφτει χωρίς να μειώνεται ούτε στο ελάχιστο η ηχητική απόλαυση.

Ή χορεύοντας σε όλο τον χώρο.. Ή μαγειρεύοντας. Ή απολαμβάνοντας το δείπνο σου. Όχι με το φαγητό στα γόνατα αλυσσοδεμένος στο sweetspot. Κανονικά, στην τραπεζαρία δίπλα.

Χωρίς καν να υπάρχει μπρος και πίσω από τα ηχεία.

Θυμάμαι μια φορά στο Park (πριν γίνει Radisson Blue) μπαίνω σε ένα γωνιακό χώρο με κόσμο κιόλας και ακούω μουσική, κανονικά όμως δλδ (χωρίς να τις λείπει τπτ) μου πήρε ένα διάστημα να περιεργαστώ το χώρο να δω αν έχει πίσω ηχεία ή στα πλάγια ή που είναι τέλος πάντων αυτά τα ηχεία που παίζουν. Προσπαθούσα λίγο να καταλάβω τι συμβαίνει πραγματικά μου πήρε κάποια ώρα, ήταν και το νεαρό της ηλικίας ήταν και ότι δε γνώριζα τα Bella Luna.
Πραγματικά αυτή η αίσθηση με τον ήχο να σε αγαλλιάζει παντού και πάντα, προσωπικά δε την έχω ξανανιώσει με σύστημα.. Η λέξη ελευθερία είναι to-the-point 101%.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.579
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top