Samsung LSP9T The Premiere 4K Laser Projector ultra-short-throw

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Δεν ζητάς τον Samsung με το μαύρο και το CR του JVC ?
Λιγότερες αλλαγές θέλει :D
 




Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Οι ust μονο απο ust θα χανουν σε σπιτι ως laser tv . :rolleyes:
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Και αυτοι με τη σειρα τους απο μελλοντικες τηλεορασεις πολλων ιντσων.
Na κιο ανταγωνισμος απο ytube με χειροτερα χαραχτηριστικα .
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Για όσους κάνει μια χαρά.
Δεν θέλουμε όλοι 120" ΤV.
Δεν βολεύει επίσης σε όλους, συν ότι θέλει μεγάλη κατασκευή για να τα κρύψεις όλα όταν δεν βλέπεις.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Καλα φτασαμε στις 80 '' που θελουν εκει θα κολλησουμε ;, αλλα μαζι σου δεν θελουν ολοι ...στο θεμα μας ...
Για να εχεις επαρκη κορεσμο και φυσικα μεγιστη δυνατη χρωματικη καλυψη πρωτα πρεπει να εχεις καλυψει επαρκη κοντραστ σε οσο το δυνατον περισσοτερες συνθηκες περιβαλλοντος φωτισμου και ευριες γωνιες θεασης.
Αυτα δεν τα μετρας στην εξοδο του φακου αλλα στην οθονη και μιας και μιλαμε για σπιτια την μεγιστη απορριψη περιββαλοντος φωτισμου και μεγιστη γωνια θεασης χωρις κοκκο την εχεις μονο με lenticular ust οθονες .
Και απολυτα καλυτερα με fresnel* που φτιαχνουν μονο 2 εταιριες εαν δεν κανω λαθος ...
*Οι οποιες ειναι σταθερες και ακαμπτες :fuckyou:
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Ολες ust οθονες ειναι και πτυσσομενες και φυσικα υπαρχουν και σε dropdown .
Oλες ομως δεν εχουν το ιδιο κερδος γιαυτο θα πρεπει να γινει σωστο ταιριαγμα με τα lumens του προβολεα διοτι και ολοι οι ust laser προβολεις δεν εχουν το ιδιο φως...
Εαν καποιος θελει τα μεγιστα θεωρω οτι θα παιξει στις ~0.6 με τον αντιστοιχο φυσικα...
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Για να μην γινει παρανοηση, εαν καποιος θελει προβολεα μονο για βραδια μια χαρα κανουν δουλεια και οι long throw προβολεις με πολυστρωματικης βαφης alr ~0.8 οθονες, ανοιγεις ενα φωτακι να παρεις δευτερη μπυρα και εισαι οκ. 😘
Προσοχη στο ποσο long και offset διοτι τα φουλζοομ και φουλ λενσ σιφτ ντεν ειναι καλα....
Σε αυτην την περιπτωση στο 3χιλιαρο ο lg 810 με επισης καλο tonemapping και tv apps ειναι το bestvalue.
Aντε να τον αγορασεις ομως...ψαξε ...ψαξε...
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Γι'αυτό τον βάζεις σε κανονικό σασί τον σαμσουνγκ τον πετάς μέσα σε batcave και ως δια μαγείας λύνεις όλα τα πρόβληματα σου .
Ο loggeo το περιέγραψε τέλεια .
"Εγώ έναν jvc με το light engine του Samsung θέλω."
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Γι'αυτό τον βάζεις σε κανονικό σασί τον σαμσουνγκ τον πετάς μέσα σε batcave και ως δια μαγείας λύνεις όλα τα πρόβληματα σου .
Ο loggeo το περιέγραψε τέλεια .
"Εγώ έναν jvc με το light engine του Samsung θέλω."
Σε πρώτη φάση κι ένας Epsonας με το συγκεκριμένο light engine πάλι θα μαμούσε...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.075
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top