slat walls που βρίσκω?

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
εγω εχω φαει τον τοπο να βρω κατι τετοιο ( στο εξωτερικο τα λενε slat walls και υπαρχουν παντου) και δεν μπορω να βρω πουθενα..
 

Attachments


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.869
Reaction score
20.360
εγω εχω φαει τον τοπο να βρω κατι τετοιο ( στο εξωτερικο τα λενε slat walls και υπαρχουν παντου) και δεν μπορω να βρω πουθενα..
Γιατί δεν τα φέρνεις από το εξωτερικό;
 


Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Γιατί δεν τα φέρνεις από το εξωτερικό;
δε συμφερει
Γιατί δεν πας σε ένα ξυλουργό που έχει ρούτερ να στο κάνει ?
ε...εκει εχω απευθύνει ..αλλα ξερεις οι ξυλουργοι...σε καμια ετια θα το εχει ετοιμο...χζαχα
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
εγω εχω φαει τον τοπο να βρω κατι τετοιο ( στο εξωτερικο τα λενε slat walls και υπαρχουν παντου) και δεν μπορω να βρω πουθενα..
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
εγω εχω φαει τον τοπο να βρω κατι τετοιο ( στο εξωτερικο τα λενε slat walls και υπαρχουν παντου) και δεν μπορω να βρω πουθενα..
Το θες με κάποιο ενσωματωμένο υλικό απορρόφησης;

Γιατί κατά τα άλλα τέτοια πανελς υπάρχουν, όπως αυτά που βάζουν στα μαγαζιά:

 

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Το θες με κάποιο ενσωματωμένο υλικό απορρόφησης;

Γιατί κατά τα άλλα τέτοια πανελς υπάρχουν, όπως αυτά που βάζουν στα μαγαζιά:

Αυτά τα slat δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που είπα άσχετα αν δεν έχουν καμία επένδυση από πίσω που δε με ενδιαφέρει κιόλας.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Αυτά που ψάχνει ο klamia71 (και εγώ) δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που μπαίνουν στα καταστήματα.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
εγώ απλά το αφήνω εδώ.... :p


έτσι για ...ιδέες :p
Για τοίχο 5 μέτρα μήκος (και, υποθέτω, 2.9 μέτρα ύψος), χρειάζεται 30 τέτοια κομμάτια άρα στα ίδια λεφτά έρχεται πάλι.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
δεν τα λέτε εδώ καλύτερα?
μπορεί και άλλοι να ψάχνουν
 



Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Τοτε που εψαχνα ειχα βρει αυτο:

LIGNOKUSTIK (mipeco.gr)
Ideawood (mipeco.gr)

αλλα δεν ειχα ρωτησει πληροφοριες.
αυτα με τα ηχοαποροφητικα απο πισω ειναι πανακρυβα υλικα
προσωπικα ψαχνω για ενα slat panel κυριως για το πτικο αποτελεσμα και για τη διαχυση που μπορει να πετυχουν οι πτυχες , γιατι απο πισω εχω τοιχο γυψωσανιδας με πετροωαμβακα απο μεσα.
στο εξωτερικο υπαρχουν απειρες λυσεις και μακραν φτηνοτερες απο αυτες Akupanel | Classic Oak - Black Felt → Woodupp.com που ειναι οτι πρεπει αλλα πολυ ακριβη.
Στο τελος τελος πας και παιρνεις ξυλα με τις διαστασεις που θες απο το leroy τα βερνικωνεις με οτι απόχρωση θες και τα τοποθετεις αν πιανουν τα χερια σου.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
αυτα με τα ηχοαποροφητικα απο πισω ειναι πανακρυβα υλικα
προσωπικα ψαχνω για ενα slat panel κυριως για το πτικο αποτελεσμα και για τη διαχυση που μπορει να πετυχουν οι πτυχες , γιατι απο πισω εχω τοιχο γυψωσανιδας με πετροωαμβακα απο μεσα.
στο εξωτερικο υπαρχουν απειρες λυσεις και μακραν φτηνοτερες απο αυτες Akupanel | Classic Oak - Black Felt → Woodupp.com που ειναι οτι πρεπει αλλα πολυ ακριβη.
Στο τελος τελος πας και παιρνεις ξυλα με τις διαστασεις που θες απο το leroy τα βερνικωνεις με οτι απόχρωση θες και τα τοποθετεις αν πιανουν τα χερια σου.
Αυτό σου κάνει ? Δε ξέρω τι είναι αυτός ο woodies. Ρώτησε. Έχει και άλλα σε διαφορά άλλα καταστήματα (όπως θα εχεις δεί) αλλά δεν είναι ξύλο, που θές.



αλλιώς φτιάξτα μόνος σου, δεν είναι τίποτα. Βασικά απο διάχυση τώρα μην περιμένεις πολλά πράγματα (σχεδόν τίποτε, επαναλαμβανόμενο πάτερν είναι, απο επένδυση μόνο για αισθητικά ωραίο αποτέλεσμα).
 
Last edited:


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Αυτός ο Mipeco έχει πολύ και ωραίο υλικό.

Έχει ρωτήσει κανείς τιμές;
Δεν ξέρω αλλά μονωτικά υλικά είναι , με επαγγελματίες μηχανικούς και αρχιτέκτονες δουλεύει, τιμές "νορμάλ" θα είναι λογικά (ότι αυτό σημαίνει για Ελλάδα και για το κόστος τέτοιων εισαγόμενων υλικών), συνεργεία θα έχει, καθώς πολλά υλικά ιδίως ακουστικής είναι εισαγόμενα απο εταιρίες εξωτερικού, ιδιοκτήτρια είναι αρχιτέκτονας Ειρήνη Τσιάκκα. Τώρα εαν αφορούν ακουστική για μουσική και ιδιαίτερα για μικρούς χώρους, είναι άλλη ιστορία.

π.χ. το alpha είναι απο εδω : https://www.lignokustik.ch/en/
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Θέλω και 'γώ μερικά΄τετραγωνικά.
H Mipeco είναι η μόνη που ίσως να μας φέρει αν παραγγείλουμε σοβαρή ποσότητα.
Γενικά δεν εισάγουν μικρό-ποσότητες ενώ οι τιμές είναι υψηλές αλλά τα υλικά είναι όμορφα, τα έχω δει εγκατεστημένα.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top