Snyder Cut του Justice League!!!

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
4.3 είναι γιατί το προορίζονταν για imax.
Στον προβολέα δεν είχα θέμα.
 









alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.665
Reaction score
28.004
Δεν έβαλα υλικό με τον πραγματικό ήχο γιατί είναι τόσο off με τις extra σκηνές που είναι αλλού γι' αλλού πραγματικά.

Έγινε ένας χαμούλης με το 4:3. Το τι τρολάρισμα έπεσε στα socials δεν υπάρχει. Για την ταινία οι περισσότεροι ήταν ενθουσιασμένοι.

Ποιό σιχαμένο format από το 4:3 δεν υπάρχει. Προσωπικά και τις τηλεοράσεις 21:9 τις ήθελα.
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Δεμένη ταινεια που παρόλο την μεγάλη διάρκεια δεν κούρασε καθόλου .
Θεωρώ μαζί και με το άκουαμαν ανεβάζουν επίπεδο την dc
Πολύ ωραίο που σε μυεί σε κάθε χαρακτήρα .
Εύγε
 

Μηνύματα
2.233
Reaction score
2.753
Δε με πειράζει το 4:3.
Εδώ δεκαετία 80 βλέπαμε Western με ποιότητα χιονάκια άλλες φορές και την ευχαριστιομασταν.
 

jag

Μηνύματα
9.276
Reaction score
27.595
Δε με πειράζει το 4:3.
Εδώ δεκαετία 80 βλέπαμε Western με ποιότητα χιονάκια άλλες φορές και την ευχαριστιομασταν.
Άλλο να βλέπεις παλιές ταινίες 4:3 και άλλο να βλέπεις τη συγκεκριμένη... 🤓
έχω κανει μερικές απόπειρες να το δω, πιστέυω να τα καταφέρω... :unsure:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Κατάφερέ τα, αξίζει πολύ.
Θα την ξαναδώ τις επόμενες μέρες γιατί έχω ενθουσιαστεί και προβληματιστεί με τις τεράστιες διαφορές του edit υπάρχοντος υλικού, γιατί ελάχιστες σκηνές γυρίστηκαν γι' αυτή την έκδοση. Βελτιώθηκε βέβαια πολύ το CGI.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Κατάφερέ τα, αξίζει πολύ.
Θα την ξαναδώ τις επόμενες μέρες γιατί έχω ενθουσιαστεί και προβληματιστεί με τις τεράστιες διαφορές του edit υπάρχοντος υλικού, γιατί ελάχιστες σκηνές γυρίστηκαν γι' αυτή την έκδοση. Βελτιώθηκε βέβαια πολύ το CGI.
Ομολογώ ότι δεν έχω υπομονή να κάνω αντιπαραβολή της κινηματογραφικής έκδοσης με τη νέα (εξάλλου η προηγούμενη δεν μου άρεσε καθόλου).
Κάθισα όμως και σύγκρινα 4:3 και cropped 16:9 επιλεγμένες σκηνές και προτιμώ το 4:3, ακόμη και σε TV. Βέβαια ήταν OLED σε σκοτεινό χώρο - οπότε τα πλαϊνά ήταν σαν να μην υπήρχαν.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
παρα πολυ καλη.μετα απο 5-10 λεπτα το 4:3 δε με ενοχλουσε ποια
 

Μηνύματα
27.249
Reaction score
25.238
Παιδιά επειδή μάλον έχω χάσει επεισόδια.
Η ταινία είχε και prequel που λέτε μερικοί ότι δεν σας άρεσε?
Η μόνο η cinema version και τώρα η web ωερσιον ?
Τι είχε δλδ η προηγούμενη ως ταινία ? άλλο σενάριο ? τι?
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.506
Reaction score
30.721
Το είδαμε σε 2.35:1 οθόνη και χωρούσαν 3 τέτοια. :roflmao: Ούτε τα masking καπάκια που όταν δε βαριέμαι βάζω στα 16:9 δεν ταίριαζαν. :p

Βλέπεις αυτό και στην ίδια οθόνη δίπλα το κορίτσι βλέπει το Μάστερ Σεφ που διαρκεί και μία ώρα λιγότερη, άρα μαζί βλέπετε το τέλος.
 

Μηνύματα
2.122
Reaction score
5.572
Πολυ καλη ταινια το τετραωρο το σκεφτηκα μονο στην αρχη μετα περασε σαν να μην ηταν τοσο.Το 4:3 οκ δεν ενοχλει, φαινεται περιεργο αλλα οκ,θυμηθηκαμε τα παλαια!!!!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Παιδιά επειδή μάλον έχω χάσει επεισόδια.
Η ταινία είχε και prequel που λέτε μερικοί ότι δεν σας άρεσε?
Η μόνο η cinema version και τώρα η web ωερσιον ?
Τι είχε δλδ η προηγούμενη ως ταινία ? άλλο σενάριο ? τι?
Η ταινία είχε αρχικό σκηνοθέτη τον Snyder. Δεν ολοκλήρωσε τη δουλειά κι ανέλαβε να την ολοκληρώσει ένας άλλος, γυρίζοντας τις λίγες σκηνές που είχαν μείνει και κάνοντας πολύ edit. Η δουλειά του άλλου έγινε η ταινία που βγήκε στα cinemas και κατά γενική ομολογία ήταν κατώτερη των προσδοκιών.

Η ταινία του thread είναι η δουλειά του Snyder.

(αυτά στο περίπου, ε, δεν παρακολούθησα την ιστορία επ' ακριβώς)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.867.302
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top