Snyder Cut του Justice League!!!


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.399
Reaction score
74.683
ένας άλλος
Ο ένας άλλος είναι ο Joss Whedon, καθόλου τυχαίος που έχει σκηνοθετήσει Firefly, Serenity, Avengers, Age of Ultron etc.
Ποιός ξέρει τι του είπαν και τι είχε στο μυαλό του στην συγκεκριμένη περίπτωση.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.952
Reaction score
20.464
Ο ένας άλλος είναι ο Joss Whedon, καθόλου τυχαίος που έχει σκηνοθετήσει Firefly, Serenity, Avengers, Age of Ultron etc.
Ποιός ξέρει τι του είπαν και τι είχε στο μυαλό του στην συγκεκριμένη περίπτωση.
Το "ένας άλλος" δεν το έγραψα υποτιμητικά, αλλά κυριολεκτικά - δεν θυμόμουν ποιος ήταν ο αντικαταστάτης του Snyder. :)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.642
Reaction score
27.986
Όταν ένας σκηνοθέτης μπαίνει να τελειώσει τη δουλειά κάποιου άλλου είναι λογικό να γίνεται σαλάτα το θέμα.
Ο δεύτερος σκηνοθέτης πρέπει να μοντάρει πλάνα που δεν είναι καν δικά του και να τα κάνει ταινία. Πρέπει να εξυπηρετήσει μια ξένη φιλοσοφία που ίσως και να μη συμφωνεί.

Είναι γνωστό μυστικό στους κύκλους των Studios ότι αν δώσεις τα ίδια πλάνα σε 10 σκηνοθέτες ή 10 μοντέρ θα πάρεις 10 διαφορετικες ταινίες.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Σημειώνω (για όση αξία μπορεί να έχει) ότι ο Whedon προσπάθησε να ικανοποιήσει και το studio σε θέματα ύφους και διάρκειας της ταινίας, ενώ δεν πήρε credit ως σκηνοθέτης. Επίσης ήταν στα μαχαίρια με αρκετούς εκ των ηθοποιών. Τα μερικές δεκάδες εκατομμύρια που έδωσε η WB για την νέα έκδοση ήταν τα καλύτερα ξοδεμένα λεφτά του franchise :p.
 

Μηνύματα
2.401
Reaction score
3.611
Βγήκε και η Black and White version..

Οπότε συνοψίζοντας, θα ψάξω να βρω την Uranya που είχαμε μια φορά και έναν καιρό για να το δω.. :p
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.127
Reaction score
18.904
Το Justice League έτσι όπως θα έπρεπε να είναι..
Το 4:3 aspect ratio δίνει και στην φώτο και στην ατμόσφαιρα :hi:
Ήχος, εικόνα, διάρκεια (ήθελα κι άλλο :p ).
Η καλύτερη μάλλον DC movie μέχρι στιγμής.
8/10 θέαση
10/10 για τους fan των DC movies.
:thumbsup:

 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.293
Reaction score
93.775
Zack Snyder's Justice League

λοιπον την ειδα με τη μια, και:

6. θα μπορουσε να ειναι η μητερα ολων των επομενων ταινιων της d.c.
7. θα βγει Νο2 ; υπαρχουν εκκρεμότητες...

8,5/10
Εξαιρετική! 9/10

Δυστυχώς η "άποψη" του Zack Snyder για την εξέλιξη του Justice League δεν περιλαμβάνεται στα σχέδια της Warner Bros για το DC Universe.
 

jag

Μηνύματα
9.276
Reaction score
27.590
Το είδα σε δύο δόσεις καί ήταν εντυπωσιακό 🔱 όμως με κούρασε το 4:3.
Θα μπορούσε να το κάνει όπως ο κρις νολαν στο Τhe dark knight rises
καί να εναλλάσσετε το κάδρο 🤔
 

Μηνύματα
136
Reaction score
217
Με λίγα λόγια.. άλλη ταινία, ευτυχώς έσβησε το προηγούμενο από τη μνήμη μου. Ελπίζω να πατήσουν πάνω σε αυτή και να συνεχίσουν το αξιόλογο dc universe. Πραγματικά επική ανατροπή με συνταγή , (επιτελους) διαφορετική από τη χιλιοειπωμένη της marvel.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.642
Reaction score
27.986
To τελείωσα εχθές.
Ωραία ταινία, ωραία εικόνα, χάλια format.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η IMAX επιμένει στο 4:3 όταν το 65mm φιλμ ρολάρει οριζόντια και στην κάμερα 🎥 αλλά και στην προβολή. (Το 35mm είναι κάθετο). 'Ανετα γίνεται και 16:9 και 2.35:1. Απλά η κάμερα πρέπει να τρέχει ακόμα ποιό γρήγορα από το ήδη γρήγορο 15 pf που είναι τώρα (στο 35mm φιλμ είναι 5pf). Η κάθετη ανάλυση παραμένει ίδια και θα αυξηθεί η οριζόντια. Αυτό βέβαια θα εκτοξεύσει το ήδη μεγάλο κόστος αγοράς του υλικού καθώς η ΙΜΑΧ κάμερα φορτώνει φιλμ για 3' γύρισμα σε 15pf. Αν πχ γίνει 20pf ή 25pf για να έχει 16:9 εικόνα κάθε ρολάκι θα γίνει ίσως και δίλεπτο αντί για τρίλεπτο. Και ήδη βρίσκονται στα $1000 αγοράς ανά τρίλεπτο roll.
Διαβάζω ότι έχουν και ψηφιακή IMAX camera, και αυτή 4:3. Εδώ παντρεύονται τους περιορισμούς των παλαιών αιθουσών με την 4:3 οθόνη. Θα αλλάξουν όλες τις οθόνες σε όλες τις αίθουσες; Όχι βέβαια. Αυτό είναι άλλη αίθουσα από την αρχή. Ήδη το κόστος είναι τεράστιο για το γύρισμα και οι ενδιαφερόμενοι μετρημένοι στα δάκτυλα. Το άλλο αρνητικό είναι ότι η IMAX camera για να τρέξει στα 15pf κάνει αρκετό θόρυβο και αυτό έχει διώξει πολύ κόσμο που ήθελε να γυρίσει IMAX αλλά δεν το έκανε λόγο θορύβου της κάμερας σε σκηνές που θέλει ησυχία.
 
Last edited:


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.293
Reaction score
93.775
Μόλις κυκλοφόρησε η 4Κ έκδοση της ταινίας, φυσικά σε Dolby Atmos 7.1, σε δύο δισκάκια συνολικής χωρητικότητας...135GB. 😍

Φυσικά καμία σχέση με το 5.1 ψευδο-atmos της web 4K έκδοσης των 32GB.
 

Μηνύματα
2.401
Reaction score
3.611
Μόλις κυκλοφόρησε η 4Κ έκδοση της ταινίας, φυσικά σε Dolby Atmos 7.1, σε δύο δισκάκια συνολικής χωρητικότητας...135GB. 😍

Φυσικά καμία σχέση με το 5.1 ψευδο-atmos της web 4K έκδοσης των 32GB.

Πάνε 2 μέρες που έγινε rls το full BD καλέ..
Χτες to remux (93gb) και σήμερα το encode (69gb)..
:D
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.438
εγώ έβαλα λίγα δευτερόλεπτα έτσι για το εφέ.....αλλά αυτό το 4:3 ρε παιδιά....στο προβόλι....
δεν μου κάθεται καλά....
θα πάω στο πατρικό μου να ψάξω να βρω την matchline μου αν είναι :laugh:
 

Μηνύματα
27.223
Reaction score
25.194
εγώ έβαλα λίγα δευτερόλεπτα έτσι για το εφέ.....αλλά αυτό το 4:3 ρε παιδιά....στο προβόλι....
δεν μου κάθεται καλά....
θα πάω στο πατρικό μου να ψάξω να βρω την matchline μου αν είναι :laugh:
Οταν λέω εγώ ότι είσαι παρελθοντολάγνος κάτι ξέρω. :laugh:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.607
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top