SONY PS3



Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Πάμε πάλι....Για να δώ αν τζάμπα παιδεύομαι να εξηγήσω πέντε πράματα...

Τα First Party Games των Sony & Microsoft έχουν όλα dedicated servers (τουλάχιστον όσα χρειάζονται. Δεν υπάρχει λόγος πχ να βάλεις D/S στο Tomb Raider Legend).
Καλά, δεν είχα απαντήσει βρε παιδιά εδώ ???

Το xbox έχει p2p σε σχεδόν όλα τα games ενώ το ps3 έχει dedicated servers , δεν το αμφισβητεί κανείς παρότι πολύς κόσμος δεν το ξέρει και νομίζει ότι το xboxlive είναι ισάξιo με το PSN σε αυτό το σημείο.
(πες μου αν υπάρχει κάποιο με dedicated server στο 360 τώρα, από όσο διάβασα μάλλον δεν έχουν ούτε ένα αυτή τι στιγμή.)

Φυσικά δεν θα έχουν για ένα αγώνα μπασκετ που παίζουν 2 άτομα ούτε όσα έχουν μικρό αριθμό χρηστών, αλλά για games σαν το motostorm - f1- resistance κλπ , και γιαυτό δεν υπάρχουν σχεδόν καθόλου προβλήματα με lag στο ps3.


ΥΓ
Στο japan store μπήκε demo του Ninja Gaiden Sigma ... ένα ακόμα game στα 1080p 60fps .
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Re: SONY PS3

Μια και μαζευόμαστε σιγά-σιγά, τι θα λέγατε να ανταλλάξουμε ονόματα χρήστη για να μπορούμε να κάνουμε κάποιες AVsite-κόντρες on-line???:happy_4: :happy_4:

Αν βέβαια βρούμε χρόνο (και μάλιστα ταυτόχρονα....) :pc: :pc:
DIMITRIS K.Μέσα κι εγώ!!:cool_4:

Αρχίζω το το δικό μου: KATSIOS D.
Ελα να μαζευομαστε. Babis80
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Στο japan store μπήκε demo του Ninja Gaiden Sigma ... ένα ακόμα game στα 1080p 60fps .
Άλλο ένα game με την παραμύθα των 60fps... Στη σχετική συζήτηση νομίζω ότι φάνηκε ότι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν υπάρχουν συσκευές που να παίζουν 1080p/60fps...
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
ΟΛΕΣ σχεδόν οι lcd 1080p τηλεοράσεις που έχουν hdmi-dvi , παίζουν 60 full frames per second ...
Αντε να υπάρχει ένα ποσοστό 2-3% που δέχονται μόνο 1080i και δεν μπορούν τα 60fps ... να τις αποφύγετε και μην ακούτε αστείες δικαιολογίες του στυλ "δεν υπάρχει τίποτα να δεις εκεί , δεν έχει μεγάλη διαφορά."
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Στη σχετική συζήτηση που είχαμε, το συμπέρασμα ήταν το αντίθετο από αυτό που λες. Θα μου επιτρέψεις να εμπιστευτώ τους πιο ειδικούς και όχι όποιον να'ναι.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Προφανέστατα δεν κατάλαβες ή έχεις μπερδέψει κάτι πάλι .... για τον εαυτό σου κάνε ότι σε βολεύει αλλά μην παραπληροφορείς σε παρακαλώ , μην επιμένεις σε κάτι που δεν ξέρεις.
(αν έχω λάθος θα με διόρθωνε κάποιος , μην ανησυχείς)

ΥΓ
Πάντα μιλάμε για ps3, όσοι έχουν 360 ας πάρουν ότι ναναι, δεν έχει σημασία εκεί.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Τη συζήτηση τη διάβασες;
εν μου λες μία τηλεόραση που να δέχεται 1080p σε 60fps;
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Τη συζήτηση τη διάβασες;
εν μου λες μία τηλεόραση που να δέχεται 1080p σε 60fps;
ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ HDMI
Η δικιά μου η sharp πχ , η amoi, ΟΛΕΣ.
(κάποιες philips έχω ακούσει δεν δέχονται 60fps, μόνο 1080i , αλλά δεν θυμάμαι τώρα)
 


Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ HDMI
Η δικιά μου η sharp πχ , η amoi, ΟΛΕΣ.
(κάποιες philips έχω ακούσει δεν δέχονται 60fps, μόνο 1080i , αλλά δεν θυμάμαι τώρα)
ΤΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΣ;
Δώσε μου και κανένα link....
'
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Γιατί; Δεν υπάρχουν παιχνίδια του 360 στα 60fps;
Ναι φίλε , υπάρχουν μερικά και είναι ωραία ... και φυσικά υπάρχουν και τηλεοράσεις να τα δεις στα 60fps, ok ?
(όλες οι lcd το κάνουν ,ακόμα και με το 360)

Απλά για τις μεγάλες αναλύσεις (1080p) επειδή τα δεδομένα είναι πολλά στα 60fps , το μόνο καλώδιο που μπορεί να την μεταφέρει εύκολα είναι το hdmi-dvi ψηφιακά , και το έκαναν standar.
(την MS δεν την ενδιέφερε αυτή η ανάλυση καθόλου στο σχεδιασμό του 360 γιαυτό και δεν είχε hdmi ... δεν γίνετε με το 1080 interlace οπότε απλά ξέχνα το και εσύ, δεν πειράζει.)
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: SONY PS3

Ναι φίλε , υπάρχουν μερικά και είναι ωραία ... και φυσικά υπάρχουν και τηλεοράσεις να τα δεις στα 60fps, ok ?
(όλες οι lcd το κάνουν ,ακόμα και με το 360)

Απλά για τις μεγάλες αναλύσεις (1080p) επειδή τα δεδομένα είναι πολλά στα 60fps , το μόνο καλώδιο που μπορεί να την μεταφέρει εύκολα είναι το hdmi ψηφιακά , γιαυτό και το έκαναν standar.
(την MS δεν την ενδιέφερε αυτή η ανάλυση καθόλου στο σχεδιασμό του 360 γιαυτό και δεν είχε hdmi ... οπότε απλά ξέχνα το και εσύ, δεν πειράζει.)
Όντως, υπάρχουν αρκετές τηλεοράσεις με δυνατότητα προβολής 60fps(Samsung & Sharp) αλλά ρε blizard δεν μπορώ να καταλάβω πως βλέπεις τη διαφορά 1080i και 1080p στις 37".:sad:
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Δεν μιλάμε για διαφορά ανάλυσης τώρα αλλά frames per second, οπότε δεν έχει σχέση το μέγεθος.

Να κοιτάς τα HZ που έχει η κάθε τηλεόραση ... όλες έχουν τουλάχιστον 60hz , και στις tft αυτό σημαίνει 60 full ανανεώσεις το δευτερόλεπτο όποτε σε όλες μπορείς να το δεις.
(το 1080p/60 είναι απλά το καλύτερο και αρχίζουν να βγαίνουν και εκεί games τελικά ...)
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απλά για τις μεγάλες αναλύσεις (1080p) επειδή τα δεδομένα είναι πολλά στα 60fps , το μόνο καλώδιο που μπορεί να την μεταφέρει εύκολα είναι το hdmi-dvi ψηφιακά , και το έκαναν standar.
Αλήθεια; :happy_5: Και οι απατεώνες πχ στην Barco έχουν προβολέα 3200Χ2560 με μόνο component είσοδο; :happy_5: Δεν θα ξέρουν μάλλον. Δεν πας να τους τα πεις και από εκεί; :happy_5:
Να κοιτάς τα HZ που έχει η κάθε τηλεόραση ... όλες έχουν τουλάχιστον 60hz , και στις tft αυτό σημαίνει 60 full ανανεώσεις το δευτερόλεπτο όποτε όλες μπορούν , απλά όχι από interlace πηγή σαν το 1080i.
Καμμία, μα καμμία σχέση δεν έχει το refresh rate με το framerate που μπορεί να δείξει η οθόνη.

Βρε Blizard, ΤΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΣ; Γιατί δεν πας να γράψεις από εκεί; Γιατί γράφεις μόνο εδώτ ις θεωρίες σου και δεν ξεμυτίζεις προς τα εκεί να διδάξεις και αυτούς που δεν διαβάζουν τα παιχνιδοthread;
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Φίλε δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφωνία από κανέναν ...

Πριν λίγο συμφώνησες ότι υπάρχουν 60fps games στο 360 , και φυσικά οι TV που τα υποστηρίζουν, οπότε άλλαξες αυτά που είχες καταλάβει στην αρχή.
(όλοι ξέρουν τι είναι ανάλυση και τι είναι fps, οπότε όποιος θέλει να δει αυτά τα games σε 1080p/60, ας πάρει το ps3 με το hdmi)

Δεν είναι εδώ το topic για περισσότερα, φτάνει που έγινε σαφές και δεν θα παραπληροφορηθεί κανείς άσχετος που ίσως περνάει από εδώ.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Φίλε δεν υπάρχει καμία διαφωνία από κανέναν ...
Και εσύ ο ίδιος συμφώνησες ότι υπάρχουν 60fps games στο 360 , και φυσικά TV.
Δεν συμφώνησα ότι υπάρχουν πολλές τηλεοράσεις με 60fps/1080p. Εξακολουθώ να εμπιστεύομαι τους ειδικούς.

Δεν είναι εδώ το topic για περισσότερα, φτάνει που έγινε σαφές και δεν θα παραπληροφορηθεί κανείς άσχετος που ίσως περνάει από εδώ.
Αυτό λέω. Ευτυχώς που οι περισσότεροι διαβάζουν και το υπόλοιπο forum και ξέρουν τι τους γίνεται. Και γι' αυτό ίσως δεν συμμετέχουν εδώ.
ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ; :happy_5:
Υπάρχουν και άλλα πράγματα στον κόσμο εκτός από το PS3. Δεν θα σου θυμώσει η κονσόλα σου αν διαβάσεις και κάτι άλλο. :happy_5:
 


Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Βρε φίλε μπορείς να αφήσεις τα προσωπικά που έχεις με τον καθένα και να διορθώσεις το παιδί ?

Από λίγο σεβασμο στον κόσμο που έρχετε εδώ για ενημέρωση .... ο άλλος μπορεί απλά τα έχει μπερδέψει, αλλά αυτό που κάνεις εσύ δεν είναι καθόλου σωστό.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.417
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top