streamer

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Καλλιτερη κατασκευη το auralic aπο το τρομερο 851ν;
Αυτό που τελευταία μου συμβαίνει είναι τουλάχιστον μια φορά κατά τη λειτουργία να επανεκκίνηση (έκανα αναβαθμιση). Ενοχλητικό ότι η cambridge connect δεν παίζει ακομη Tidal (!) ενω η stream magic ειναι αρκετα μπερδεμενη εφαρμογη.

Οι άδειες ανακληθηκαν, μάζεψε τα!
 

ika

News
Μηνύματα
13.976
Reaction score
12.963
Τα streamer βγαίνουν κυρίως για σύνδεση με NAS μέσω του router πχ.
Αν είναι να το συνδέσεις μόνο με εξωτερικό δίσκο μέσω USB, πριν αποφασίσεις ποιο streamer θα πάρεις δες στο εγχ χρήσης τι συστήματα αρχείων υποστηρίζει σε USB σύνδεση, γιατί δεν υποστηρίζονται όλα τα συστήματα από όλα τα streamer.
Και δεν ξέρω αν αυτά δουλεύουν.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Αυτά είναι για τάμπλετ και android box, αποδεδειγμένα δε δουλεύουν μια χαρα
 
  • Like
Reactions: ika

ika

News
Μηνύματα
13.976
Reaction score
12.963
Αυτά είναι για τάμπλετ και android box, αποδεδειγμένα δε δουλεύουν μια χαρα
Ήθελα να πω αν μπορεί να συνδέσει με τέτοιο ένα USB δίσκο σε θύρα Ethernet γενικά.
Δεν ήξερα ότι είναι μόνο για Android, αυτό τουλάχιστον λέει ότι μπαίνει και σε PC
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Μόλις το δοκίμασα σε pc και δουλεύει. Αλλά γιατί τέτοιο σε pc?
 

ika

News
Μηνύματα
13.976
Reaction score
12.963
Μόλις το δοκίμασα σε pc και δουλεύει. Αλλά γιατί τέτοιο σε pc?
Για το streamer έλεγα, αν μπορεί να συνδέσει για καλύτερα δίσκο USB, σε περίπτωση που δεν τον διαβάζει απ'ευθείας.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Για το streamer έλεγα, αν μπορεί να συνδέσει για καλύτερα δίσκο USB, σε περίπτωση που δεν τον διαβάζει
απ'ευθείας.
Αναγνωρίζει και παίζει (το tp link εχω)
 

Μηνύματα
485
Reaction score
586
Το auralic πηγα και το ακουσα....
το altair και vega έχουν dac. Το aries που ανέφερες είναι μόνο streamer, θέλει dac για να παίξει.
Μήπως θυμάσαι πιο άκουσες?
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Το δικό μου πρόβλημα πια , είναι η επιλογή streamer που να έχει τουλάχιστον ισάξιο dac του 851N.
Θα ήθελα να δω την Auralic αλλά νομίζω μόνο στην Αθήνα μπορεί να ακούσει κάποιος.
Αφού σε απασχολεί το θέμα dac, γιατί δεν παίρνεις ένα σκέτο transport streamer ώστε να το συνδέσεις στο dac της αρεσκείας σου? Θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και θα αναβαθμίζεις όποια συσκευή θα θεωρείς πως υστερεί.
 

Μηνύματα
485
Reaction score
586
θα ήθελα να έχω ένα μηχάνημα που να με καλύπτει αντί για δυο με μειονέκτημα την αναβάθμιση όπως σωστά γράφεις.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
θα ήθελα να έχω ένα μηχάνημα που να με καλύπτει αντί για δυο με μειονέκτημα την αναβάθμιση όπως σωστά γράφεις.
Πρέπει να ανέβεις αρκετά ψηλά όμως για μηχάνημα με καλλίτερο ντακ
 

Μηνύματα
485
Reaction score
586
για αυτό σκέφτομαι για auralic( Altair). Γενικά είμαι στο ψάξιμο μιας που δε θα προχωρήσω με τον nad.
 

I

iason

Guest
για αυτό σκέφτομαι για auralic( Altair). Γενικά είμαι στο ψάξιμο μιας που δε θα προχωρήσω με τον nad.
Auralic altair G1 είναι καλο μηχανάκι .
Το χαζεύω και εγώ.
Είναι streamer Dac.
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
το altair και vega έχουν dac. Το aries που ανέφερες είναι μόνο streamer, θέλει dac για να παίξει.
Μήπως θυμάσαι πιο άκουσες?
μοιαζουν και τα μπερδευω σορρυ, altair g1 ηθελα να πω.
 

Μηνύματα
485
Reaction score
586
Auralic altair G1 είναι καλο μηχανάκι
έτσι λένε και μάλιστα τρέχει και πολύ καλό app όπως σωστά έγραψε ο R3nos.
Υπάρχει και eq 20 περιοχών αν δε κάνω λάθος. Μπορείς να το πάρεις με δίσκο, γλυτώνεις τα βάλε-βγάλε.

Στα μείον είναι η αγορά ios τάμπλετ σε περίπτωση που δεν υπάρχει μιας και δε τρέχει android.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
έτσι λένε και μάλιστα τρέχει και πολύ καλό app όπως σωστά έγραψε ο R3nos.
Υπάρχει και eq 20 περιοχών αν δε κάνω λάθος. Μπορείς να το πάρεις με δίσκο, γλυτώνεις τα βάλε-βγάλε.
altair+dac=?€€€€
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
και roon ready παρακαλω!

οποτε μαγκες μου ουτε γλυτωνεις απο πολλα...
 

Μηνύματα
485
Reaction score
586
altair+dac
είναι ενσωματωμένο το dac. Δεν υπάρχει ψηφιακή έξοδος οπότε το παίρνεις (αν σου κάνει) και αυτό είναι. Δεν υπάρχει αναβάθμιση. Η τιμή καταλόγου είναι 2200ε. Δε γνωρίζω τι μπορεί να γίνει από κοντά...

 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Τελευταία αποκτήματα hifi είναι ο ολοκληρωμένος ενισχυτής CXA81 της cambridge audio με ηχεία audio monitor silver 500. Η μουσική βιβλιοθήκη μου αποτελείται απο FLAC αρχεία και βρίσκεται εγκατεστημένη σε ένα laptop elite book της HP. Εχω δοκιμάσει διάφορους media players foobar2000, vlc player, PLEX. O foobar 2000 μου δημιούργησε πρόβλημα στην αναπαραγωγη και τον εγκατέλειψα. Ο PLEX είναι πολυ καλός τον οποίο έχω εγκαταστήσει και στην LG OLED C9 μέσω οπτικής ίνας με τον ενισχυτή και ρυθμίζω τα τραγούδια απο την τηλεόραση. Επίσης, ο VLC player είναι πολύ καλός. Αυτό που δεν γνωρίζω είναι η διαφορά που θα έκανε ενας streamer επιπέδου bluesound node 2i η lime tree της Lindemann η.....κάποιος άλλος.
Δεν έχεις σετάρει σωστά τον foobar για αυτό σου έκανε πρόβλημα. Διάβασε εδώ: https://avclub.gr/forum/showthread.php/117351-Στήσιμο-Foobar?highlight=foobar
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.270
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top