Sub; SVS PB1000; ή καλύτερα xtz 12.17 ή Klipsch R-115SW;

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Πάρε ένα 12άρι χτζ και που ξέρεις..μπορεί κάποια στιγμή να τα κάνεις και 2. :)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
μια γρηγορη κατοψη, απεναντι απο τον καναπε στον τοιχο που γραφει υαλοτουβλο εχει το σετ TV...με ηχεια και τα (2?) sub θα μπουν σε ισοποση αποσταση απο τον ενισχυτη
Διαγώνια;
 






Μηνύματα
52
Reaction score
35
το svs γιατι το απερριψες, λογω κοστους;
Ωραία τα svs δεν λέω.. Έχουν και μεταπωλητικη αξία...
Και εγω το ιδιο διλημμα είχα...
Αλλα λέω κάνει 900 το ματ sb 2000 και 1000 το glossy και χίλια το pb2000 το ματ.
Και λέω δεν παίρνω το xtz που είναι και 200 με 300 ευρώ φτηνότερο και glossy χρώμα έχει και 700 rms εχει και 2 σφουγγάρια που φραζουν τις τρύπες έχει οπότε το κάνεις κλειστό και ανοιχτό ανάλογα με το τι ακούς και έχει και 2-3 εκουαλαιζερ απλά η παραμετρικά και xlr εισόδους κτλ κτλ?
Svs δεν έχω ακούσει ποτέ αρα μέτρο σύγκρισης δεν θα είχα άρα το xtz θα ακουγόταν τέλειο σαν πρώτο σοβαρο sub...
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Ωραία τα svs δεν λέω.. Έχουν και μεταπωλητικη αξία...
Και εγω το ιδιο διλημμα είχα...
Αλλα λέω κάνει 900 το ματ sb 2000 και 1000 το glossy και χίλια το pb2000 το ματ.
Και λέω δεν παίρνω το xtz που είναι και 200 με 300 ευρώ φτηνότερο και glossy χρώμα έχει και 700 rms εχει και 2 σφουγγάρια που φραζουν τις τρύπες έχει οπότε το κάνεις κλειστό και ανοιχτό ανάλογα με το τι ακούς και έχει και 2-3 εκουαλαιζερ απλά η παραμετρικά και xlr εισόδους κτλ κτλ?
Svs δεν έχω ακούσει ποτέ αρα μέτρο σύγκρισης δεν θα είχα άρα το xtz θα ακουγόταν τέλειο σαν πρώτο σοβαρο sub...
σωστη μου ακουγεται η σκεψη σου και σιγουρα η διαφορα στη τιμη δεν ειναι αστεια.
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Έχω και την εντύπωση ότι παιζει πολύ ωραία το xtz, κανει αυτό που πρέπει να κάνει και το κάνει καλά.
Μένει ένα τεστ σε ίδιο χώρο με ίδιο υλικό απέναντι σε ένα svs.
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
ειμαι και γω πολυ περιεργος δεοδμενου οτι το κοιταζω το svs και δεν θα με χαλαγε να γλιτωσω μερικα χρηματα :)
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Ποιος θα βάλει τα μετρητικά όργανα για το review;
 









ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.172
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top