Subwoofer & Audyssey




Μηνύματα
115
Reaction score
32
Τι προσπαθείς να πετύχεις;
Αλλαξα θεση στο Subwoofer το εβγαλα απο την γωνια και η διαφορα ειναι αισθητη θελω να απομονοσω τελειως τους κραδασμους στο σπιτι. Το ειχα στη γωνια οπως θα δεις στην παραπανω φωτο που ποσταρα και το πηγα απεναντι ουσιαστικα διπλα στον καναπε.
 


Μηνύματα
115
Reaction score
32
Εχει γινει αλλαγη τοποθετησης στο Sub το απογευμα εχει παλι μετρησεις να δω πως συμπεριφερεται στη θεση αυτη.
 

Attachments


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
τις μετρήσεις που παίρνεις σε κάθε τοποθέτηση να τις σημειώσεις κ να μας τις δείξεις όλες μετά….
 


Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
πρεπει να το σκαλισεις λιγο για να το φερεις στον χωρο σου ακουστικα, αναλογα την ενταση που ακους...
 

Μηνύματα
2.372
Reaction score
3.571
πρεπει να το σκαλισεις λιγο για να το φερεις στον χωρο σου ακουστικα, αναλογα την ενταση που ακους...
Εφόσον ξέρεις και γίνεται, πες του ακριβώς τι να κάνει για να μην έχει κραδασμούς στο σπιτι..

Τι του λες να σκαλίσει, τις τριανταφυλλιές η τα μαρούλια?
 

Μηνύματα
115
Reaction score
32
Όλο το απόγευμα το Audyssey μου το βγάζει -12db. Λογικά είναι καθαρά θέμα χώρου και όχι μόνο θέμα τοποθέτησης. Δεν ασχολούμαι άλλο κουράστηκα :thumbsdown: θα το αφήσω σε μια ενταση που μου αρέσει και τέλος.
 

Μηνύματα
95
Reaction score
222
Όλο το απόγευμα το Audyssey μου το βγάζει -12db. Λογικά είναι καθαρά θέμα χώρου και όχι μόνο θέμα τοποθέτησης. Δεν ασχολούμαι άλλο κουράστηκα :thumbsdown: θα το αφήσω σε μια ενταση που μου αρέσει και τέλος.
Αν σου το βγάζει -12, γιατί δεν χαμηλώνεις την ένταση από το sub;
 

Μηνύματα
27.023
Reaction score
24.954
Το αυτό.
Το -12 , είναι το όριο του audyssey.
Δεν ξέρεις αν θέλει περισσότερο κόψιμο ή αν αρκεί το -12 που δείχνει.
Κόψτο λίγο παραπάνω από το level του sub και τρέξε πάλι audyssey , να δείς που θα στο βγάλει.
 

Μηνύματα
3.066
Reaction score
8.808
Αφού έχεις κάνει τα περάματα σου και το σετ απ του σαμπ σου είναι στα -12db αν θέλεις να παίζει πιο δυνατά μη κάθεσαι και σκας ανέβασε τη ένταση του σαμπ και τέλειωνε μη πάθεις και κανένα εγκεφαλικό.
 

Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
Όλο το απόγευμα το Audyssey μου το βγάζει -12db. Λογικά είναι καθαρά θέμα χώρου και όχι μόνο θέμα τοποθέτησης. Δεν ασχολούμαι άλλο κουράστηκα :thumbsdown: θα το αφήσω σε μια ενταση που μου αρέσει και τέλος.
ε ναι, βασικο.

χαμηλωσε την ενταση του sub

το app το πηρες ;
 
Last edited:

Μηνύματα
115
Reaction score
32
ε ναι, βασικο.

χαμηλωσε την ενταση του sub

το app το πηρες ;
Σήμερα έκανα με την εφαρμογή ισοστάθμιση και είχα τα εξής αποτελέσματα.
 

Attachments




Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
αν εχεις δυνατοτητα να βαλεις καπου αλλου το sub....
.... για να παιζει καλυτερα χωρις πολυ eq θαναι καλυτερα ...

το πρασινο γραφημα ειναι πως παιζει χωρις eq
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.191
Μηνύματα
2.855.610
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top