svs pb1000 pro vs xtz 12.17 edge

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Τιμή που το έχεις βρει ?
750 περίπου με τα μεταφορικά. Αλλά εμπιστεύεσαι να στείλεις χρήματα μπροστά χωρίς να το ακούσεις? και χωρίς paypal?
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Για να κάνε μία ερώτηση εδώ αν το στέλνουν Ελλάδα και πόσα είναι τα μεταφορικά γιατί η τιμή είναι καλή.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Για να κάνε μία ερώτηση εδώ αν το στέλνουν Ελλάδα και πόσα είναι τα μεταφορικά γιατί η τιμή είναι καλή.
Θανάση ρώτησα ήδη. Η τιμή είναι με τα μεταφορικά, τα οποία είναι περίπου 30Ε. Το πρόβλημα είναι ότι είναι αγγελία από ιδιώτη και όχι από κάποιο μαγαζί. Επίσης στην αγοραπωλησία δεν εμπλέκεται κάποιος τρίτος, όπως το ebay, ή το paypal. Δίνεις τα λεφτά και αν δεν στο στείλει, ή αν το στείλει και δεν παίζει, άντε να βρεις άκρη μετά.
 


Μηνύματα
243
Reaction score
40
Για να κάνε μία ερώτηση εδώ αν το στέλνουν Ελλάδα και πόσα είναι τα μεταφορικά γιατί η τιμή είναι καλή.
σορρυ Θανάση, η απάντηση μου αφορά τον Γερμανό και την αγγελία. Όχι δεν έχω μιλήσει με τον πωλητή στην συγκεκριμένη αγγελία, αν και την είχα βρει.
Μήπως να κοιτάξεις τα power buy ?
Τι ναι αυτό?
 


Μηνύματα
449
Reaction score
379
Αφού βρε σκέφτεσαι να ανεβάσεις το budget τόσο, γιατί δε χτυπάς τα 2 XTZ που είναι και από μέλος του φόρουμ;;

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, δεν έχω καμία σχέση με τον πωλητή, απλά αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα τα είχα πάρει.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Αφού βρε σκέφτεσαι να ανεβάσεις το budget τόσο, γιατί δε χτυπάς τα 2 XTZ που είναι και από μέλος του φόρουμ;;

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, δεν έχω καμία σχέση με τον πωλητή, απλά αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα τα είχα πάρει.
κάτσε ακόμα στο σκέφτομαι είμαι, μέχρι να αποφασίσω έχω δρόμο ακόμα...
Μήπως να κοιτάξεις τα power buy ?
να σου πω την αλήθεια και το Monolith 12΄΄ με ψήνει αρκετά, αλλά αν μπορέσω να βρω στα ίδια χρήματα demo το svs pb2000, μάλλον θα προτιμήσω το δεύτερο.
 
Last edited:


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
ναι το έχω δει, αλλά νομίζω ότι είναι δυστηχώς εκτός μπάτζετ

ναι το ξέρω το δεύτερο είναι must για την περίπτωσή μου. Πάντως το svs 2000pro που άκουσα χτες μου άρεσε, αν έχω παρόμοιο αποτέλεσμα με 2 10pro ευχαριστημένος θα είμαι.

κάλα με εσένα τι να απαντήσω, ότι σκέφτομαι 2x pb1000pro? Mε 4x pb4000 δε τολμώ ούτε να φανταστώ τι θα γίνεται στο σπίτι σου.
Αν έχει φτάσει στο σημείο να κοιτάς pb2000pro βάλε στο παιχνίδι και αυτό


τελική τιμή με μεταφορικά στη πόρτα σου.
και eisa award 2020-21 best product αν έχει κάποια σημασία....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
@Blade77 εξακολουθώ να διαφωνώ με το σκεπτικό σου
πλέον έχεις σχεδόν διπλασιάσει το μπάτζετ και εξακολουθείς να κοιτάς για 1 sub

κάνεις λάθος
ο χώρος σου είναι μεγάλος....
το 1 sub είναι ακατάλληλο για τον χώρο σου....όσο μεγάλο και αν έχεις σκοπό να πάρεις
το 1 πιο ισχυρό sub δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα περισσότερο από ένα κλικ ''μικρότερο'' μοντέλο
οι διαφορές είναι στις στάθμες και στην πιο χαμηλή απόκριση....

τι να τα κάνεις όμως αυτά...όταν οι ιδιορρυθμοί του χώρου σου θα κάνουν μοτοκροςς πάνω κάτω
και δεν θα ισιώνουν με τίποτα και άρα θα ακούς τα μισά μπάσα από αυτά που θα έπρεπε σε ότι να ναι στάθμες?


συμβουλή
κοίταξε πρώτα να κατασταλάξεις στο μπάτζετ σου....και να μας πεις τι έχεις σκοπό (και ΑΝ ) να δαπανήσεις ξανά για sub στο άμεσο μέλλον
και μετά να κάνουμε συζήτηση για το τι είναι σωστό να πάρεις
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
@Blade77 εξακολουθώ να διαφωνώ με το σκεπτικό σου
πλέον έχεις σχεδόν διπλασιάσει το μπάτζετ και εξακολουθείς να κοιτάς για 1 sub

κάνεις λάθος
ο χώρος σου είναι μεγάλος....
το 1 sub είναι ακατάλληλο για τον χώρο σου....όσο μεγάλο και αν έχεις σκοπό να πάρεις
το 1 πιο ισχυρό sub δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα περισσότερο από ένα κλικ ''μικρότερο'' μοντέλο
οι διαφορές είναι στις στάθμες και στην πιο χαμηλή απόκριση....

τι να τα κάνεις όμως αυτά...όταν οι ιδιορρυθμοί του χώρου σου θα κάνουν μοτοκροςς πάνω κάτω
και δεν θα ισιώνουν με τίποτα και άρα θα ακούς τα μισά μπάσα από αυτά που θα έπρεπε σε ότι να ναι στάθμες?


συμβουλή
κοίταξε πρώτα να κατασταλάξεις στο μπάτζετ σου....και να μας πεις τι έχεις σκοπό (και ΑΝ ) να δαπανήσεις ξανά για sub στο άμεσο μέλλον
και μετά να κάνουμε συζήτηση για το τι είναι σωστό να πάρεις
έχεις δίκιο, έχω αγχωθεί με το όλο θέμα και δε ξέρω τι να κάνω.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Συγνώμη βρε παιδιά απ' ότι καταλαβαίνω ο @Blade77 θέλει να πάρει για αρχή το svs sb2000 pro που έχει περίπου 1000 ευρώ, και εσείς του προτείνεται να πάρει με αυτά τα λεφτά δύο.
Δηλαδή αν πάρει τώρα το ένα και μετά το άλλο που είναι το πρόβλημα, ότι θα ακούει για λίγο διάστημα χάλια, γιατί θα του κάνουν παράπονα οι τοίχοι.
Όποιο και να επιλέξει στο χιλιάρικο θα είναι ικανοποιητικό φυσικά με τη προϋπόθεση να πάρει και δεύτερο.
Αν τώρα δε σκέφτεται να δώσει άλλα λεφτά για σαμπ ΟΚ να πάρει τα δύο στο χιλιάρικο.
Φιλικά.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Πώς ξέρεις ότι είναι καλύτερο το svs από το μονόλιθ?
Δε το ξέρω. Απλώς το έχω ακούσει, ενώ το άλλο όχι. Φαντάζομαι ότι είναι παρόμοια στην απόδοση. Και μου αρέσει και το app.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
έχεις δίκιο, έχω αγχωθεί με το όλο θέμα και δε ξέρω τι να κάνω.
σιγά μην ανεβάσεις και δέκατα από το ζόρι :laugh:
 


Μηνύματα
243
Reaction score
40
Συγνώμη βρε παιδιά απ' ότι καταλαβαίνω ο @Blade77 θέλει να πάρει για αρχή το svs sb2000 pro που έχει περίπου 1000 ευρώ, και εσείς του προτείνεται να πάρει με αυτά τα λεφτά δύο.
Δηλαδή αν πάρει τώρα το ένα και μετά το άλλο που είναι το πρόβλημα, ότι θα ακούει για λίγο διάστημα χάλια, γιατί θα του κάνουν παράπονα οι τοίχοι.
Όποιο και να επιλέξει στο χιλιάρικο θα είναι ικανοποιητικό φυσικά με τη προϋπόθεση να πάρει και δεύτερο.
Αν τώρα δε σκέφτεται να δώσει άλλα λεφτά για σαμπ ΟΚ να πάρει τα δύο στο χιλιάρικο.
Φιλικά.
Θανάση ωραία το έθεσες. Λοιπόν το σίγουρο είναι ότι είτε δώσω 750 για το PB1000pro είτε 1100 για το PB2000, τα χρήματα για το δεύτερο θα αργήσω πάαααρα πολύ να τα μαζέψω. Από εκεί ξεκίνησε και η λογική μου, αφού θα είμαι με 1 sub για μεγάλο διάστημα, καλύτερα να προσπαθήσω να πάω στο μεγαλύτερο. Επίσης στην ultimate που είδαν τον χώρο μου είπαν ή ένα μεγάλο ή δύο μικρά(δε ξέρω κατά πόσο μπορείς να εμπιστευτείς τους πωλητές, αλλά λέμε τώρα..)
σιγά μην ανεβάσεις και δέκατα από το ζόρι :laugh:
όχι ρε απλώς για μένα είναι πολλά τα λεφτά και θέλω να πιάσουν τόπο. Δέκατα να κάνω, covid να μην κολλήσω μέχρι να εμβολιαστώ..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Θανάση ωραία το έθεσες. Λοιπόν το σίγουρο είναι ότι είτε δώσω 750 για το PB1000pro είτε 1100 για το PB2000, τα χρήματα για το δεύτερο θα αργήσω πάαααρα πολύ να τα μαζέψω
άρα δεν παίρνεις 1 με τα λεφτά αυτά που θα μαζέψεις τώρα

Επίσης στην ultimate που είδαν τον χώρο μου είπαν ή ένα μεγάλο ή δύο μικρά
εύχομαι να μη σου το είπαν αυτό...>:(>:(>:(
κ να μην κατάλαβες καλά
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
άρα δεν παίρνεις 1 με τα λεφτά αυτά που θα μαζέψεις τώρα
το παίρνω άμα το παραγγείλω από έξω.

εύχομαι να μη σου το είπαν αυτό...>:(>:(>:(
ή να μην κατάλαβες καλά
το ήξερα ότι δεν έπρεπε να το γράψω. Και όμως.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.595
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top