Taiyo Yuden τέλος

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Πως εξηγείται αυτό;
Έχουν μπασατη επίστρωση ρε...τι δεν καταλαβαίνεις?
Αλλά θέλουν προσεχτικό ταιργιασμα με καλώδια και πολυπριζο, αλλιώς θα ακουστούν πιο πριματα..
Πού να καταλάβεις εσύ από αυτά...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.440
Reaction score
50.531
Ακούτε διαφορές στις μάρκες cd; :o
- όχι , ενώ στις κασέτες υπάρχουν εύκολα ακουστές διαφορές . . . εξ΄ού και η συμπάθεια που τρέφουμε κάποιοι προς αυτές
 





Μηνύματα
1.721
Reaction score
777
Παντως αν ακουει καποιος διαφορες στα διαφορα φρεσκογραμμενα διαφορα επωνυμα μοντελα δισκων cd-r...
Πρεπει να πετάξει το cdplayer !!!!
:lolsign:

Παλιωσε και κανει λαθη
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.583
Reaction score
27.918
Πραγματικά που προκαλεί μεγάλη έκπληξη που ακόμα υπάρχει κόσμος που ασχολείται με CD-Rs.

Εγώ το player το έβγαλα ακόμα και από το αμάξι.

Τώρα τα της ποιότητας ανάμεσα στους πλαστικούς δίσκους που κοστίζουν ελάχιστα cents και πωλούνται σαν πλάκα χρυσού το αφήνω ασχολίαστο.
Μία βόλτα πολύ παλιά στην τότε Digital Press στη Μεσογείων (κόστος παραγωγής δίσκου τότε 0.12€ στην Ελλάδα, στην Κίνα τώρα δεν τολμώ να σκεφτώ), μου έλυσε όλες τις απορίες στο πως πρέπει να αντιμετωπίζω το συγκεκριμένο πλαστικό δισκάκι.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.721
Reaction score
777
Πραγματικά που προκαλεί μεγάλη έκπληξη που ακόμα υπάρχει κόσμος που ασχολείται με CD-Rs.
Γιατί το λες αυτό; Τα players είναι πολύ χρήσιμα και επιφορτίζονται με τη δύσκολη δουλειά να γεμίζουν το χώρο στο rack ;).
Οπότε τους γράφεις και κανένα cd-r για ξεκάρφωμα.

(Δίκιο έχεις φυσικά και αν δεις στις αγγελίες, τα players δεν κουνιόνται με τίποτα, οπότε ανάλογα πάνε και τα δισκάκια).
Θυμάμαι τελευταία φορά αγόρασα 50 cd-r το 2007 και έχω ακόμα 49 από αυτά.:gamer:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.583
Reaction score
94.462
Τι μάρκα φιλαράκι; :)
 

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Τα καλύτερα όλων σε καλή τιμή ήταν αυτά...

View attachment 120287

24 καράτια χρυσό.
Εχω ακόμα καμιά 200αρια.

Μετά από αυτά τα Fuji, και από αυτά έχω ακόμα.

Στα φτηνά τα TY ήταν πράγματι απλά αξιοπρεπή.

Αν θέλεις σήμερα να παρεις κατι αξιόλογο παρε MediaRange

https://www.mediarange.de/en/products/cd_dvd_bluray/cd/cd_r_80/index.pmode/modul,
24 καράτια χρυσό.
Εχω ακόμα καμιά 200αρια.

Μετά από αυτά τα Fuji, και από αυτά έχω ακόμα.

Στα φτηνά τα TY ήταν πράγματι απλά αξιοπρεπή.

Αν θέλεις σήμερα να παρεις κατι αξιόλογο παρε MediaRange

https://www.mediarange.de/en/produc...r_80/index.pmode/modul,detail,744/index.pmode
Επανερχομαι με το θεμα των cd-r και εχω να αναφερω τα εξης,Οπως ανεφερα τα forever plus αποδειχθηκαν καλυτερα απο τα Tayio Yuden,αποφασισα να δοκιμασω και τα mediarange τα οποια ειναι με ταχυτητα 12Χ και μπορουν να αντιγραφουν και σε cd-recorder.Εγραψα μερικα κομματια με χρηση υπολογιστη και αφου τα ακουσα με 2 φιλους μεσα στο αυτοκινητο τυχαια και ασχετοι με τον χωρο,σε συγκριση με τα forever plus ακουγοταν ακομη πιο καθαρα ,κατι στο οποιο ολοι συμφωνησαν, αν και πολυ μικρη η διαφορα ηταν ακουστη!Ευχαριστω για την βοηθεια και σιγουρα πλεον θα με συντροφευουν τα συγκεκριμενα δισκακια οσο θα υπαρχουν.Επισης ενας λογος που ισως τα κανει καλυτερα ειναι μια κριτικη που διαβασα στο Amazon:very impressed with these discs. Not only are almost unique in that they are printable AND Audio CD Recorder Compatible, but they perform very well on my CD quality checking program, having zero C2 errors (which is essential) and a slightly lower C1 error rate even than Verbatim, the gold standard for CD-R's. Please remember that these CD's are designed for Audio CD Recorders because they have a special code that the CD Recorder recognises and there has been a royalty paid on each disc. If you are using a PC or Mac you'd be better off with the ordinary CD-Rs MediaRange MR203 CD-R Disc 52x 700 mb (100 Piece) as they work out cheaper as there is no royalty to be paid.
 

Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Έχω καμία 50άδα Taiyo Yuden σε περίπτωση που ενδιαφέρουν κάποιον χρήστη..
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.652
Έχω καμία 50άδα Taiyo Yuden σε περίπτωση που ενδιαφέρουν κάποιον χρήστη..
Άνοιξε αγγελία, όχι εδώ.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.817
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top