Tannoy Gold

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Και πάλι πλέον δεν ακούγεται τίποτα και δεν ξέρω αν πρέπει να κατηγορήσω το ηχείο για αυτό γιατί ξαναλέω χωρις σήμα στην είσοδο δεν ακούγεται το παραμικρό.
Επίσης η διασπορά είναι πολύ καλή γιατί με το tweeter 20 πόντους πάνω απο το αυτί μου με τις βάσεις δεν μου λείπει το παραμικρό.

Προσωπικά τα απολαμβάνω με τις υψηλές στο +1 και ίσως καταλήξω με τις χαμηλές στο -2 αλλά αυτό θα το δούμε.

Το χαμηλό δεν θα ταρακουνήσει τα έπιπλα αλλά είναι εκεί όπως πρέπει χωρίς να κουράζει.

Γενικά είναι γλυκόηχα με τις υψηλές στο +1 και ξεφεύγουν απο το στεγνό monitor ήχο χωρίς να κουράζουν.
Πού ομορφος ο χωρος σου !!!:hi:
Σ ευχαριστώ!
 
Last edited:


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
View attachment 153923
Πρώτα απο όλα να ξεκαθαρίσω οτι χωρίς σήμα στην είσοδο αυτό που ακούς με το αυτί κολλημένο στο tweeter είναι αμελητέο έως ανύπαρκτο και σε καμία περίπτωση δεν γίνεται αντιληπτό όσο κοντά και αν επιλέξεις να έχεις τη θέση ακρόασης.

Δεύτερον είναι πολύ ευαίσθητα.Με το ρυθμιστικό παρά τέταρτο και την ένταση στο πι σι στο ένα πέμπτο έχεις ξεπεράσει κατα πολύ το όριο του δεν ενοχλώ τους γύρω μου.
View attachment 153928 View attachment 153929
Και τα minidisk σε περίοπτη θέση ωραίος.
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Πολύ καλή δυναμική περιοχή είναι ξεκάθαρα τα οφέλη του μεγάλου ενισχυτή!!!!!

Δηλώνω ενθουσιασμένος.

Θα ήθελα να κατεβαίνουν λίγο πιο χαμηλά για τον τόσο όγκο που έχουν αλλά πραγματικά ίσως να φταίει ο χώρος.

Εχω την αίσθηση βέβαια οτι απο το pass trought θα μπορείς να οδηγήσεις sub χωρίς πρόβλημα!
Umik δεν υπαρχει για μέτρηση;
Οχι....
 
  • Like
Reactions: PPG




Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Επειδή θα κάνω μ@λακία μη χαλάω λεφτά υπάρχει περίπτωση να τα ταιριάξω αξιοπρεπώς με sub?

Δυο sunfire hrs 8 που είχα δεν κατάφερα ποτέ να τα φέρω με τα proac ebs και έφυγαν νύχτα.

Φυσικά πρόκειται για άλλο χώρο πλέων.

Ενα 8αρι jbl που έχω μου βρομίζει τον ήχο με το που το βάζω.

Εχω και ενα crystal audio 12αρι και έχω πάρει και ένα σετ ψηφιακό ενισχυτή 500βατ και κάθεται μήπως φτιάξω κάτι.
 


Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Όχι έχω κατασταλάξει στο χώρο που τα είχα εδώ και χρόνια!
Δεν υπάρχει ανάγκη για σαμπ!
Στα tannoy μου λείπει λίγο όμως το χαμηλό!
 








Μηνύματα
842
Reaction score
714
Καλησπέρα!
Δεδομένου πως η συζήτηση κόπηκε λίγο απότομα, τελικά ποιο είναι το συμπέρασμα σε σχέση με αυτά τα ηχεία και ιδιαίτερα με τα 8 gold;
Είναι καλά ηχεία; Υπάρχουν καλύτερες επιλογές από αυτά σε αυτή την τιμή; 230 το ένα τα βλέπω.
 


Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Καλησπέρα!
Δεδομένου πως η συζήτηση κόπηκε λίγο απότομα, τελικά ποιο είναι το συμπέρασμα σε σχέση με αυτά τα ηχεία και ιδιαίτερα με τα 8 gold;
Είναι καλά ηχεία; Υπάρχουν καλύτερες επιλογές από αυτά σε αυτή την τιμή; 230 το ένα τα βλέπω.
Στα λεφτά που θες να δώσεις υπάρχουν αυτά:

τα οποία ειναι παραπάνω απο εξαιρετικά.
 
Last edited:


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.097
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top