Tannoy Gold






hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Μα είναι στερεό το άλμπουμ MQA. Τι να το κάνω upmix δεν λέει. Αν το έχει dolby atmos θα το ακουσω και με τα 7 ηχεία.
 




Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Μα είναι στερεό το άλμπουμ MQA. Τι να το κάνω upmix δεν λέει. Αν το έχει dolby atmos θα το ακουσω και με τα 7 ηχεία.
7 ηχεία? Ακόμα χειρότερα. Να έχεις 7 ηχεία και να ακούς στερεό είναι κακούργημα.
Ναι, φυσικά να κάνεις upmixing.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.665
Reaction score
28.004
Δικαιολογίες, άσε που δεν καίνε τίποτα. 😋

Το Home Cinema φέτος έχει δουλέψει περισσότερο από πέρσι. Με τις αλλαγές που έχω κάνει (όχι στο Home Cinema) είμαι μόνιμα -30% σε κατανάλωση από πέρσι. Και δεν έχω αλλάξει απολύτως τίποτα στον τρόπο ζωής προς το χειρότερο. Αντίθετα, προς το καλύτερο. 🙂

Δεκέμβριος - Ιανουάριος και Φεβρουάριος είναι -30% στις kWh.

Βάλτε immersive λέμε. Και upmixing. :) :superman:
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.128
Reaction score
18.914
Έχω ρίξει κι εγώ πολύ τη σπατάλη.. 8-)
Έκλεισα τα sub, :lolsign:

Δεν ανοίγω όσο άνοιγα τον υπ/στή (όλη την ημέρα τον είχα on) αλλά ''παιζω'' πολύ με το ipad, τα βράδια αντί να πέφτω με τα μούτρα στις ταινίες ζωγραφίζω ή ''καίγομαι'' αν το επιτρέπει ο καιρός με το τηλεσκόπιο.. ;)
Έκανα ένα πείραμα αλλαγής ρουτίνας με την ευκαιρία και δεν μου έχει κακοπέσει καθόλου..
Ίσως να το είχα ανάγκη κιόλας.. :whistling:

Off topic..
Συνεχίστε..
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Εγώ πάλι ακούω περισσότερο στο γραφείο στο σπίτι οπότε δεν χαίρομαι όσο θα ήθελα τα Tannoy και τον Marantz Cinema 60. Τώρα που θα αλλάξω δουλειά και θα πρέπει να βρίσκομαι σε γραφείο θα ξενερώσω και να δω που θα ακούω όλη μέρα. Μάλλον αυτοκίνητο, mp3 player, κινητό κτλ.
 




hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Εμενα δεν το εχουν κανει αυτο ακομα και αν τα τσιτωνω. Παντως το gain το εχω στο μηδεν ποτε στο 12+.
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.338
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top