Technics SL-1200 CLUB



Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Καπου υπαρχει και η αποδειξη απο το καινουργιο καπακι που ειχα αγορασει απο αυτους.... Αν τη βρω θα την ανεβασω να δειτε τιμη !
 

Μηνύματα
842
Reaction score
714
Καπου υπαρχει και η αποδειξη απο το καινουργιο καπακι που ειχα αγορασει απο αυτους.... Αν τη βρω θα την ανεβασω να δειτε τιμη !
68€ εγώ πάντως τον Δεκέμβρη από Θεσσαλονίκη. Τώρα έχει ακριβύνει και άλλο.
 




Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Σήμερα προσπάθησα τηλεφωνικώς να παραγγείλω μερικά ανταλλακτικά για το 1200 ...
Ο επίσημος αντιπρόσωπος όπως με ενημέρωσε η κυρία διαθέτει τα ανταλλακτικά του ΜΟΝΟ σε εξουσιοδοτημένους συνεργάτες-επισκευαστές με το ανάλογο βέβαια καπέλο στην τιμή.
Και ας έχει κάποιος κατάστημα δηλαδή που φτιάχνει τηλεοράσεις ή στέρεα δεν μπορεί να αγοράσει απο τον αντιπρόσωπο τα ανταλλακτικά.
Μα τι πολιτική είναι αυτή ? Τι κόλπο για να μας τα παίρνουν ακόμα πιο χοντρά ?
 

Μηνύματα
842
Reaction score
714
Σήμερα προσπάθησα τηλεφωνικώς να παραγγείλω μερικά ανταλλακτικά για το 1200 ...
Ο επίσημος αντιπρόσωπος όπως με ενημέρωσε η κυρία διαθέτει τα ανταλλακτικά του ΜΟΝΟ σε εξουσιοδοτημένους συνεργάτες-επισκευαστές με το ανάλογο βέβαια καπέλο στην τιμή.
Και ας έχει κάποιος κατάστημα δηλαδή που φτιάχνει τηλεοράσεις ή στέρεα δεν μπορεί να αγοράσει απο τον αντιπρόσωπο τα ανταλλακτικά.
Μα τι πολιτική είναι αυτή ? Τι κόλπο για να μας τα παίρνουν ακόμα πιο χοντρά ?
Χαίτετε!
Τα είπα εγώ. Η κυρία συνεχίζει να δίνει πάσες σε συγκεκριμένα εργαστήρια.
 

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Αυτό είναι πολιτική της εταιρίας ? Έχει κάποια λογική η μπορεί κάποιος να απαιτήσει να αγοράσει ανταλλακτικά απο αυτούς για να το φτιάξει πχ μόνος του ? Η μαμά αλήθεια στο japan τι λέει ?
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.457
Reaction score
50.618
Technics SL-1210 GR with Timestep EVO GR





Για όλους εμάς στην Ελλάδα που θέλουμε το νέο πικάπ της Technics, το μαύρο Technics SL-1210 GR, υπάρχει πια τρόπος να το αποκτήσουμε από την Τimestep και μάλιστα αναβαθμισμένο.
Η Timestep από την Αγγλία αναβαθμίζει γνωστά πικάπ. Θύμα της αυτή τη φορά το καινούριο και προσιτό SL-1200 GR που στη μαύρη όψη του ονομάζεται SL-1210 GR. O σχεδιαστής της Timestep, ο Dave Cawley, πήρε ένα Technics SL-1210 GR με αποτέλεσμα να γίνει Timestep EVO GR.

Ανάμεσα στα «πειράγματα» του αρχικού Technics SL-1210 GR έχουμε βελτιωμένο βραχίονα και βελτιωμένο τροφοδοτικό. Όπως λέει ο ίδιος ο βραχίονας του Technics SL-1210 GR δεν είναι αυτό που λέμε “audiophile”, έτσι αντικατέστησε στον βραχίονα αυτό με τον TecnoArm της Michell.

Έτσι το πικάπ αποκτά χαμηλότερη συχνότητα συντονισμού και το αντίβαρο για το ζύγισμα είναι πιο καλό ώστε να δέχεται ακόμη και την υψηλής εξόδου κεφαλή κινητού πηνίου Denon DL-110. Το τροφοδοτικό επίσης του Technics SL-1210 GR δεν είναι καθώς πρέπει αφού παρουσιάζει θόρυβο.

Το νέο του EVO GR είναι γραμμικό και εξωτερικό και επομένως με λιγότερο θόρυβο έχοντας επίχρυσα βύσματα Neutrik. Το νέο SL-1210 της Technics με τις αναβαθμίσεις Timestep EVO GR είναι πια διαθέσιμο σε εξαιρετικά προσιτή τιμή.


http://www.hxoseikona.gr/nea/5412-timestep-technics-sl-1210-gr-with-timestep-evo-gr.html
 




PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Εδώ οι λογικές τιμές... έχω έχω!
Total cost of turntable & tonearm package: £2,716.00
http://hifipig.com/new-timestep-evo-gr-turntable-announced/
Ναι αλλά το τροφοδοτικό έχει επίχρυσα βύσματα.
Ένα τροφοδοτικό του πωπού και το χρεώνουν 540 ευρώ. :smg:
Όσο ένας ολοκληρωμένος ενισχυτής!!!
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.579
50 χρόνια να το αφήσεις να γυρνάει, έτσι ακίνητο παραμένει το στροβοσκόπιο, εκτός κι αν παίζεις με το πιτς. ;)

 


tsiftis

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
564
Reaction score
49
Το λαδάκι που πρέπει να βάλεις στον άξονα του πικάπ μετά από κάποια χρόνια, ξέρει κανείς που θα το βρώ?
 

Μηνύματα
27.266
Reaction score
25.268
Δεν χρειάζεται ποτέ λάδι. Μην το κάνεις. Εγώ το έχω απο το 91 και δεν έχω βάλει ποτέ. !
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.961
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top