Telllas 4Mbit (Should I?????)

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Με λίγα λόγια, μην σας κουράσω

1) Έχω connex του ΟΤΕ στο 1Mbit και το δίμηνο ο λογ/σμος μου είναι περίπου €160-170
2) Η Tellas προσφέρει με €47 το μήνα (καθαρό τελικό ποσό, δίχως έξτρα πάγια και λοιπές χρεώσεις), 4mbit και δωρεάν αστικές κλήσεις.

Να το κάνω ? Ακούω απόψεις !!!
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Θελει και ερωτημα?
Και εγω το σκεφτομαι που εχω vivodi 2 mb και δυο γραμμες τηλ FULL L L U με 45 ευρω το μηνα (αοριστου χωρις δεσμευσεις)

Γιατι να μην εχω 4 mb και απεριοριστα αστικα υπερσατικα με 46 το μηνα ενω η vivodi μου δινει 10 ωρες δωρεαν με 2 mb ?
Απλα δεν εχουν δευτερη γραμμη τηλεφωνου και θα πρεπει να βαζω και να βγαζω το fax στο σπιτι οποτε φευγω. :(
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Σε κανα μισάωρο θα κάνω την αίτηση τηλεφωνικά.

Λένε πως υπογράφεις κάποια έγγραφα που σου φέρνει αντιπρόσωπος τους σπίτι σου και χωρίς να καταλάβεις τίποτα ή να κάνεις κάτι άλλο (δεν μένεις χωρίς τηλέφωνο ή internet ούτε στιγμή, εκτός από ίσως 2 ώρες...) κάποια στιγμή μετά από περίπου 10 μέρες η γραμμή γίνεται convert !!!

Details here --> http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=363&lang=2
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
Ειναι δωρεαν και οι υπεραστικες.
Το αν τα 4Μ θα ειναι οντως 4Μ ειναι κατι που περιμενω να δω,ειδικα στην αρχη μου φαινεται χλωμο.
Για τις χρεωσεις σε κινητα τηλεφωνα ξερουμε κατι;
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Mιλαγα εχτες μαζι τους και περναει το κεντρο τους απο εμενα...
Οποτε θα το σκεφτω... Θα αφησω να περασει λιγος χρονος μηπως και μου κανει καμια προσφορα η vivodi αλλιως θα την κανω με ελαφρα...
Βαζει ενας φιλος στην Πειραικη (Πειραια) και θελω να δω πως θα ειναι η γραμμη του... Αν δω οτι ειναι ολα καλα τοτε θα βαλω και εγω...

Η διαφορα ειναι οτι και εγω αν θελω προπληρωνω την vivodi για ενα χρονο και βαζω 4 mbit γραμμη με καπου στα 460 ευρω αν θυμαμαι καλα το χρονο και μου ερχεται το ιδιο σε τελικο ποσο οπως στο ZISTO αλλα αν πεσουν οι τιμες θα παρω τα @@ μου!
Ενω στο ZISTO στην Τελας ναι μεν κανεις συμβολαιο για ενα χρονο αλλα μπορεις με 150 ευρω να το σπασεις και αν πεσουν οι τιμες γινεται αναπροσαρμογη σε αυτο που πληρωνεις.

Αυτος ο λογος λοιπων + οτι σου δινει απεριοριστα αστικα και υπεραστικα με οδηγουν μαλλον στο να φυγω απο vivodi καποια στιγμη...
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Όντως είναι δωρεάν και οι υπεραστικές....

Πάντως VG για να πω την αλήθεια και 2.5M να είναι η ταχύτητα σε ώρες αιχμής δεν με χαλάει καθόλου .... :p

Για τα κινητά το ψάχνω τώρα
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Stelios said:
Όντως είναι δωρεάν και οι υπεραστικές....

Πάντως VG για να πω την αλήθεια και 2.5M να είναι η ταχύτητα σε ώρες αιχμής δεν με χαλάει καθόλου .... :p

Για τα κινητά το ψάχνω τώρα
Σε 10 μερες θα ξερουμε αφου ο φιλος που σας ελεγα εκανε εχτες συμβολαιο μαζι τους.
Αυτο που ειπες για το τηλ οτι μενεις δεν μενεις ουτε 2 ωρες χωρις τηλεφωνω ισχυει...
Συγνωμη vivodi αλλα δεν μου τα λες καλα τωρα τελευταια.............................

Δες και εδω τι χρεωση μου κανει... :(
Γλυτωνω το ΑΡΥΣ και μου το παιρνει νταβατζιλικη απο αλλου :x
http://www.avsite.gr/smf/index.php?topic=15217.msg187049#msg187049
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Εγώ έχω κάνει ήδη αίτηση, έχω υπογράψει το συμβόλαιο, έχει έρθει ο εξοφλητικός πΟΤΕ λογαριασμός κ περιμένω μέσα στις επόμενες μέρες να "ενεργοποιηθώ"...! :):)
Εγώ με πΟΤΕ τηλεφωνία + Τελλας 50% τηλεφωνία πρόγραμμα + dsl 768 Τελλάς πλήρωνα το 2μηνο γύρω στα 130 ευρώ. Τώρα θα δίνω μπορεί κ το ίδιο ή λιγότερο κ θα έχω "άπειρα" αστικά/υπεραστικά + 4mb dsl....
Προσωπικά λοιπόν πιστεύω ότι αξίζει 100%. :)
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Μιχάλη αυτό με την εκκαθάριση του ΟΤΕ με φοβίζει λίγο.....

Έχω 6μηνη δέσμευση, από 11/06/2006. Αν υποθέσουμε ότι αιτούμαι σήμερα TELLAS και ενεργοποιηθεί αρχές-μέσα Δεκεμβρίου, η εκκαθάριση του ΟΤΕ θα είναι όλα τα τηλέφωνα μέχρι εκείνη την στιγμή, το πάγιο και ο ένας μήνας?
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Κοιτάζοντας τον εξοφλητικό μου, ο πΟΤΕ κάνει το εξής φοβερό.
Με χρέωσε με όσα τηλ έχω κάνει μέχρι την ημέρα έκδοσης του λογαριασμού ΑΛΛΑ με χρεώνει κ με πάγιο 2μηνο μέχρι τέλος του δεκέμβρη! Δλδ, επειδή η διακοπή έγινε στις πρώτες μέρες του 2μήνου που ξεκινούσε, με χρέωσε με ολόκληρο το πάγιο! Φοβερός έτσι ? Δεν ασχολούμαι όμως, άντε γεια πΟΤΕ....
 


Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Nick, sorry δεν το είχα δει ......

Ξεκινάω διάβασμα... 6 σελίδες ! Υπάρχουν κάποια key points τα οποία να προσέξω?
 

Μηνύματα
1.494
Reaction score
0
Δεν στο είπα για να απολογηθείς, αλλά για να ενημερωθείς! :wink:

Key points : Μην τους μιλάς πολύ ώρα στο 13800 ! :lol: :lol: :lol: Πάρε το 801- που έχω μέσα και ζήτα redirect στις εγγραφές!
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Μιχάλης Κορ. said:
επειδή η διακοπή έγινε στις πρώτες μέρες του 2μήνου που ξεκινούσε, με χρέωσε με ολόκληρο το πάγιο!
Τααααααααα 'λεγε ο Νοστράδαμος :lol: Αν ξεμπερδέψεις με τους πΟΤΕδες, έστω και έτσι, καλά θα είσαι.
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
από όλα τα μηνύματα σας, δίνω απάντηση στο αρχικό μου ερώτημα το οποίο ήταν SHOULD I? Απάντηση --> You shouldn't..... YOU MUST do it !!!
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Ναι, αλλά επειδή πρέπει να το κάνεις χτες και το ρήμα must δεν έχει Αόριστο, έμπλεξε το θέμα :D
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Σου είχα αναφέρει ότι έχω ΟΤΕ, στο θέμα PPPoA & PPPoE και δεν με ξεστράβωσες !!!!!! Φταις και Θα μου πληρώσεις οποιοδήποτε κόστος προκύψει από την ακύρωση της σύνδεσης 8)
 

Μηνύματα
1.494
Reaction score
0
Σε 2 εβδομάδες το πολύ θα έχουμε αρκετοί ευελπιστώ σύνδεση...
Περίμενε λίγο ακόμα και θα έχεις καλύτερη εικόνα.

Από τον ΟΤΕ δεν το συζητάμε, πρέπει να φύγεις.

Η Forthnet στη περιοχή σου πότε δίνει γραμμή ? http://adslwizard.forthnet.gr/
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Yπάρχει δυνατότητα πρόσβασης ADSL στην περιοχή σας.

Αναμενόμενη κάλυψη μέσω ιδιόκτητου δικτύου FORTHnet: 01/01/2007

Αρ. τηλεφώνου: 210 68***** Είδος σύνδεσης: ISDN

Επωφεληθείτε σήμερα από τις απίθανες προσφορές στις υπηρεσίες FORTHnet ADSL και κερδίστε ταχύτητα, δωρεάν μήνες συνδρομής και ασυναγώνιστες τιμές.

Επιλέξτε τώρα συνδρομή FORTHnet ADSL 1Bill και συνδεθείτε άμεσα χωρίς κόπο και καθυστερήσεις.




Tελευταία ενημέρωση:23/11/2006
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Stelios said:
Σου είχα αναφέρει ότι έχω ΟΤΕ, στο θέμα PPPoA & PPPoE και δεν με ξεστράβωσες !!!!!! Φταις
Και εγώ την Forthnet LLU περιμένω!
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.736
Μηνύματα
2.874.385
Members
37.940
Νεότερο μέλος
papgeorge
Top