the living dead

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
και εγώ κάποτε είχα ακούσει εποχή dolby digital τη συμφωνική συναυλία των scorpions τοτε σε ντέμο της ηλεκτρονικής

όπου όπου πήγαινε το πλάνο της κάμερας ...άλλαζε αυτόματα ο ήχος...
αυτό είναι ή ρεαλιστικό ή όχι?
Αν βλεπεις ταινια,ναι.Αν ακους μουσικη,ΟΧΙ.
 

Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Αν βλεπεις ταινια,ναι.Αν ακους μουσικη,ΟΧΙ.
Αν πας σε ζωντανό event και γυρίσεις το κεφάλι, δεν ακούς διαφορετικά...? Με αυτό το σκεπτικό υποστήριξα παραπάνω ότι είναι ρεαλιστικό. Βέβαια, χάνεις τον μπούσουλα όπως τον γνωρίζουμε στο audio. Άλλο αυτό.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
Αν βλεπεις ταινια,ναι.Αν ακους μουσικη,ΟΧΙ.
εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι μια εξαίρεση στην ηχογράφηση της πλάσαρες λες και είναι κανόνας

καταλαβαίνεις κ εσύ ότι είπες μλκια αλλά θα χαλάσεις το γέλιο του άμπασου συνοδοιπόρου σου :lol: :lolsign:
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Οι ορθολογιστές σε καλημερίζουν ;)
Δεν υπάρχει ορθό και μη ορθό είναι θέμα γούστου πράγμα το οποίο πολλοί δεν το σέβονται, ο καθένας έχει πάρει τον δρόμο του σε αυτό το μονοπάτι το να υπάρχουν αφορισμοί δεν είναι ώριμο, σε αυτό τον χώρο βρισκόμαστε για να εκφράσουμε τη γνώμη μας σύμφωνα με τα γούστα μας και όχι για να βγάζουμε χολή και ειρωνίες.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Έτσι τοποθετήθηκαν τα μικρόφωνα στην προαναφερθείσα ηχογράφηση, η οποία έγινε σε εκκλησία.

566C250E-D0A0-43C6-9C9B-F5D4597A2999.jpeg


Ο στόχος ηταν να είσαι στο κέντρο των γεγονότων.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
πωωω ρε φίλε....:unsure::unsure: σου εκφράζω βαθύτατα τη συμπαράσταση μου...
αυτό δικαιολογεί τα πάντα...
από τόσο μικρός να ζεις αυτό το δράμα...
με συγχωρείς, δε το ήξερα!!:hi::hi:
σε ευχαριστώ καλό μου τοολανδρο
και εγώ θα στο πατσίσω με ένα ασβέστωμα όταν έρθει η ώρα να φρεσκάρεις το σπίτι :laugh:
Έτσι τοποθετήθηκαν τα μικρόφωνα στην προαναφερθείσα ηχογράφηση, η οποία έγινε σε εκκλησία.

View attachment 160061

Ο στόχος ηταν να είσαι στο κέντρο των γεγονότων.

ααα την ξέρω αυτήνα την ηχογράφηση....
υπάρχει και έκδοση με τα μικρόφωνα στα κούτσουρα για τους 2κάναλους:p :lol:
 

Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Καλημέρα στους Ιεροεξεταστές του του δικάναλου
Οι ορθολογιστές σε καλημερίζουν ;)
Δεν υπάρχει ορθό και μη ορθό είναι θέμα γούστου πράγμα το οποίο πολλοί δεν το σέβονται, ο καθένας έχει πάρει τον δρόμο του σε αυτό το μονοπάτι το να υπάρχουν αφορισμοί δεν είναι ώριμο, σε αυτό τον χώρο βρισκόμαστε για να εκφράσουμε τη γνώμη μας σύμφωνα με τα γούστα μας και όχι για να βγάζουμε χολή και ειρωνίες.
Κοίτα. Είναι πασιφανές ότι κάποιοι αντιμετωπίζουμε ουδέτερα ( όσο μπορούμε ) το ζήτημα. Χωρίς πάθη και ίσως αυτό να το εκλαμβάνετε σαν πάθος. Δεν είναι έτσι.
Όμως, είναι λάθος να προβαίνεις σε ένα χαρακτηρισμό και όταν σου απαντά κάποιος, να τον κατακρίνεις και να του κάνεις παρατήρηση ότι δήθεν σε κριτικάρει, ότι βγάζει χολή και ειρωνία.
Απο'κει και πέρα, γούστο μπορεί να είναι να ακούει κάποιος τονισμένες συχνοτικές περιοχές, να ακούει λαμπάτες χροιές και τα ρέστα. Πράγματι. Αλλά οι ανακρίβειες είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα, δεν βρίσκεις;
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
σε ευχαριστώ καλό μου τοολανδρο
και εγώ θα στο πατσίσω με ένα ασβέστωμα όταν έρθει η ώρα να φρεσκάρεις το σπίτι :laugh:
τίποτα χαρούλη,
αν το ασβέστωμα βοηθά τη ψυχική σου ηρεμία, θα σ αφήσω να κάνεις και τη πρόσοψη της πολυκατοικίας μου. :p
Προπάντων η υγεία σου Χάρη!
Μετά από τόσα χρόνια τοξικής έκθεσης σε λάθος ακούσματα, θα κάνω ότι μπορώ να σε βοηθήσω!
Γι'αυτό άλλωστε είναι οι φίλοι!:wink::wink:
 





Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Μόνο ο ννν ξέρει
Ετοιμαστηκαν να τα καψουν ολα και να τα κανουν πτανα-δεν τους βγηκε η ηχογραφηση! :lolsign:

εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι μια εξαίρεση στην ηχογράφηση της πλάσαρες λες και είναι κανόνας

καταλαβαίνεις κ εσύ ότι είπες μλκια αλλά θα χαλάσεις το γέλιο του άμπασου συνοδοιπόρου σου :lol: :lolsign:
Δεν ειπα μλκια.Δεν μου αρεσει ομως να ακουω μουσικη με την τηλεοραση ανοιχτη.Ή εσυ εχεις ακουσει ποτε οταν καποιος αγοραζει ηχοσυστημα να πηγαινει πακετο και η ΤΒ;:rofl:
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Κοίτα. Είναι πασιφανές ότι κάποιοι αντιμετωπίζουμε ουδέτερα ( όσο μπορούμε ) το ζήτημα. Χωρίς πάθη και ίσως αυτό να το εκλαμβάνετε σαν πάθος. Δεν είναι έτσι.
Όμως, είναι λάθος να προβαίνεις σε ένα χαρακτηρισμό και όταν σου απαντά κάποιος, να τον κατακρίνεις και να του κάνεις παρατήρηση ότι δήθεν σε κριτικάρει, ότι βγάζει χολή και ειρωνία.
Απο'κει και πέρα, γούστο μπορεί να είναι να ακούει κάποιος τονισμένες συχνοτικές περιοχές, να ακούει λαμπάτες χροιές και τα ρέστα. Πράγματι. Αλλά οι ανακρίβειες είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα, δεν βρίσκεις;
Η απάντηση δεν αφορά εσένα προσωπικά, αλλά κάποιους άλλους οι οποίοι νομίζουν ότι είναι παντογνώστες,
 

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Δλδ αν θες να δείς ένα live μία συναυλία και να την ακούσεις πολυκάναλα , δεν θα ανάψεις τηλεόραση?
Εγω όταν βλέπω ας πούμε james last live at the royal albert hall london βλέπω ή με tv ή με pj.
 

Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Η απάντηση δεν αφορά εσένα προσωπικά, αλλά κάποιους άλλους οι οποίοι νομίζουν ότι είναι παντογνώστες,
Να με συμπαθάς, παράθεση του δικού μου post είδα και απάντησα. ΟΚ!

Δλδ αν θες να δείς ένα live μία συναυλία και να την ακούσεις πολυκάναλα , δεν θα ανάψεις τηλεόραση?
Εγω όταν βλέπω ας πούμε james last live at the royal albert hall london βλέπω ή με tv ή με pj.
pj, εννοείς πιτζάμες?
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Δλδ αν θες να δείς ένα live μία συναυλία και να την ακούσεις πολυκάναλα , δεν θα ανάψεις τηλεόραση?
Εγω όταν βλέπω ας πούμε james last live at the royal albert hall london βλέπω ή με tv ή με pj.
Το εχω κανει μετρημενες φορες στα τοσα χρονια.Τα live απλα σπανια με τραβανε,λογω κακης ηχητικης ποιοτητας σε σχεση με μια στουντιακη παραγωγη-ως συνηθως.Αλλα και παλι,με το δικαναλο μια χαρα και φυσιολογικα μου ακουγεται,δεν αισθανομαι οτι μου λειπει κατι διοτι ολα ερχοντα απο τη θεση που τα βλεπεις.
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μόνο ο ννν ξέρει
είναι από τις σπάνιες φορές που θα συμφωνήσω μαζί σου.
Εντέλει, στο συγκεκριμένο αντικείμενο της διάχυσης και απορρόφησης, ίσως ο Γιάνννης να είναι μαζί με το κύριο Χρήστο απ τα Γιάννενα, οι μόνοι που με απόλυτα diy κατασκευές προσπάθησαν να φτιάξουν το χώρο τους..
..εκτός κι αν οι συγκεκριμένοι παραγωγοί και οι μουσικοί που συμμετήχαν στην ηχογράφηση, ούτε κι αυτοί ήξεραν τι έκαναν.. :wink:
respect!!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top