The Matrix: Resurrections


Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
Κι εγώ απ αυτά που διαβάζω λέω να το περιμένω να το δω σπίτι, αλλά απ την άλλη είμαι συνηδειτοποιημένος ότι δεν πάω να δω ταινία του Χίτσκοκ, επιστημονικής φαντασίας πάω να δω της Γουατσόφσκι, να ψυχαγωγηθώ, να αδειάσει το κεφάλι μου από έγνοιες και άγχος και να διασκεδάσω δύο ωρίτσες χωρίς να πονοκεφαλιάσω για ερμηνείες και σκηνοθεσία, δεν είναι τέτοιου είδους ταινία μην τρελλαθούμε.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Κι εγώ απ αυτά που διαβάζω λέω να το περιμένω να το δω σπίτι, αλλά απ την άλλη είμαι συνηδειτοποιημένος ότι δεν πάω να δω ταινία του Χίτσκοκ, επιστημονικής φαντασίας πάω να δω της Γουατσόφσκι, να ψυχαγωγηθώ, να αδειάσει το κεφάλι μου από έγνοιες και άγχος και να διασκεδάσω δύο ωρίτσες χωρίς να πονοκεφαλιάσω για ερμηνείες και σκηνοθεσία, δεν είναι τέτοιου είδους ταινία μην τρελλαθούμε.
Να την δεις, αλλά δυστηχως ειναι η χειρότερη της 4αδας.
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Εφφέ να γουστάρουμε έχει; Πληροφορία από τα ηχεία ATMOS έχει να γουστάρουμε, που δεν έχουμε σπίτι;
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Εφφέ να γουστάρουμε έχει; Πληροφορία από τα ηχεία ATMOS έχει να γουστάρουμε, που δεν έχουμε σπίτι;
Πέτρο έχει, αλλά η ταινία ειναι τρελή πατάτα...
Την τριλογία την έχω δει 20+ φορές στο σινεμά και στο σπίτι. Αυτην θα την δω αλλη μια φορά σε DV και τέλος...
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.665
Reaction score
28.004

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Στο προηγούμενο είχα πάει ένα μήνα αργότερα απ' την 1η προβολή.

Πήγα με την σύζυγο Κυριακή μεσημέρι στο Ρέντη και ήταν μέσα 4-5 άτομα!

Ευχαριστήθηκα ταινία! :dance2:
Πως και δεν πήγατε Αλάσκα Ομόνοια 2 ταινίες σεξ 1 καράτε;:whistling::lolsign::cry:
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Τους τα συγχωρω όλα...

Οχι ομως αυτή την εκδοχη του wake up στα credits... στην επόμενη ταινία να βάλουν το Λαστ κριστμας απο την Θώδη :rofl:

0 / 10

ΥΓ Φοβερός ο Groff στον ρόλο του σμιθ. Κρίμα τέλος που ο ρόλος του μορφέα κατάντησε παρωδία ...
ΥΓ2 Τηλεταινία ειναι παιδιά, μην περιμένετε αν το δειτε στο σινεμα οτι θα ζήσετε εμπειρία επιπέδου interstellar !
Το ξέρουμε ότι είναι τηλεμ...............
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Να την δεις, αλλά δυστηχως ειναι η χειρότερη της 4αδας.
Κάθε εποχή φαίνεται να έχει το Matrix που της...αξίζει..
Η πρώτη και καλύτερη ταινία κατέκτησε πριν από 22 χρόνια μια κοινωνία λιγότερο αλωμένη από τις σειρήνες της μαζικής δικτύωσης....Ο κύριος προβληματισμός πάνω στο τι είναι πραγματικό και τι όχι χάνει τη δυναμική του στη σύγχρονη εποχή όπου το εικονικό στοιχείο έχει ήδη αποκτήσει μεγαλύτερη σημασία εις βάρος του πραγματικού...

Εύχομαι τα πανδημικά δεδομένα τουλάχιστον ν'αποτρέψουν κόσμο από το συγχρωτισμό σε μιαν αίθουσα προκειμένου να παρακολουθούσαν ένα τέτοιο άνευρο κατασκεύασμα...
 

Μηνύματα
2.405
Reaction score
3.613
Ας μου εξηγήσει κάποιος.

Είναι reboot ή συνέχεια των προηγούμενων?

Είδα κάποιες σκηνές και μάλλον θα φύγει άκλαυτη για recycle bin.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.739
Reaction score
83.514
Συνέχεια της τριλογίας.
Το μόνο που θυμάμαι από την τριλογία είναι ότι έπαιζε ο Κιάνου Ριβς. Και θυμάμαι ότι μου άρεσε αρκετά.
Οπότε εντελώς νέα θα μου φανεί η συνέχεια. :biggrin:
 
Last edited:

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Ήδη από την αρχή, αναρωτιόμουν πώς γίνεται το μήλο να πέσει τόσο μακριά από τη μηλιά...
Η απάντηση δίνεται πολύ νωρίς στην ίδια την ταινία:
our beloved parent company, Warner Bros., has decided to make a sequel to the trilogy.
[...] they are going to do it with or without us
Οπότε είπε και η Lana να σπάσει λίγη πλάκα...
 


Μηνύματα
974
Reaction score
2.117
Κι εμένα μου άρεσε. Βοήθησε πάντως που είχα βάλει τις αξιώσεις πολύ χαμηλά λόγω όσων ακούγονταν και όσον φοβόμασταν οι φανς της τριλογίας.

Υπήρχαν σημεία που με εκνεύρισαν αρκετά πάντως. Δεν τα αναφέρω λόγω σπόιλερς
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Εχουν μια τάση να καταστρέφουν οτιδήποτε καλό έχουν φτιάξει τόσα χρόνια.
Θέλετε να κάνετε chick flick ταινια με keanu ?Φτιάξτε κάτι άλλο.
Ουτε ατμόσφαιρα ,ούτε σασπένς ,ούτε κατάληξη.
Μπλά μπλά του τύπου πάμε να γεμίσουμε λίγο την ώρα ,και ένας neo γερασμένος ,ευνουχισμένος αγαπούλης.
Μορφεας, για γέλια χωρίς καθόλου κύρος.
Μια ερωτικη συνευρεση matrix με twilight !!!!
Μέχρι και το wake up των ratm βιασανε.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Μέχρι και το wake up των ratm βιασανε.
Υπάρχει κάπου διαθέσιμος προς ακρόαση ο "βιασμός"; Είμαι πολύ περίεργος να τον ακούσω.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.333
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top