The Matrix: Resurrections

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Ο βιασμός μάλλον συνίσταται στην αντικατάσταση των εγχόρδων από πνευστά. Ενώ τα 15 πρώτα δευτερόλεπτα βλέπω την κοπέλα και περιμένω τα χειρότερα, όταν αυτή άνοιξε το στόμα της, δεν ήταν τόσο χάλια όσο περίμενα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
αυτό είναι
Δεν μου άρεσε. Είμαι λίγο (έως πολύ...) oldschool σε κάτι τέτοια ("τέτοια" = διασκευές τραγουδιών-σταθμών), δεν αποδέχομαι εύκολα το "διαφορετικό". Η κοπέλα έχει μια "Α" τσαντίλα στη φωνή ή/και στον τρόπο που αποδίδει τους στίχους του τραγουδιού - προσπαθώντας να "πιάσει" την αίσθηση του Zack de la Rocha, ίσως - η οποία τσαντίλα, όμως, μου φάνηκε προσποιητή.

Τα πνευστά με ενόχλησαν - πολύ. Ενώ, γενικά, είμαι πολύ υπέρ διασκευών οι οποίες δεν είναι απλώς επανεκτελέσεις (επειδή αναδεικνύουν τη δημιουργικότητα του καλλιτέχνη που επιχειρεί τη διασκευή), στη συγκεκριμένη περίπτωση τα βρήκα αταίριαστα. Έχω συγκεκριμένες "εικόνες" του τραγουδιού στο μυαλό μου, τις οποίες στάθηκε αδύνατο να αναπαραγάγω ακούγοντας τα πνευστά. Χωρίς να έχω δει την ταινία (ακόμα), ελπίζω ότι το τραγούδι παίζει στους τίτλους τέλους, οπότε θα σταματήσω τη θέαση της ταινίας εκεί. :smile:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
( 'μενα μ'αρεσε η διασκευη ... 🐒 -επειδη συμπαθω τα χαλκινα)

βεβαια καλητερα να μην εκφραστω για τις υπολοιπες διασκευες που περασαν απο τα ματχια μου στο γιουτουμπ.
οπ και ενας διαχυτης..
:beach:
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Δεν μου άρεσε. Είμαι λίγο (έως πολύ...) oldschool σε κάτι τέτοια ("τέτοια" = διασκευές τραγουδιών-σταθμών), δεν αποδέχομαι εύκολα το "διαφορετικό". Η κοπέλα έχει μια "Α" τσαντίλα στη φωνή ή/και στον τρόπο που αποδίδει τους στίχους του τραγουδιού - προσπαθώντας να "πιάσει" την αίσθηση του Zack de la Rocha, ίσως - η οποία τσαντίλα, όμως, μου φάνηκε προσποιητή.

Τα πνευστά με ενόχλησαν - πολύ. Ενώ, γενικά, είμαι πολύ υπέρ διασκευών οι οποίες δεν είναι απλώς επανεκτελέσεις (επειδή αναδεικνύουν τη δημιουργικότητα του καλλιτέχνη που επιχειρεί τη διασκευή), στη συγκεκριμένη περίπτωση τα βρήκα αταίριαστα. Έχω συγκεκριμένες "εικόνες" του τραγουδιού στο μυαλό μου, τις οποίες στάθηκε αδύνατο να αναπαραγάγω ακούγοντας τα πνευστά. Χωρίς να έχω δει την ταινία (ακόμα), ελπίζω ότι το τραγούδι παίζει στους τίτλους τέλους, οπότε θα σταματήσω τη θέαση της ταινίας εκεί. :smile:
Αισιόδοξο σε βλέπω ότι θα φτάσεις μέχρι εκεί!!! :)
 



Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Την είδα και 2η φορά σε DV στο σπίτι αυτή την φορά . H οπτική μου ήταν οτι βλέπω ενα διαφορετικό scary movie! Κακή ταινία ήταν και το revolution, η συγκεκριμένη είναι απλά απογοητευτική.

Delete και πάλι Delete !

ΥΓ To πρόβλημα με το wake up δεν ειναι τα πνευστά, ειναι οτι η εκτέλεση ειναι χάλια.

Δείτε τa παρακάτω τα οποία θεωρω ισάξια με τα original

 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Την είδα και 2η φορά σε DV στο σπίτι αυτή την φορά . H οπτική μου ήταν οτι βλέπω ενα διαφορετικό scary movie! Κακή ταινία ήταν και το revolution, η συγκεκριμένη είναι απλά απογοητευτική.

Delete και πάλι Delete !
Σε ευχαριστώ, δεν θα άντεχα άλλη κακή επιλογή ταινίας αυτές τις μέρες..
😍
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Την είδα και 2η φορά σε DV στο σπίτι αυτή την φορά . H οπτική μου ήταν οτι βλέπω ενα διαφορετικό scary movie! Κακή ταινία ήταν και το revolution, η συγκεκριμένη είναι απλά απογοητευτική.

Delete και πάλι Delete !

ΥΓ To πρόβλημα με το wake up δεν ειναι τα πνευστά, ειναι οτι η εκτέλεση ειναι χάλια.

Δείτε τa παρακάτω τα οποία θεωρω ισάξια με τα original

Sorry αλλά ούτε καν, υπάρχουν απείρος καλύτερες διασκευές, και αυτή μόνο καλή δεν την λες. Έχει κάποια καλά σημεία και μέχρι εκεί.

Είμαι οπαδός τον Maiden από την προηγούμενη χιλιετία με τον οβολό μου στις συναυλίες τους. Είναι εντελώς άψυχη, κάτι που οι Maiden δεν είναι
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
( 'μενα μ'αρεσε η διασκευη ... 🐒 -επειδη συμπαθω τα χαλκινα)

βεβαια καλητερα να μην εκφραστω για τις υπολοιπες διασκευες που περασαν απο τα ματχια μου στο γιουτουμπ.
οπ και ενας διαχυτης..
:beach:
Καλά, το σκίσανε και ψόφησε... Η πρώτη διασκευή είναι ιεροσυλία και βεβήλωση του πρωτότυπου τραγουδιού - κι είμαι πολύ ευγενικός... Το δεύτερο άντεξα τα πρώτα 20 δευτερόλεπτα.

Delete και πάλι delete από τη μνήμη μου η ακρόαση αυτών των δύο διασκευών.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
αν ηξερα οτι οι συναυλιες των αιρον μειντεν θα εβγαιναν στο youtube αργοτερα... δεν θα πηγαινα... :beach:
@wizzy θαψε αφοβα ... -για ενα θαψιμο ζουμε- ελα να σε βοηθησω...σαν δασκαλα φωνητικης σε ριαλιτυ σοου ειναι... και η μπαντα απο πισω ειναι λιγο "ωδειο" 🐒
 




Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Λατρευω τις ταινιες που δεινουν ακριβως το αντιθετο που μπορει να φανταζοταν ο περισσοτερος κοσμος , εαν αυτο δεν ειναι ταινια scifi τι αλλο θα μπορουσε αλλωστε... 😍
Λατρεψα την γενικη *εικονα του σεναριου , τον εξοχο ψυχολογο (ηγεμονικο ως ρολο, ερμηνια) μεχρι τελους...
*Με μονη παραφωνια το ρολο του Μορφεα, θα μπορουσαν να δημιουργησουν κατι αντιστοιχα επιτυχημενο οπως του ψυχολογου...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Το είδα. Δεν μου άρεσε. Δεν το βρήκα ασύνδετο, είχε και πολλά throwbacks στις προηγούμενες ταινίες, αλλά, γενικά, μου άφησε μια εντύπωση "ότι κάτι πήγαινε να πει αλλά όλο στη μέση έμενε και δεν το έλεγε". Θεωρώ ότι σε 2.5 ωρών ταινία, θα μπορούσαν να δώσουν λίγο περισσότερο βάθος στους χαρακτήρες - ανεξάρτητα από το γεγονός ότι οι δύο κύριοι χαρακτήρες ήταν γνωστοί. Σκέτη απογοήτευση.

Υ.Γ.: Εννοείται ότι με το που "έπεσαν" οι τίτλοι τέλους και ξεκίνησε ο βιασμός του "Wake Up" το έκλεισα. :biggrin:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Θεωρώ ότι σε 2.5 ωρών ταινία, θα μπορούσαν να δώσουν λίγο περισσότερο βάθος στους χαρακτήρες - ανεξάρτητα από το γεγονός ότι οι δύο κύριοι χαρακτήρες ήταν γνωστοί. Σκέτη απογοήτευση.
Μου έφυγαν όλες οι αναστολές διαβάζοντας αυτό. Θα το δω σίγουρα! 8-)
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.966
Σας φαντάζομαι δίπλα δίπλα στο κινηματογράφο! :biggrin:
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Το είδα μόλις χθες βράδυ κι εγώ, κακή θα έλεγα, υπήρχαν σκηνές επανάληψη απ τα τρία προηγούμενα απλά και μόνο για να μας θυμίζει το Μάτριξ, μία ερωτική περιπέτεια το είδα εγώ, αντί να δώσουν συνέχεια στον πόλεμο το έριξαν στο ερωτικό. Τεχνικά κι εκεί απογοήτευση, καμία σχέση με το Dune και το Blade runner 2049 όπου ο ήχος είναι κορυφή, όπως ήταν delete, κρίμα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top