The Witcher, Netflix




Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Και για όσους έχουν ερωτήματα η απορίες σχετικά με την 2η σεζόν ορίστε ενα recap με αρκετές εξηγήσεις.


ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ 2η ΣΕΖΟΝ


 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.270
Με βάλατε στο τριπάκι να την ξεκινήσω. Ευτυχώς. :thumbsup:
Τελείωσα τον πρώτο κύκλο και τα 2 πρώτα επεισόδια του δεύτερου μέσα σε 3 ημέρες.

Πέρα από το ότι η σειρά είναι από τις καλύτερες που έχω δει, το atmos είναι εντυπωσιακό. Καμία σχέση με τον υποτυπώδη atmos ήχο που μας έχει συνηθίσει το Netflix.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Με βάλατε στο τριπάκι να την ξεκινήσω. Ευτυχώς. :thumbsup:
Τελείωσα τον πρώτο κύκλο και τα 2 πρώτα επεισόδια του δεύτερου μέσα σε 3 ημέρες.

Πέρα από το ότι η σειρά είναι από τις καλύτερες που έχω δει, το atmos είναι εντυπωσιακό. Καμία σχέση με τον υποτυπώδη atmos ήχο που μας έχει συνηθίσει το Netflix.
Με ποια πηγη εχετε atmos στο Νετφλιξ;
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Τα χω και τα δυο, mibox s η πηγη αλλα δε γουσταρω το kodi γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει αλλη χωρις αυτη τη μ@λ@κια να παιζει atmos
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Τα χω και τα δυο, mibox s η πηγη αλλα δε γουσταρω το kodi γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει αλλη χωρις αυτη τη μ@λ@κια να παιζει atmos
Απο kodi παίζεις?
Η εφαρμογή Netflix του mibox μια χαρά Atmos θα δώσει.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.705
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται σύνδεση Kodi - Netflix.
Δεν χρειάζεται Kodi για Netflix.
Ένας Streamer χρειάζεται και αυτή τη στιγμή τα official (& popular) είναι MiBox, Shield & Apple TV.

Αν υπάρχει το App στην TV δεν χρειάζονται ούτε αυτά.
 





Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Με βάλατε στο τριπάκι να την ξεκινήσω. Ευτυχώς. :thumbsup:
Τελείωσα τον πρώτο κύκλο και τα 2 πρώτα επεισόδια του δεύτερου μέσα σε 3 ημέρες.

Πέρα από το ότι η σειρά είναι από τις καλύτερες που έχω δει, το atmos είναι εντυπωσιακό. Καμία σχέση με τον υποτυπώδη atmos ήχο που μας έχει συνηθίσει το Netflix.
Σωστή η παρατήρηση, γενικότερα όμως οι καινούργιες παραγωγές είναι στο 95% dolby atmos και με φοβερό ήχο. Καμία σχέση με τις παλαιότερες που είχαμε συνηθίσει.
Όλα αυτά με το shield pro το οποίο παίζει απίστευτα , το έχω πάνω από χρόνο αν θυμάμαι καλά και είμαι φοβερά ευχαριστημένος. Πρόσφατα έβαλα και οτε τβ μέσω μιας εφαρμογής που έχει και έπαιζε πολύ καλά και εκεί.
Βέβαια από την άλλη μου έχει μπει ιδέα για συγκριτικό στο dolby atmos του netflix με ένα xbox 1x που υπάρχει στο σαλόνι το οποίο έχει και αυτό φοβερό ήχο 😁
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.705
The Witcher, Season 3

Από τις αναφορές στα σχετικά sites για τα γυρίσματα συν ότι πρέπει να γίνουν σχεδόν 8 ώρες CGI σε 4Κ, την 3η σεζόν δεν την βλέπω νωρίτερα από τα Χριστούγεννα του 2022. :(
Φήμες θέλουν να έχει ξεκινήσει η εγγραφή του σεναρίου για την 4η σεζόν.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.531
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top