To πολύμπριζο or not to πολύμπριζο;

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Τα πολυπριζα των 3000 ευρω,και βαλε,τα χρησιμοποιουν αυτοι ακριβως που εχουν τα πολυ καλα συστηματα.Εξ' αλλου αυτοι με τα μετρια συστηματα δε μπορουν να τ' αγορασουν.Η μπορουν αλλα τα θεωρουν υπερβολη.
Καλησπέρα , χωρίς παρεξήγηση , έχεις τεχνικές γνώσεις και αν όχι έχεις αυτιά ανοιχτά να ακούσεις άτομα με σοβαρές τεχνικές γνώσεις ;
Θα έβαζα ένα στοίχημα πως όχι

Τι είναι όλα αυτά που λες ;

Πόσο χρόνων είσαι ; Πραγματικά μου κάνει εντύπωση

Σε ποιο αντικείμενο είναι οι σπουδές σου ;
 



S

sk4t4

Guest
vassilisnt,σου αντιστρεφω την ερωτηση.Οι εχοντες τις τεχνικες γνωσεις,τις οποιες δεν αμφισβητω,εχουν και τα ανοικτα αυτια;Μακαρι.Απολυτος σε καποια σημεια μπορει να ειμαι αλλα το ιδιο ειναι και η "αλλη πλευρα".Απολυτος ομως μεσα απο το τερμα,τις ακροασεις,που αλλοι τις αρνουνται.Για τα υπολοιπα,μηπως θελεις να σου στειλω και βιογραφικο;
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
vassilisnt,σου αντιστρεφω την ερωτηση.Οι εχοντες τις τεχνικες γνωσεις,τις οποιες δεν αμφισβητω,εχουν και τα ανοικτα αυτια;Μακαρι.Απολυτος σε καποια σημεια μπορει να ειμαι αλλα το ιδιο ειναι και η "αλλη πλευρα".Απολυτος ομως μεσα απο το τερμα,τις ακροασεις,που αλλοι τις αρνουνται.Για τα υπολοιπα,μηπως θελεις να σου στειλω και βιογραφικο;
Μα αφού σου εξηγούν τις συνθήκες κάτω από τις οποίες μπορεί να ακούγονται διάφορες
Είσαι απόλυτος έχοντας τις τεχνικες γνώσεις η όχι ;

Ας σχολιασεις αυτά και πάμε και στο βιογραφικο φυσικά , θέλω να γνωρίζω αν πρέπει να σε εμπιστευτώ στα του ήχου
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Άκουογραμα δεν ζήτησα ακόμα το έχω για φιναλε

Εκεί θα γελάσουμε για τα καλά
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Και να υπήρχε λίγη φαντασία, να ειπωθεί κάτι διαφορετικό θα το καταλάβαινα... copy-paste
Τα ίδια και τα ίδια σε κάθε νήμα, άσχετα αν ο άλλος ζητάει πικάπ ή ηχείο για μικρό χώρο.
Αν δεν το έχετε καταλάβει αυτό ονομάζεται <<παρωπίδες>> και υπάρχει πλήρης εγκεφαλικός προγραμματισμός, που δεν σου επιτρέπει να δεις παραπέρα αυτού που έχεις κατά νου!
Είναι το ΄΄κάτι΄΄ που μένει από τον...PeterMeni.
Έχει πάντως εν μέρει δίκιο περί παρωπίδων.Στο σύστημα με το επίμαχο πολύπριζο,Giya ήταν τα ηχεία και όχι τα Geithein που ανεβάζουν και κατεβάζουν.
Αλλά και το σύστημα με τα Geithein δεν πήγαινε πίσω σε...ευτέλεια των συναφών παρελκομένων.

Αλλά και τις ακροαματικές εντυπώσεις δεν φαίνεται να τις διαβάζουν οι...υπέρμαχοί τους.Αυτά λαμβάνονται σοβαρώς υπόψιν για το μέλλον.:sneaky:
Και για να πρωτοτυπήσουμε - λες και πρωτοτυπούν τα ΄΄ανύποπτα΄΄ επιχειρήματα στα οποία καλούνται οι συνήθεις ύποπτοι ν'ανταποκριθούν:
επειδη δεν φτάνουν τα χρήματα να αναβαθμισουμε σωστά ολα οσα προανεφερες

,Μηχανηματα πρωτα ,......................................................ευτυχωδυστυχως δεν εχουν ολοι λεφτα για κρεμ ντι κρεμ μηχανηματα

διαμορφωση ακουστικης χωρου.............................και παλι οτι η πλειοπσηφια ακουει σε σαλονι με απειλη τσοκαρου....(να πω αλλα)
,μετρησεις ......................................τι να τις κανεις τις μετρησεις οταν δεν μπορεις να βαλεις κοπ[ιτσα που κραταει ενα οραλεξ ?
κτλπ..... αρκετοί από μας προχωραμε σε μεσοβεζικες (οικονομικές) λυσεις..........................................................δατς ριαλιτι......

.Παντα με το ερωτημα, Ρε μπας και ??................................................................μαλλον για καποιους οι δοκιμες απογορευονται
Αλλα δυστυχως δεν .................. ................... ........... .....ναι δεν ..ολοι οσοι ακουσαν διαφορες ...μαλλον νομιζουν οτι ακουνε......
ασχημο πραμα να ακους και να το λες,..............................................................το κυνηγι των μαγγισων τρεχει ελευθερα....................
Αυτοί ας μετρήσουν κρουστική απόκριση (Impulse Response) με διέγερση του χώρου τον ήχο της...παντόφλας - οι παντοφλέρος που έχουν θιγεί στις περιγραφές από το Μόναχο.
Τα πολυπριζα των 3000 ευρω,και βαλε,τα χρησιμοποιουν αυτοι ακριβως που εχουν τα πολυ καλα συστηματα.Εξ' αλλου αυτοι με τα μετρια συστηματα δε μπορουν να τ' αγορασουν.Η μπορουν αλλα τα θεωρουν υπερβολη.
Ξέχνα τα ενεργά,τράβα για Μαλδίβες.
Ερώτηση: Είναι οκ τα καλώδια ηχείων να "πατιούνται" από αυτά του ρεύματος;
Τέμνονται σταυρωτά.Εξάλλου μπορεί να είναι και θωρακισμένα της...Λιούσι πως την λεν την κινέζα παραγωγό.
Εν πάσει περιπτώσει,εσύ μην πας Μαλδίβες,τράβα γι άλλες...βίδες.:p
(Άλλος για Χίο τράβηξε και άλλος γι...ασετυλίνη)
 
Last edited:


S

sk4t4

Guest
Μα αφού σου εξηγούν τις συνθήκες κάτω από τις οποίες μπορεί να ακούγονται διάφορες
Είσαι απόλυτος έχοντας τις τεχνικες γνώσεις η όχι ;

Ας σχολιασεις αυτά και πάμε και στο βιογραφικο φυσικά , θέλω να γνωρίζω αν πρέπει να σε εμπιστευτώ στα του ήχου
Εμενα αν πρεπει να εμπιστευτεις; Τ' αυτια σου και μονο.Εγω απλως προτεινω,δεν επιβαλλω.Τεχνικες γνωσεις δεν εχω.Εχω ομως εμπειρια,απο το 1987.Και αυτη εχει πεισει πολλους να δοκιμασουν.Παταξον μεν,δοκιμασον και ακουσον δε.:DΟποιος δεν το κανει αυτο,ας σηκωσει το χερακι του.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Εμενα αν πρεπει να εμπιστευτεις; Τ' αυτια σου και μονο.Εγω απλως προτεινω,δεν επιβαλλω.Τεχνικες γνωσεις δεν εχω.Εχω ομως εμπειρια,απο το 1987.Και αυτη εχει πεισει πολλους να δοκιμασουν.Παταξον μεν,δοκιμασον και ακουσον δε.:DΟποιος δεν το κανει αυτο,ας σηκωσει το χερακι του.
Ας ξεκινήσει λοιπόν το πρώτο σκέλος,που είναι και πιο...απολαυστικόν.:p
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Η ακοη as such δεν ειναι θεμα...............βιογραφικου
Βιτσια ;;;; :p
Έχει τονιστεί και το ΄΄δοκίμασον΄΄.Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν αντιμετωπίζεις κατά βάθος τις δοκιμές ως...βίτσιο. :p
A propos,δεν είχες τη σχετική συμμετοχή ωστόσο στο πρόσφατο νήμα με τη Λόλα και τις λάμπες.Εκεί προφανώς "η ακοή as such" έκανε....΄΄τζιζ΄΄.
(Είδες τις επιπτώσεις;Αφυπνίστηκε τώρα και ο...απουσιολόγος του forum) :lolsign:
 

I

iason

Guest
Έχει τονιστεί και το ΄΄δοκίμασον΄΄.Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν αντιμετωπίζεις κατά βάθος τις δοκιμές ως...βίτσιο. :p
A propos,δεν είχες τη σχετική συμμετοχή ωστόσο στο πρόσφατο νήμα με τη Λόλα και τις λάμπες.Εκεί προφανώς "η ακοή as such" έκανε....΄΄τζιζ΄΄.
(Είδες τις επιπτώσεις;Αφυπνίστηκε τώρα και ο...απουσιολόγος του forum) :lolsign:
Doctor, Εσύ με τις λάμπες μας λίγα, έτσι? Άντε να δούμε .... Μην δείτε κάνα άνθρωπο να προκόψει αμέσως να του την πείτε .Διαβασμένοι ε διαβασμένοι. :boast::boast::boast:
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
A propos,δεν είχες τη σχετική συμμετοχή ωστόσο στο πρόσφατο νήμα με τη Λόλα και τις λάμπες.Εκεί προφανώς "η ακοή as such" έκανε....΄΄τζιζ΄΄.
(Είδες τις επιπτώσεις;Αφυπνίστηκε τώρα και ο...απουσιολόγος του forum) :lolsign:
Αν εκανε "τζιζ" θα ακουγαμε τουλαχιστον εναν που πουλησε τις λαμπες του........η οχι?
Οσον αφορα τον "απουσιολογο" γενικα και οχι ειδικα αναλογα με το θεμα συζητησης, εχουμε και αλλες δουλειες ξερεις..............
Πες μας επ'ευκαιρια και την δικη σου γνωμη για την "as such" ακοη.................
 




vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Εμενα αν πρεπει να εμπιστευτεις; Τ' αυτια σου και μονο.Εγω απλως προτεινω,δεν επιβαλλω.Τεχνικες γνωσεις δεν εχω.Εχω ομως εμπειρια,απο το 1987.Και αυτη εχει πεισει πολλους να δοκιμασουν.Παταξον μεν,δοκιμασον και ακουσον δε.:DΟποιος δεν το κανει αυτο,ας σηκωσει το χερακι του.
Σιγά μην εμπιστευτώ τα αυτιά μου , εγώ έχω κάνει ακουγραμμα , ουκ ολίγες φορές
Και φυσικά δεν ακούω σωστά για σαραντάρης , πολλά τα ξενύχτια δίπλα σε ηχεία
[DOUBLEPOST=1545920070][/DOUBLEPOST]
Να δω τι θα γίνει αν κάποιος πουλήσει τα ενεργά και βάλει παθητικά.
Πουλάω κάτι παθητικά atc αν κάποιος ενδιαφέρεται εδώ είμαστε
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Nα δω τι θα γινει αν απαντησουμε σε κανεναν καμια φορα:D σχετικα με το τι μας ρωτα.
Παιζει να κλειδωθει το θρεντ :laugh:
Εδώ κάτι αγγελίες δεν έχουν κλειδωθεί που έχουν γίνει 3σελιδες αυτό θα μας πειράξει??
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.192
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top