To πολύμπριζο or not to πολύμπριζο;

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
Σας σώζει από το κόστος της ψυχανάλυσης και δεν το εκτιμάτε

Δώστε τα ρε παιδί μου για μια μέτρηση rt60 , τι σας λέει ο άνθρωπος
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
να δω τον ιαρ με ρασο να ψελνει και ας μου μαδησουν και τα 100ν τοσα τατου.......
απιστοι μετανοειτε ...ερχεται το τελος της αγνοιας (και ανοιας)
(ιαρ καθε ποτε αλλαζεις πλατινες λαδια μπουζι) στο ντιζελακι σου
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Δεν είναι υποχρεωτικο να περασει καποιος απο την diy
αν δεν τον ενδιαφερει και δεν έχει κάτι να πει...
Ας αφήσει την παρακαταθήκη του στη "γενικη συζήτηση περί hi fi ..."

Δεν ξέρω σε τι πραγματικα χρησιμεύουν όλα τα άσχετα ποστ...
 
Last edited:

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Η κατασκευη diy προυποθετει εμπειρια και κυριως βαθια γνωση του τι επιχειρεις να δημιουργησεις. Επιπλεον, απαγορευονται τα κολληματα, τα στερεοτυπα και οι παρωπιδες. Ετσι οταν κανουμε diy, φτιαχνουμε το δημιουργημα μας χωρις να ρωτησουμε κανεναν αφου ξερουμε ΑΚΡΙΒΩΣ πως θα το φτιαξουμε. Ρωτωντας 1000 ανθρωπους να μας πουν πως θα κανουμε diy, δεν φτιαχνουμε τιποτα στο τελος και παμε για καφε διοτι δεν αξιζει κιολας. Ο δημιουργος diy συμβουλευει τους αλλους πως θα το φτιαξουν και ποτέ το αντιθετο. Αλλιώς diy κανω κι εγω...Μ' αυτες τις προυποθεσεις, ο μονος που θυμαμαι οτι εχει κανει απολυτα σωστο diy και οπως πρεπει, ειναι ο Πιτερμενις. Κανενας αλλος. Αυτη ειναι η γνωμη μου περι diy.
Ποτέ μη ρωτατε πως θα φτιαξετε κατι μονοι σας. Μαθετέ το τελεια και μετα φτιαξτε το.
 
Last edited:



argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
.....υπαρχουν φορουμ για ντιουηδες απειρα.....(με κοπι πειστ σε οτι δεις -σχεδον) κανεις δουλιτσα.
απο εκει και μετα .....και αν δεν ξερεις κατι τελεια.....
οι δοκιμες επι δοκιμων και οι συγκρισεις επι συγκρισεων
φερνουν εμπειρια......ολα τα αλλα ειναι θεμα χρονου........
Οσο αφορα τα πολυμπριζα το μοναδικο γιαμαμουρα εδειξε το δρομο (σε οσους το ελυσαν)
να φτιαξουν πολυμπριζαρες καλσεις φτηνοτερα......και αν ξερεις και μια σταλα φυσικη , χημεια (υλικων) πιανουν τα χερια σου
εχεις περασει μια τεχνικη σχολη σαν ηλεκτρονικος ....ολα τα αλλα ειναι για να γεμιζει ο σκληρος του σερβερ.
Ο και κατι ακομα ....ο τροβας αν και καθηγητης (σε τει) ...ντιουης δηλωνει .........(εδω και 20 χρονια που τον ξερω)......
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
μια χαρα ειναι.....ειδικα οταν ακους να σου σκιζει τον ηχο.....
αν ακους.....
και αν το σκιζει.........
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
τελικά είναι οκ να πέφτουν τα καλώδια ρεύματος πάνω στα καλώδια ηχείων?
Γενικά, λόγο της πολύ χαμηλής αντίστασης που <<βλέπουν>> τα καλώδια των ηχείων, δεν δημιουργείται κάποιο θέμα, αρκεί να μην είναι <<παράξενη>> η ανάδραση του ενισχυτή.
Για να είμαστε καλυμμένοι σε κάθε περίπτωση, τα βάζεις να διασταυρώνονται.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
τελικά είναι οκ να πέφτουν τα καλώδια ρεύματος πάνω στα καλώδια ηχείων?
Ναι.
Και πάνω στα ιντερκονέκτ.
Και παράλληλα με τα ιντερκονέκτ.
Και μέσα στην ίδια κάλτσα με ιντερκονέκτ.

Άντε τώρα...
 



S

sk4t4

Guest
.......λιγο πριν βιδωθουν τα μπριζακια. στις θεσεις τους.....βαμμενο κερασια......
καποτε ηταν λευκη σημυδα
View attachment 114363
Πριν απο μερικες μερες, ειδα απο κοντα μια αναλογη δημιουργια σου,σε σπιτι μελους.Με το ματι,μου φαινεται οτι οι διαστασεις ειναι ιδιες μ΄εκεινο, ιδιος και ο αριθμος των πριζων.Χρυσοχερης!!!;)
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
.σε ευχαριστω......παιζει καλα.........αυτο που με νοιαζει ειναι να παιζει καλυτερα απο καθε αλλο......
και να εχει γηινη τιμη.......
25 μαρτιου του 2010 ελυνα ενα φουρουτεκ για φτιαξιμο.....θα βρω την φωτο και ερχεται.......
[DOUBLEPOST=1546333066][/DOUBLEPOST]ενα lightspeed (2005) και το furu
oτι αγοραζα περναγε απο το κρεβατι του πονου.............μετα ηταν αλλο προιον.....
IMG_1947.JPG
IMG_2186.JPG
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
αυτα τα <μπλε> τα κατασκευαζουν καμποσοι......
{αυτα} ειναι απο βενιερη........του καυκα .....δεν αντεξαν την <πιεση> .....και οτι δεν αντεχει απλα αποριπτεται........
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
.......λιγο πριν βιδωθουν τα μπριζακια. στις θεσεις τους.....βαμμενο κερασια......
καποτε ηταν λευκη σημυδα
View attachment 114363
Μα γιατί? Τι το ιδιαίτερο έχει σε σχέση με ένα απλό πολύμπριζο πέρα από μια ομορφιά? (μη μου πεις το ξύλο προσφέρει μόνωση..)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top