To σύστημά μου (Μάρκου)

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.671
Reaction score
28.010
Το "Πενία τέχνας κατεργάζεται" και το "το φθηνό είναι πάντα ακριβό" δεν απέχουν πολύ.

Δώσε δώσε και τσουπ να σου ο Anthem AVM60. ;)

Για αυτό προσωπικά δεν δίνω τίποτα γύρω γύρω. Όταν έρθει η ώρα γίνεται το μπαμ.
 


Μηνύματα
27.256
Reaction score
25.246
Μια πλάτη σε όλα.

ΙΜΝSHO....
Πάλι δεν λύνει το πρόβλημα.
Θα πρέπει να δουλεύω δύο τηλεχειριστήρια. Του denon στα 0dbfs και το άλλο στις πλάτες . Οκ οι πλάτες δλδ τα front l,r θα έχουν ρύθμιση volume. Τα SURROUNDS , center , subs , τι volume θα έχουν ρε μάστορα, αν το master volume του avp θα είναι στο 0?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.391
Reaction score
125.532
Πάλι δεν λύνει το πρόβλημα.
Θα πρέπει να δουλεύω δύο τηλεχειριστήρια. Του denon στα 0dbfs και το άλλο στις πλάτες . Οκ οι πλάτες δλδ τα front l,r θα έχουν ρύθμιση volume. Τα SURROUNDS , center , subs , τι volume θα έχουν ρε μάστορα, αν το master volume του avp θα είναι στο 0?
Όλα τα ηχεία, από μια πλάτη το καθένα.

Όλα.

Σαμπ, σαραουντ, φροντ, όλα.

Πάρε πολλές πλάτες. Νοικοκύρης άνθρωπος.

Του ντενον πάντα στο 0.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477
Δεν γίνονται αυτά.
Μην πάρεις τίποτα, κάνε μια σωστή ρύθμιση manual και τέλος
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.391
Reaction score
125.532
Δεν γίνονται αυτά.
Μην πάρεις τίποτα, κάνε μια σωστή ρύθμιση manual και τέλος
Δεν έχεις καταλάβει τι θέλει.

Θέλει κρος.

Άστο.

Θέλει πλάτες....

Να κάνει όλα τα ηχεία ενεργά.

Και αργότερα, όλα από έναν σύγχρονο av.

H μόνη εναλλακτική, είναι τρινοβ...
 

Μηνύματα
27.256
Reaction score
25.246
Όλα τα ηχεία, από μια πλάτη το καθένα.

Όλα.

Σαμπ, σαραουντ, φροντ, όλα.

Πάρε πολλές πλάτες. Νοικοκύρης άνθρωπος.
Τι λες ,ωρε τρελαμένε? είπαμε της γριάς να χέσει και αυτή ξεκωλόθηκε.
Κρός έχω ρε παλαβωμένε, απλά σκεπτόμουν για ένα ψηφιακό που κάνει πιο πολλά πράγματα από το δικό μου.
Είδες που κάπου χρειάζονται και τα παλιά αναλογικά?
 


Μηνύματα
27.256
Reaction score
25.246
Καλά ! δεν θα σκάσω κιόλας. Εχω ενεργό κροςς . κοιτάω το μέλλον όμως .
Αυτό που λέει ο Κώστας θα ήταν μία πολύ καλή λύση , ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΛΙΚΟΥΣ. Αλλά έχω , και δεν τους αλλάζω.
Μου αρέσει ο ήχος SANSUI όπως βέβαια και η οπτική SANSUI. Επίσης έχω και έναν DENON POA A1HD με 10χ150/8 και 10χ300/4 , γεφυρωμένος δε, διπλασιάζει. Τώρα που μιλάμε παίζει 2 κανάλια γεφυρωμένα σαν κεντρικό , τρέχουν άλλα τέσσερα κανάλια σαν surrounds , kai back surrounds , και έχω και άλλα τέσσερα ελεύθερα να βάλω atmos ή ότι άλλο θέλω. Αρα λοιπόν δεν συζητώ για πλάτες που λέει ο Κώστας , γιατί απλά έχω κάμποσα κανάλια και τα γουστάρω.
Ως εκ τούτου , δεν ημπορεί να γίνει αυτό που υποστηρίζει ο DR διαχύσιος.
Απλά πράματα.
ΑΣΕ που και TRINOVV να είχα , δεν μου έφτανε , να τα κάνω όλα ενεργά.
Μόνο τα front l.r είναι 6 κανάλια. Και άλλα 15 κανάλια τα περιφερειακά και το κεντρικό. Σύνολο πάμε που ? 21 κανάλια χωρίς τα σαμπς. Βάλε και 2 τα σαμπς πάμε στα 23 κανάλια , που θέλουν κροσσάρισμα , και μετά φίλτρα. Καλά κρασσά.
 
Last edited:



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.671
Reaction score
28.010

P

PMC

Guest
Με αυτό παρέα.
Τσιγκουνιες θα κάνουμε;

:vinsent::gamer:


Το hεσαμε......
D86627CD-F762-4FD1-B62A-1BC86216A3A2.png




Εγκαταστάσεις σε συναυλίες και cinema κάνουν οι άνθρωποι .....ένα σαλόνι δεν θα τους προβληματίσει :)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.391
Reaction score
125.532
γιατί απλά έχω κάμποσα κανάλια και τα γουστάρω.
Ναι, αλλά δε γίνεται και ο σκύλος χορτατος.

Στο σενάριο που λέω, τα πουλάς όλα τα ενισχυτικά, όλα όσα έχεις, και τα κρος, τα πάντα όλα πούλημα, και τον ντενον, και με τα έσοδα χρηματοδοτείς την αγορά άριστων ενκορ ενισχυτικών στις πλάτες όλων των ηχείων ώστε πρακτικά να γίνουν ενεργά ηχεία, και φυσικά χρηματοδοτείς και την αγορά νέου σύγχρονου av.

Δηλαδή, πλήρης αλλαγή εξοπλισμού.

Μόνο ηχεία μένουν.

Οπότε, το μόνο "θέμα", είναι το ψυχολογικό. Που τα γουστάρεις. Το ξέρω. Και γω γουστάρω μαγκνεπαν. Και τα μαγκνεπαν παίζουν διαολεμενα καλά. Αρκετά όμως, φτάνει. ;)

Σύμφωνα με το δικό μου σενάριο, θα έχεις 5 ενεργά ηχεία, με μια πλάτη το καθένα, κι έναν αρκαμ, ή Ναντ, ανθεμ, κάποιον.

Αυτά. Τέλος μηχανημάτων. Μηδέν.

Προ Αρκαμ και ενεργά ηχεία. Τίποτε άλλο.

Νοικοκυρεμενα κι όμορφα.
 

Μηνύματα
27.256
Reaction score
25.246
Εσυ καλά τα λές , αλλά στην παρούσα φάση δεν υπάρχει σάλιο, και έχω , να δώκω λεφτά σε διάφορα κερατιλίκια που προέκυψαν ξαφνικά . Ιδωμεν.
 




Μηνύματα
27.256
Reaction score
25.246
Ναι κάπως έτσι.
Ναι, αλλά δε γίνεται και ο σκύλος χορτατος.

Στο σενάριο που λέω, τα πουλάς όλα τα ενισχυτικά, όλα όσα έχεις, και τα κρος, τα πάντα όλα πούλημα, και τον ντενον, και με τα έσοδα χρηματοδοτείς την αγορά άριστων ενκορ ενισχυτικών στις πλάτες όλων των ηχείων ώστε πρακτικά να γίνουν ενεργά ηχεία, και φυσικά χρηματοδοτείς και την αγορά νέου σύγχρονου av.

Δηλαδή, πλήρης αλλαγή εξοπλισμού.

Μόνο ηχεία μένουν.

Οπότε, το μόνο "θέμα", είναι το ψυχολογικό. Που τα γουστάρεις. Το ξέρω. Και γω γουστάρω μαγκνεπαν. Και τα μαγκνεπαν παίζουν διαολεμενα καλά. Αρκετά όμως, φτάνει. ;)

Σύμφωνα με το δικό μου σενάριο, θα έχεις 5 ενεργά ηχεία, με μια πλάτη το καθένα, κι έναν αρκαμ, ή Ναντ, ανθεμ, κάποιον.

Αυτά. Τέλος μηχανημάτων. Μηδέν.

Προ Αρκαμ και ενεργά ηχεία. Τίποτε άλλο.

Νοικοκυρεμενα κι όμορφα.
7 ενεργά μάστορα.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.488
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top