To subwoofer or not to subwoofer

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Επειδή συνεχίζετε αδίκως και ξεδιαντρόπως να το τραβάτε το σχοινί περί οικονομικού κόστους (πράγμα που δεν είναι λογικό, στο σπίτι του κρεμασμένου να μιλάτε έτσι, λίγη τσίπα ρε) πείτε μου ένα παράδειγμα δικής σας υλοποίησης σεταπ, που να μου αποδείξετε ότι ήταν λόγω κόστους η επιλογή σας να μην πάρετε σαμπ.
Δεν εξετάζεις σωστά το πραγματικό συνολικό κόστος.

Αυτό συμπεριλαμβάνει το κόστος της γνώσης (το έγραψε και ο @alexis -είτε να την αποκτήσεις είτε να πληρώσεις αυτόν που την έχει) αλλά και το κόστος του χώρου, ίσως και το κόστος dedicated χώρου.
Επίσης συμπεριλαμβάνει (κυρίως!!!!) και το κόστος που έχει το να μην τρως παντοφλιές. Και αυτό σε ευρώ μετριέται.

Όλα μετριούνται σε ευρώ.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δεν εξετάζεις σωστά το πραγματικό συνολικό κόστος.

Αυτό συμπεριλαμβάνει το κόστος της γνώσης (το έγραψε και ο @alexis -είτε να την αποκτήσεις είτε να πληρώσεις αυτόν που την έχει) αλλά και το κόστος του χώρου, ίσως και το κόστος dedicated χώρου.
Επίσης συμπεριλαμβάνει (κυρίως!!!!) και το κόστος που έχει το να μην τρως παντοφλιές. Και αυτό σε ευρώ μετριέται.

Όλα μετριούνται σε ευρώ.
Και σε χαρτονομίσματα των...50 πάνω απ'όλα...:sneaky:
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Αν όμως το αντιμετωπίσουμε καθαρά ως αυτό που είναι, σαν επιστήμη δηλαδή
Αν το αντιμετωπίσουμε όλοι σαν επιστήμη θα χάσουν την δουλειά τους όλοι σχεδόν οι ριβιουερς και δεν θα μπορούν οι άλλοι να σπρώξουν τις γυαλισμενες σακαρακες που αντιπροσωπευουν.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Αν το αντιμετωπίσουμε όλοι σαν επιστήμη θα χάσουν την δουλειά τους όλοι σχεδόν οι ριβιουερς και δεν θα μπορούν οι άλλοι να σπρώξουν τις γυαλισμενες σακαρακες που αντιπροσωπευουν.
Προσωπικά μου είναι αδιάφορο.
Βγάζοντας έξω ελάχιστες εξαιρέσεις, τους Reviewers τους βάζω στην ίδια κατηγορία με τους Influencers.
Αν τώρα οι εταιρείες έδιναν όλα τα πραγματικά στοιχεία, ακόμα και οι εξαιρέσεις δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Δεν βαρεθήκατε..?
Ειλικρινά..

Είπε ο κάθενας τα πιστεύω/απόψεις του, με αποδείξεις, με μελέτες, με τις Παναγιάς τα μάτια..

Δεν συμφωνείτε, πολύ ωραία..

ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΉΚΑΤΕ ΟΜΩΣ ΑΚΌΜΑ??
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Δεν βαρεθήκατε..?
Ειλικρινά..

Είπε ο κάθενας τα πιστεύω/απόψεις του, με αποδείξεις, με μελέτες, με τις Παναγιάς τα μάτια..

Δεν συμφωνείτε, πολύ ωραία..

ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΉΚΑΤΕ ΟΜΩΣ ΑΚΌΜΑ??
παρακαλώ απαγορεύονται τα κεφαλαία στο avsite:p
 


P

PMC

Guest
Δεν εξετάζεις σωστά το πραγματικό συνολικό κόστος.

λεφτα υπάρχουν......δεν είναι αυτά τα πραγματικά προβλήματα....
τα προβλήματα ξεκινούν όταν δεν υπάρχει περιθώριο βελτίωσης.:(

και μη μου πεις ότι πρέπει να αλλάξω τον χωρο μου , να πάω άλλου , μου το ξεκαθάρισε η γυναίκα μου ότι με θέλει στο σαλόνι .
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
λεφτα υπάρχουν......δεν είναι αυτά τα πραγματικά προβλήματα....
τα προβλήματα ξεκινούν όταν δεν υπάρχει περιθώριο βελτίωσης.:(

και μη μου πεις ότι πρέπει να αλλάξω τον χωρο μου , να πάω άλλου , μου το ξεκαθάρισε η γυναίκα μου ότι με θέλει στο σαλόνι .
Τι? μόνο στο σαλόνι σε θέλει? Δλδ σε άλλα δωμάτια του σπιτιού δεν σε θέλει? πολύ kinky. :lolsign: :rofl:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
μου το ξεκαθάρισε η γυναίκα μου ότι με θέλει στο σαλόνι
καλα αυτο αλλαζει ... παρε ενα μετρο...και κανε οτι μιλας στο κινητο...και πες τα ακολουθα...
"κοιτα μαστορα...δε θελω πολλα μερεμετια και σκονες .... εχεις πιντιεφ με λεπτομεριες για τη γυψοσανιδα? ...ωραια ωραια περασε το μου στο email...."
μετα κανε οτι μιλας με τον dimifoot
"ελα Δημητρη... πες και στον αλλο τον γιατρο οτι θα γινει η δουλεια ευκολα και γρηγορα... σου περναω τα στοιχεια διαχυσης και απορροφησης μολις μου τα στειλει ο μαστορας...."
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
και μη μου πεις ότι πρέπει να αλλάξω τον χωρο μου , να πάω άλλου , μου το ξεκαθάρισε η γυναίκα μου ότι με θέλει στο σαλόνι .
Πάρε άλλο σαλόνι, σε άλλο σπίτι.
Τα λεφτά είναι πάντα το πρόβλημα.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Κάτσε βρε , υπάρχουν και τα άλλα των 100 και 200, των 500 έχουν αποσυρθεί. :roflmao:
Το συγκεκριμένο χαρτονόμισμα έχει συμβολική σημασία,όντας επίσης ευκολότερα διακινήσιμο.
Πάρε άλλο σαλόνι, σε άλλο σπίτι.
Τα λεφτά είναι πάντα το πρόβλημα.
Επί τη ευκαιρία,θερμή παράκληση στους διαχειριστές να προσέξουν αν είναι δυνατόν κάποιες διαφημιστικές καταχωρήσεις όπως μια πρόσφατα εμφανισμένη στην επικεφαλίδα που επικαλούνταν το ονοματεπώνυμο γνωστής Ελληνίδας παρουσιάστριας - την οποία βάφτιζε μεγιστάνα επιχειρήσεων και πετρελαίου...αρσενικού γένους - για να παρασύρει χρήστες σε ιστότοπο με οικονομικές υποσχέσεις ΄΄πολύ ελκυστικές για να ήταν αληθινές΄΄...
λεφτα υπάρχουν......δεν είναι αυτά τα πραγματικά προβλήματα....
τα προβλήματα ξεκινούν όταν δεν υπάρχει περιθώριο βελτίωσης.:(

και μη μου πεις ότι πρέπει να αλλάξω τον χωρο μου , να πάω άλλου , μου το ξεκαθάρισε η γυναίκα μου ότι με θέλει στο σαλόνι .
Σα να λέμε,δεν υπάρχει περίπτωση να εγκατασταθεί ποτέ το setup με επιμήκη προσανατολισμό εντός του σαλονιού;
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Σα να λέμε δεν υπάρχει περίπτωση να εγκατασταθεί ποτέ το setup με επιμήκη προσανατολισμό εντός του σαλονιού;
Ή να παει ο καναπές ενάμιση μέτρο πιο μπροστά;
Και να πάρει 4-8 κλειστά μεγάλα σαμπ;
Και 4 ηχεία οροφής απο την ίδια σειρά;
Και να έρθει ο Τομ για καλιμπράρισμα επι τόπου.

Το πρώτο θα κοστίσει πολυ ακριβότερα απο τα άλλα τρία, αλλα γίνεται. Τζιο: Αν σου πει κιχ, μέτρα της 30.000€ να παει για ψώνια. Όλες οι αντιρρήσεις θα καμφθούν άμεσα. (Αν χρειαστεί μέτρα 50.000)

Συνολικό κόστος περιπου 100000€.
Πάντα είναι θέμα χρημάτων.
 

Μηνύματα
182
Reaction score
399
Επιτέψτε μου να πεταχτώ και εγώ σαν φελλός.
Φίλε @jiovani75 πρέπει να της το σερβίρεις όμορφα.. απαλά.. με το γάντι..
"Αγάπη μου εγώ για σένα ζω. Για σένα όλα τα κάνω. Τι νομίζεις; Γιατί θέλω να κάνω το χόμπι μου στο σαλόνι και να το γεμίσω ηχεία; Για να είμαστε συνέχεια μαζί!"

..έπειτα παίρνεις το PS5 και λιώνεις στο ΦΙΦΑ.
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Και εγώ,Επί τη ευκαιρία,θερμή παράκληση στους διαχειριστές να προσέξουν αν είναι δυνατόν κάποιες διαφημιστικές καταχωρήσεις όπως μια πρόσφατα εμφανισμένη .
Δεν θέλω να γνωρίσω άλλες ώριμες γυναίκες στη περιοχή μου!!!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
λεφτα υπάρχουν......δεν είναι αυτά τα πραγματικά προβλήματα....
τα προβλήματα ξεκινούν όταν δεν υπάρχει περιθώριο βελτίωσης.:(

και μη μου πεις ότι πρέπει να αλλάξω τον χωρο μου , να πάω άλλου , μου το ξεκαθάρισε η γυναίκα μου ότι με θέλει στο σαλόνι .
Ευκολάκι.
Κρατάς γυναίκα, παιδι(α) και σύστημα, αλλάζεις σπίτι.

Everything has a price Captain 🧢
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
πάρε άλλη γυναίκα , κατά προτίμηση ξανθιά. Θα χάβει ότι της λές.
fixed.
.....εχοντας αλλη μια γυναικα... τις βαζεις να τσακωθουν μεταξυ τους....για να αποφευχθει το διπολο προσθετεις αλλη μια, ετσι καμμια δεν εχει την πλειοψηφια, και δε χρειαζεται να λαθεις καν μερος στις αποφασεις που παιρνονται, και εισαι και μοιονοτητα υπο την προστασια των.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.162
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top