Trinnov Altitude


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αυτό που είπε στο νήμα του ο @costas EAR οτι το κεντρικό του αν και είναι κάτω δεν νοιώθει ότι είναι και το ακούει στο ύψος των mains είναι πραγματικότητα καθώς το Software όπως μας εξήγησε ο Τom με την βοήθεια του 3D μικροφώνου κάνει την επεξεργασία και έχει τη δυνατότητα να φέρει το κεντρικό στο ίδιο ύψος με τα άλλα. Τρελό;;
Δεν πίστευα στα αυτιά μου καθώς αυτό συνεπάγεται ότι δεν χρειάζεται acoustical transparent screen ενώ λύνει και το πρόβλημα του κεντρικού στις μεγάλες τηλεοράσεις.
Κάνει δουλειά...διαβάστε 3D remapping
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Να ρωτήσω όσον αφορά το κεντρικό και μόνο, εάν κλείσουμε το κεντρικό και μείνουν τα left right ανοιχτά Καθώς και τα εμπρός Atmos, αυτά αναπαράγουν και κομμάτι από την πληροφορία του κεντρικού;
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Αυτό που είπε στο νήμα του ο @costas EAR οτι το κεντρικό του αν και είναι κάτω δεν νοιώθει ότι είναι και το ακούει στο ύψος των mains είναι πραγματικότητα καθώς το Software όπως μας εξήγησε ο Τom με την βοήθεια του 3D μικροφώνου κάνει την επεξεργασία και έχει τη δυνατότητα να φέρει το κεντρικό στο ίδιο ύψος με τα άλλα. Τρελό;;
Δεν πίστευα στα αυτιά μου καθώς αυτό συνεπάγεται ότι δεν χρειάζεται acoustical transparent screen ενώ λύνει και το πρόβλημα του κεντρικού στις μεγάλες τηλεοράσεις.
Μόνο με Trinnov γίνεται?
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Μόνο με Trinnov γίνεται?
Δεν ξέρω τη δυνατότητες έχει το DIRAC, αλλά ο τρόπος παρουσίασης του feature από την Trinnov μου λέει ότι ναι, μόνο αυτοί το κάνουν.
Post automatically merged:

Να ρωτήσω όσον αφορά το κεντρικό και μόνο, εάν κλείσουμε το κεντρικό και μείνουν τα left right ανοιχτά Καθώς και τα εμπρός Atmos, αυτά αναπαράγουν και κομμάτι από την πληροφορία του κεντρικού;
Για τον Altitude ας απαντήσουν οι κάτοχοι.
Γενικά τα atmos έχουν την δική του πληροφορία.
Από όσο ξέρω μερικοί ενισχυτές μοιράζουν το κεντρικό στα mains.
Δεν ξέρω αν το κάνουν όλοι αυτό. Αυτό όμως θα έχει ως επακόλουθο την ηχητική "τρύπα" σε μεγάλες οθόνες.
Ο Altitude το ανεβάζει ενώ το ηχείο παίζει. Δεν υπάρχει τρύπα δηλαδή.
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μόνο με Trinnov γίνεται?
Ναι
Post automatically merged:

Να ρωτήσω όσον αφορά το κεντρικό και μόνο, εάν κλείσουμε το κεντρικό και μείνουν τα left right ανοιχτά Καθώς και τα εμπρός Atmos, αυτά αναπαράγουν και κομμάτι από την πληροφορία του κεντρικού;
Ρωτάς αν κάπως έτσι λειτουργεί το 3D remapping;
 




alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Εγώ δε πήγα.

Έμαθα όμως πως αυτός ο τρινοβάνθρωπος, κατά τη διάρκεια των λεγόμενών του, είπε καμιά 200-αριά φορές "Τουλ". 8-)
Είπε, είπε....

Βασικά κάπου είπε

"God bless his soul". :boast:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Τι να λέμε, ο Τουλ έχει κερδίσει επάξια την αγάπη όλου του κόσμου και το σεβασμό ολόκληρης της επιστημονικής κοινότητας, καθώς η προσφορά του στο audio γενικώς είναι πραγματικά ανεκτίμητη...

Ο,τι και να λέμε είναι λίγο, και αποτελεί φόρο τιμής για τους τρινοβαίους να τον αναφέρουν, καθώς στηρίζονται τόσα χρόνια στα ακλόνητα δεδομένα που αυτός έθεσε.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Πρόσεχε να δεις τη γίνεται.

Όπου και να δεις παγκόσμια, σε όλα τα forums και φατσαμπούκια, οι επαγγελματίες ακούνε τους επιστήμονες και επαγγελματίες και οι καταναλωτές τους reviewers και τα αυτιά τους.

Go figure.

:lolsign:


Ειναι ακριβώς το ίδιο, να θέλω να γίνω πχ πλούσιος και να πάω να ρωτήσω τον περιπτερά πως θα γίνω αντί ένα πλούσιο. :lol:
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Εγώ δε πήγα.

Έμαθα όμως πως αυτός ο τρινοβάνθρωπος, κατά τη διάρκεια των λεγόμενών του, είπε καμιά 200-αριά φορές "Τουλ". 8-)
Θα γινοσασταν καλοί φίλοι είμαι σίγουρος. Μόλις έβλεπες και τι σαμπς έχει θα γινοσασταν κολλητοί... :roflmao: :roflmao:
Post automatically merged:

Αυτό που είπε στο νήμα του ο @costas EAR οτι το κεντρικό του αν και είναι κάτω δεν νοιώθει ότι είναι και το ακούει στο ύψος των mains είναι πραγματικότητα καθώς το Software όπως μας εξήγησε ο Τom με την βοήθεια του 3D μικροφώνου κάνει την επεξεργασία και έχει τη δυνατότητα να φέρει το κεντρικό στο ίδιο ύψος με τα άλλα. Τρελό;;
Δεν πίστευα στα αυτιά μου καθώς αυτό συνεπάγεται ότι δεν χρειάζεται acoustical transparent screen ενώ λύνει και το πρόβλημα του κεντρικού στις μεγάλες τηλεοράσεις.
Ήσουνα και εσύ εκεί;;; :o :o
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
αυτο το αμεθυστο ειναι η περιπτωση μου πιστευω.
αλλα 10Κ ;
θα προσπερασω μαλλον
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Θα γινοσασταν καλοί φίλοι είμαι σίγουρος. Μόλις έβλεπες και τι σαμπς έχει θα γινοσασταν κολλητοί... :roflmao: :roflmao:
Post automatically merged:


Ήσουνα και εσύ εκεί;;; :o :o
Yep
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Που καθοσουν;
Post automatically merged:

αυτο το αμεθυστο ειναι η περιπτωση μου πιστευω.
αλλα 10Κ ;
θα προσπερασω μαλλον
Κακώς. Εγώ δεν ξέρω πως αλλά θα βρω τρόπο να πάρω ένα δεκαεξαρι... Πιστωτικές, καταναλωτικό δάνειο η κάτι τέτοιο... :roflmao::roflmao::tongue:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Φίλος μου είναι αυτός.

Ξέρει.

Ακούει και Μόμπι εκεί μέσα.

Δικός μου άνθρωπος. Λογικός. Φυσιολογικός.

Υπό κλίμακα, στα 32τμ που έχω, είμαστε μια από τα ίδια.

Δικός μου είναι.

Αφήστε τον κάτω, μην τον τραβάτε. Εγώ τον θέλω.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Α ξέχασα για εσάς τους τρινοβιους έδωσε και ένα γαμάτο τιπ που δεν ξέρω πως θα το αξιοποιήσετε βέβαια... Αφορά το bass management των sr
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top