Trinnov Altitude

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Σίγουρα πάντως δεν θα πανηγυρίζω κιολας.
Α, εγώ το πανηγυρίζω. :drinks: :party:

Εκεί που ένιωθα σε τέλμα, στάσιμος, αποτελειωμένος, τσουπ! να' σου το φως στο τούνελ, να τι μπορώ να κάνω, μια.. αναβάθμιση! Α! Έχει και δεύτερη! Γιεεεεεε 😋😋😋

Μετά ξέρεις, ακροάσεις και ουίσκια και τέτοια, εγώ ακούω διαφορές εγώ όχι, χαμός στο ίσιωμα. Ξυσταρχιδγιασμεγκασμά, μια λέξη όλο νόημα. 🤣😂😁

Ξέρεις ρε τι είναι να πεξ μομπι με 1,5 τα κατώ καλύτερο σιναντ στέρεο; να τρώει η μάνα και του παιδγιού να μη διν. Επαναστατικό.😂😁
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αν μιλάμε λοιπόν π.χ. για ένα DAC που κάποιο "αντίστοιχο" στον ανταγωνισμό κοστίζει ~200-500€ και αυτοί στο χρεώνουν 2 χιλιάρικα
16 κανάλια κάπου στα 2600-3000€. Λογικό ακούγεται, και ναι, εχει πέσει και R&D
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μάλλον θα την κάνω την αναβάθμιση του Dac board, ισως καποια στιγμή που θα φύγω διακοπές/ταξίδι για να μην μείνω χωρίς σύστημα.
Το καλό είναι πως δεν θα χρειάζεται ξανά calibration.

Όσον αφορά το HDMI 2.1 board δεν καταλαβαίνω ποια είναι η χρήση του, οπότε μάλλον δεν θα πάρω.
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Μάλλον θα την κάνω την αναβάθμιση του Dac board, ισως καποια στιγμή που θα φύγω διακοπές/ταξίδι για να μην μείνω χωρίς σύστημα.
Το καλό είναι πως δεν θα χρειάζεται ξανά calibration.

Όσον αφορά το HDMI 2.1 board δεν καταλαβαίνω ποια είναι η χρήση του, οπότε μάλλον δεν θα πάρω.

Gaming.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Όσον αφορά το HDMI 2.1 board δεν καταλαβαίνω ποια είναι η χρήση του, οπότε μάλλον δεν θα πάρω.
Πάρτε κύριε, πάρτε κι αφήστε το να υπάρχει.
Έρχονται καλύτερες μέρες. 😁
Αναβαθμισμένες. :party:

Δε λέμε όχι σε hardware αναβάθμιση, είναι σα να σου χαρίζουν ev και να μη το παίρνεις. 🤣😂😁
 

D

Deleted member 35

Guest
Μάλλον θα την κάνω την αναβάθμιση του Dac board, ισως καποια στιγμή που θα φύγω διακοπές/ταξίδι για να μην μείνω χωρίς σύστημα.
Το καλό είναι πως δεν θα χρειάζεται ξανά calibration.

Όσον αφορά το HDMI 2.1 board δεν καταλαβαίνω ποια είναι η χρήση του, οπότε μάλλον δεν θα πάρω.

Μπορεί να φαίνεται πολύ προχωρημένο αλλά σωστά το ανέφερε ο Κώστας. Βάλτο και ποτέ δεν ξέρεις. Σε αυτά τα πράγματα η τεχνολογία τρέχει με τα χίλια.
 

Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.026
Πιθανότατα θα έρθει και αυτός αλλά αργότερα. Αρκετά αργότερα. Και θα είναι και το endgame για μένα.

Επίσης υπάρχει συνεργασία Trinnov με Zappiti για αρχή με κάποια demo που ξεκλειδώνουν όταν συνδεθούν οι altitude με κάποιο Zappiti 4k player.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Α, εγώ το πανηγυρίζω. :drinks: :party:

Εκεί που ένιωθα σε τέλμα, στάσιμος, αποτελειωμένος, τσουπ! να' σου το φως στο τούνελ, να τι μπορώ να κάνω, μια.. αναβάθμιση! Α! Έχει και δεύτερη! Γιεεεεεε 😋😋😋

Μετά ξέρεις, ακροάσεις και ουίσκια και τέτοια, εγώ ακούω διαφορές εγώ όχι, χαμός στο ίσιωμα. Ξυσταρχιδγιασμεγκασμά, μια λέξη όλο νόημα. 🤣😂😁

Ξέρεις ρε τι είναι να πεξ μομπι με 1,5 τα κατώ καλύτερο σιναντ στέρεο; να τρώει η μάνα και του παιδγιού να μη διν. Επαναστατικό.😂😁
Λέγε οτι θες! Απ' τη στιγμή που σου δίνει δυνατότητα αναβάθμισης είναι σα να έχει ενεργοποιησει μέσα σου μια ωρολογιακή βόμβα! Μπορει να μη το αγοράσεις σήμερα ή αύριο, θα το αγοράσεις όμως σίγουρα μεθαυριο!

Δε θέλει πολύ, θα έρθει ο έτερος ιατρός επισκεψη να σε δει μετά τη δική του αναβάθμιση (αν αντέξεις ως τότε και δεν έχεις πατήσει το κουμπί) θα σου πετάξει κανα "δε ξες τι χανς!" και τέλος ... :lolsign:

Το hdmi 2.1 ειναι extra bandwidth, κάτι που δεν ειναι καθόλου κακό να υπάρχει διαθέσιμο ακόμα και αν δεν είσαι gamer. Βέβαια όπως πάνε τα πράγματα βλέπω να περνάμε στο 2.1a.

Αντρίκια πάντως, στη θέση σας θα τα αγόραζα και τα δύο!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
θα το αγοράσεις όμως σίγουρα μεθαυριο!
Γιατί; δε μπορώ σήμερα; 😂😁🤣
Το hdmi 2.1 ειναι extra bandwidth,
Είναι κάτι παραπάνω.
Είναι νέος τρόπος επικοινωνίας, πολύ μεγαλύτερου εύρους, με περισσότερες δυνατότητες.
Σαφώς το θέλω.
Αντρίκια πάντως, στη θέση σας θα τα αγόραζα και τα δύο!
Ε, ναι.
Φυσικά.εννοειται.
Τι άντρες είμαστε.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μήπως να πάρουμε 2 τεμάχια
αντί για καινούργιο dac board?
Να γλιτώσουμε 2 χιλιάρικα και το πήγαινε-έλα από Γαλλία;
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Group Buy?
Μπα, δεν κάνουμε πολύ τζίρο...Πόσα θα πάρουμε; 6; 8 το πολύ, πόσοι είμαστε;
Και πόσα θα γλιτώσουμε; 5€ στο τεμάχιο;

Αρχικά πρέπει να επικοινωνήσω με Antoine για να πάρω επιβεβαίωση και βλέπουμε
 

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Μήπως να πάρουμε 2 τεμάχια
αντί για καινούργιο dac board?
Να γλιτώσουμε 2 χιλιάρικα και το πήγαινε-έλα από Γαλλία;
Μάλλον έχασα κάποιο-α επεισόδια... Τι να τα κάνετε εσείς αυτά;;;
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.197
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top